Články / Aktuality Dnes je 23. 1. 2019  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Studenti se opět setkají na Velehradě

Sobota, 19.3.2016
Velehrad. O prodlouženém víkendu 21. až 24. dubna bude starobylé moravské poutní místo Velehrad hostit již třináctý ročník celostátního setkání vysokoškolských studentů. Ústřední téma letošního Studentského Velehradu (SV) zní „Prostě žij!“.


Setkání opět nabídne studentům ze všech koutů republiky možnost setkat se s věřícími vrstevníky a společně se zamýšlet nad nejrůznějšími aktuálními tématy. Letos bude pozornost zaměřená na snahu „prostě žít“ a „žít prostě“. „Téma ‘Prostě žij!’ pro mne znamená nalézt radost v každém obyčejném dni, aby třeba i všední rutina nebyla něčím, co přetrpím, ale aby každý okamžik byl okamžikem, za který jsem vděčná, chci ho prožít naplno a s láskou,“ uvádí na webových stránkách letošního SV vedoucí organizačního týmu Klára Šimečková. „Prostě žít pro mě znamená také žít bezelstně, bez přetvářky, bez předělávání lidí kolem nás. Chtěla bych, abychom našli krásu tam, kde právě jsme, v životě, který právě žijeme,“ dodává mladá vedoucí týmu dobrovolníků.

K ústřednímu tématu setkání se budou ve svých přednáškách vyjadřovat hosté z řad duchovních i světských. Svou účast přislíbila například ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková, která bude uvažovat o vztazích mezi právem, morálkou a spravedlností, otec Karel Satoria, jenž se zaměří na modlitbu jako klíčový bod víry, spisovatelka Alena Ježková, která posluchačům přiblíží svá Tichá srdce, či nemocniční kaplan Leo Zerhau, jenž promluví o tom, jak být milosrdní živě a prostě. Během panelových diskuzí budou hosté debatovat o Božích obdarováních, o rodičovství a o encyklice Laudato si'.

Setkání nabídne bohatý kulturní a duchovní program

Vedle přednášek zahrnuje pestrý program také každodenní mši svatou, adoraci, sdílení ve skupinkách, možnost svátostí smíření, různé workshopy a sporty i večerní koncerty, během kterých vystoupí skupina Bét-el, Jaksi Taksi a Pavel Helan. Úvodní mši svatou bude sloužit kardinál Dominik Duka; během dalších dní budou mše slavit mj. olomoucký arcibiskup Jan Graubner a biskup Pavel Posád, delegát ČBK pro mládež. Vlastnímu setkání na Velehradě bude předcházet pěší pouť a cyklopouť, které vyrazí již 20., resp. 21. dubna z Bučovic. Zájemci se mohou přihlašovat na celou akci i pouze na jeden vybraný den.

Studentský Velehrad, který se koná od roku 1992 pravidelně jednou za dva roky, pořádá Vysokoškolské katolické hnutí Česká republika (VKH ČR). Organizační tým je sestaven z dobrovolníků z řad studentů a mladých absolventů z různých univerzitních měst napříč celou Českou republikou. Jádro týmu tvoří dvacet mladých lidí, kteří mají rozdělené jednotlivé oblasti, např. ubytování, animátoři skupinek či přednášky. „V letošním roce očekáváme, stejně jako v letech minulých, asi pět set účastníků,“ odhaduje počet účastníků SV 16 hlavní organizátorka akce Klára Šimečková.


Více informací naleznete ZDE. Plakát ke stažení ZDE.

(smi)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
26.9.2018 Studentské farnosti zahajují nový akademický rok
23.4.2018 Na Studentský Velehrad se letos sjelo na sedm set mladých lidí
23.3.2018 Příprava na Velikonoce ve studentských farnostech vrcholí
4.1.2018 První studentská mše v novém roce v kostele sv. Ignáce
13.11.2017 Vysokoškoláci a jejich kaplani se sešli v KolíněNovinka z Refugia

Dějiny filosofie IV.

Od Descarta k Leibnizovi

Frederick Copleston

Čtvrtý díl jedenáctisvazkových Dějin filosofie jezuity Frederica Coplestona s podtitulem Od Descarta k Leibnizovi se zabývá racionálními systémy filosofie v kontinentální Evropě v období před Kantem. Autor, dlouholetý vyučující v Římě a hostující profesor na jiných univerzitách (USA, Německo aj.), se těší ve vědeckém světě mimořádné oblibě. Jeho text zohledňuje jak vlastní životopis pojednávaného filosofa, tak i analýzu díla a odkazu…
více »Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Mladí lidé a příklad Panny Marie
Za mládež, především za mladé v Latinské Americe, aby podle příkladu Panny Marie odpovídali na volání Pána a ohlašovali světu radost evangelia.
Národní úmysl: Ať se církev stává v naší zemi znamením naděje pro budoucnost.
více »

Nejbližší akce

Magis Panama 2019


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


Víkendová duchovní obnova


Kněžské exercicie


Ignaciánské exercicie


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil