Akce Dnes je 17. 11. 2018  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Inkulturace víry v současné Evropě

Začátek - konecpondělí, 11.12.2017 19:00
Popis akce:V pondělí 11. prosince bude hostem studentského diskuzního klubu Povyk P. Richard Čemus SJ, profesor spirituality křesťanského východu na Papežském orientálním institutu v Římě a žák kardinála Tomáše Špidlíka.

Tématem večera, který se výjimečně uskuteční v prostoru Studentského centra na Žižkově (Sabinova 4), bude Inkulturace víry v současné Evropě. Posluchači se dozví, co tento pojem obnáší a jaké historické souvislosti a důvody ovlivňovaly současnou situaci různých náboženství v našem evropském prostředí.

Místo:Praha
Studentské centrum, Sabinova 4
Kontakt:
WWW:http://www.vkhpraha.cz
Kategorie:přednáška
Pro koho:(Nejen) pro studenty

Novinka

Žijeme v době papeže Františka

Michal Altrichter

Označení Žijeme v době papeže Františka podtrhuje, že se nacházíme uvnitř jeho pontifikátu. Text sleduje buď přímo komentář k jeho stanoviskům či k těm, kdo papeže hodnotí, nebo analyzuje, co je s jeho postojem spojené. Odpovídá též na otázku, zda papež rozděluje, nebo spíše připravuje na to, co je důvodem k plnější jednotě...
objednat »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl: Ve službě míru a pokoje
Aby jazyk srdce a dialogu vždy převážil nad jazykem zbraní.
Národní úmysl: Aby naše představa o Bohu vycházela ze zjevení obsaženého v Písmu a utvářela nás v radostné a svobodné Boží děti (srv. Žl 115/113b).
více »

Kalendárium

Památka bl. Michaela Augustina Pro


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil