Akce Dnes je 11. 12. 2017  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Inkulturace víry v současné Evropě

Začátek - konecpondělí, 11.12.2017 19:00
Popis akce:V pondělí 11. prosince bude hostem studentského diskuzního klubu Povyk P. Richard Čemus SJ, profesor spirituality křesťanského východu na Papežském orientálním institutu v Římě a žák kardinála Tomáše Špidlíka.

Tématem večera, který se výjimečně uskuteční v prostoru Studentského centra na Žižkově (Sabinova 4), bude Inkulturace víry v současné Evropě. Posluchači se dozví, co tento pojem obnáší a jaké historické souvislosti a důvody ovlivňovaly současnou situaci různých náboženství v našem evropském prostředí.

Místo:Praha
Studentské centrum, Sabinova 4
Kontakt:
WWW:http://www.vkhpraha.cz
Kategorie:přednáška
Pro koho:(Nejen) pro studenty

Náš tip

Dějiny filosofie III.

Od Ockhama k Suárezovi
Frederick Copleston

Třetí díl 11tisvazkových Dějin filosofie jezuity Frederica Coplestona zahrnuje dobu od Ockhama k Suárezovi. Jde tudíž o dobu od vrcholného středověku po raný novověk. Uznávaná autorita v oboru dějin filosofie, dlouholetý vyučující v Římě a hostující profesor na jiných univerzitách (USA, Německo aj.) se ve vědeckém světě skvěle osvědčil. Jeho text vždy...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl: Senioři
Za seniory, aby našli v rodinách a v křesťanských společenstvích oporu a mohli se moudrostí a zkušeností podílet na předávání víry a výchově nových generací.
Národní úmysl: Za vytrvalost v modlitbě (EG, č. 281,282).
více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil