Akce Dnes je 5. 10. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Oslavy čtyřstého výročí České provincie Tovaryšstva Ježíšova

Začátek - konecÚterý, 19.9.2023 do soboty, 23.9.2023
Popis akce:Dne 23. září uplyne čtyři sta let od založení České provincie Tovaryšstva Ježíšova. K oslavě tohoto výročí se bude konat několik akcí:

Hlavní akcí bude mezinárodní historická konference, která se uskuteční ve dnech 21.–23. září v Praze na Katolické teologické fakultě. Konferenci pořádá Historický ústav Akademie věd ČR a Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy ve spolupráci s ARSI (Archivum Romanum Societatis Jesu) a Katolickou univerzitou v Lovani. Přihlášeno je na ni přes čtyřicet historiků z Evropy, určena je odborné veřejnosti, jednacím jazykem bude angličtina a němčina.

Pro širokou veřejnost se budou konat dvě besedy s britským historikem prof. Gerardem Kilroyem. Protože rovněž britská provincie letos slaví stejné čtyřsté výročí, rozhodli jsme se jeho přednášky zaměřit na anglické jezuity, kteří působili v českých zemích, konkrétně na svatého Edmunda Kampiána. První beseda se bude konat v Praze v úterý 19. září od 18.30 hodin a druhá v Brně ve středu 20. září od 19 hodin.

Oslavy uzavře slavnostní mše v sobotu 23. září v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze, tedy hlavním kostele staré české provincie. V 17 hodin jí bude předsedat arcibiskup Jan Graubner.

Plakát je ZDE.

Místo:Praha, Brno
Kontakt:
WWW:
Kategorie:
Pro koho:

Náš tip

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za církev na synodě
Modleme se, aby církev na všech úrovních přetvořila svůj životní styl nasloucháním a rozhovorem a nechala se vést Duchem Svatým na periferie světa.

Národní úmysl
Za řeholníky a řeholnice
Modleme se za ty, kdo se zcela zasvětili Bohu, aby žili ve svých komunitách v pokoji a vzájemné lásce.

více »

Kalendárium

Památka bl. Didaka de San Vitores

Památka bl. Jana Beyzyma


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil