Akce Dnes je 18. 3. 2019  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Adventní dny víry

Začátek - konecneděle, 2.12.2018 do pondělí, 24.12.2018
Popis akce:Od 2. do 24. prosince probíhají v kostele svatého Ignáce na Karlově náměstí Dny víry. Jsou připraveny pro všechny věkové kategorie, aby nám pomohly prožít advent s myšlenkami na to podstatné.

Po celou tuto dobu budou při ranních bohoslužbách zaznívat roráty. V pátek 7., 14. a 21. prosince bude tato bohoslužba pouze za svitu lucerniček.

Na první neděli adventní 2. prosince budou při mši svaté požehnány adventní věnce.

Hlavní program bude v sobotu 15. prosince. Děti budou vyrábět figurky do betléma a přibližovat si vánoční biblický příběh. Seznámí se s dary mudrců z Východu - zejména s kadidlem, které přinesli narozenému Ježíši. Dospělí si mohou vyzkoušet modelování se zavázanýma očima. Je možné si přinést k požehnání předměty a dovědět se o smyslu požehnání.

Na odpoledne je připraveno divadlo Víti Marčíka „Setkání před Betlémem“, které zpracovává biblickou zprávu o narození Spasitele. Následuje setkání s hercem.

V 19 hodin zazní koncert komorního sboru Vocalica. Bohatý program uzavřeme společnou modlitbou. Po celý den budou v kostele přítomni kněží i věřící laici, kteří jsou k dispozici pro naše otázky. Rovněž bude v kostele malá komentovaná výstava předmětů, které se používají při bohoslužbách.

V neděli 16. prosince od 19 hodin zazní adventní koncert.

Na Štědrý den bude vánoční mše svatá zvláště pro rodiny s dětmi již v 16 hodin. Půlnoční mše svatá s koledami začne ve 24 hodin.

Podrobnější informace naleznete ZDE.

Místo:Praha, kostel sv. Ignáce
Karlovo náměstí
Kontakt:Římskokatolická duchovní správa
kostela sv. Ignáce
tel. 221 990 200
e-mail: info(zavináč)kostelignac.cz
WWW:http://kostelignac.cz
Kategorie:
Pro koho:Pro všechny

Novinka z Refugia

Od zpovědi ke svátosti smíření

Kajícnost – cesta k Božímu milosrdenství a usmíření v době papeže Františka

Pavel Ambros

Křest nám dává nový život, nebere však svobodu. Svoboda člověka je křehká i pro křesťana. Stále v něm bojuje starý člověk. Nepřítel chce v člověku zabít Boží život. Postupuje u každého svými zbraněmi. Kristus dal církvi nejen křesta, který obmývá a očišťuje člověka, ale také slzy lítosti, které ve svátosti pokání dostávají sílu křestní vody. Čtenáři se v knize dostává spolu s poučením i povzbuzení, jak se na zpověď nejlépe připravit, co všechno obsahuje, jaký má smysl lidská námaha boje se zlem a jak se vyvarovat možných omylů. Je určena zpovědníkům i kajícníkům…
více »Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Za uznání práv křesťanských společenství
Za křesťanská společenství, zejména ta, která jsou vystavena pronásledování, aby zakoušela Kristovu blízkost a jejich práva byla uznána.
Národní úmysl: Ať dokážeme milovat bližního po vzoru lásky Boží, která je ochotna obětovat se až do krajnosti.
více »

Kalendárium

Obnova zasvěcení TJ sv. Josefovi

Vyhnání jezuitů z Ruska


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil