Akce Dnes je 23. 1. 2019  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Adventní dny víry

Začátek - konecneděle, 2.12.2018 do pondělí, 24.12.2018
Popis akce:Od 2. do 24. prosince probíhají v kostele svatého Ignáce na Karlově náměstí Dny víry. Jsou připraveny pro všechny věkové kategorie, aby nám pomohly prožít advent s myšlenkami na to podstatné.

Po celou tuto dobu budou při ranních bohoslužbách zaznívat roráty. V pátek 7., 14. a 21. prosince bude tato bohoslužba pouze za svitu lucerniček.

Na první neděli adventní 2. prosince budou při mši svaté požehnány adventní věnce.

Hlavní program bude v sobotu 15. prosince. Děti budou vyrábět figurky do betléma a přibližovat si vánoční biblický příběh. Seznámí se s dary mudrců z Východu - zejména s kadidlem, které přinesli narozenému Ježíši. Dospělí si mohou vyzkoušet modelování se zavázanýma očima. Je možné si přinést k požehnání předměty a dovědět se o smyslu požehnání.

Na odpoledne je připraveno divadlo Víti Marčíka „Setkání před Betlémem“, které zpracovává biblickou zprávu o narození Spasitele. Následuje setkání s hercem.

V 19 hodin zazní koncert komorního sboru Vocalica. Bohatý program uzavřeme společnou modlitbou. Po celý den budou v kostele přítomni kněží i věřící laici, kteří jsou k dispozici pro naše otázky. Rovněž bude v kostele malá komentovaná výstava předmětů, které se používají při bohoslužbách.

V neděli 16. prosince od 19 hodin zazní adventní koncert.

Na Štědrý den bude vánoční mše svatá zvláště pro rodiny s dětmi již v 16 hodin. Půlnoční mše svatá s koledami začne ve 24 hodin.

Podrobnější informace naleznete ZDE.

Místo:Praha, kostel sv. Ignáce
Karlovo náměstí
Kontakt:Římskokatolická duchovní správa
kostela sv. Ignáce
tel. 221 990 200
e-mail: info(zavináč)kostelignac.cz
WWW:http://kostelignac.cz
Kategorie:
Pro koho:Pro všechny

Novinka z Refugia

Dějiny filosofie IV.

Od Descarta k Leibnizovi

Frederick Copleston

Čtvrtý díl jedenáctisvazkových Dějin filosofie jezuity Frederica Coplestona s podtitulem Od Descarta k Leibnizovi se zabývá racionálními systémy filosofie v kontinentální Evropě v období před Kantem. Autor, dlouholetý vyučující v Římě a hostující profesor na jiných univerzitách (USA, Německo aj.), se těší ve vědeckém světě mimořádné oblibě. Jeho text zohledňuje jak vlastní životopis pojednávaného filosofa, tak i analýzu díla a odkazu…
více »Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Mladí lidé a příklad Panny Marie
Za mládež, především za mladé v Latinské Americe, aby podle příkladu Panny Marie odpovídali na volání Pána a ohlašovali světu radost evangelia.
Národní úmysl: Ať se církev stává v naší zemi znamením naděje pro budoucnost.
více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil