Aktuality |
A A A
|
Spolupracovníci a přátelé školy Nativity spolu povečeřeli Neděle, 17.1.2016 Děčín.
Každoroční povánoční setkání přátel a spolupracovníků křesťanské základní školy Nativity se v pátek 15. ledna 2016 konalo v děčínském areálu Palme.
V klenutém prostoru školní jídelny v bývalém hotelu Palme se sešli na pozvání jezuitů na večeři spolupracovníci a přátelé školy Nativity se svými rodinami. Řád reprezentoval provinciál P. Josef Stuchlý a prezident školy František Hylmar. Setkání každoročně poskytuje příležitost k přátelskému posezení lidí, kteří se přímo či nepřímo podílejí na velkém Božím díle, jímž škola Nativity a s ní související aktivity jezuitů i jejich spolupracovníků na Děčínsku bezesporu jsou. Za svými známými se přišli podívat někteří z první generace učitelů.
Na přípravě pohoštění a na obsluze se s nadšením podíleli současní studenti a mezi dětmi, které si hrály v tělocvičně, se určitě najdou budoucí žáci. Příležitost byla i k vážnějším rozhovorům o radostech a starostech učitelů a žáků nebo o plánech do budoucna či o možnosti konkrétní pomoci škole. Například na příští školní rok škola bude potřebovat učitele matematiky, fyziky, přírodopisu a chemie. Zpřesňují se také představy o možném rozšíření školy na dvě paralelní třídy a o výstavbě a provozu nového školního kampusu.
Fotografie ze setkání si můžete prohlédnout ZDE.
Foto: Tomáš Novák
(red)
odeslat článek vytisknout článek
|
Ignaciánský rok 20.5.2021-31.7.2022
Úmysly Apoštolátu modlitby
Úmysl papeže
Za rodiny
Modleme se za křesťanské rodiny po celém světě, aby skrze konkrétní skutky prožívaly nezištnou lásku a posvěcovaly se v každodenním životě.
Národní úmysl
Za nově vysvěcené kněze
Modleme se za nově vysvěcené kněze, aby byli stateční a věrní a stále úžeji se spojovali s Kristem Veleknězem.
více »
Nejbližší akce
více »
Nejbližší duchovní akce
více »
Kalendárium
|