Články / Aktuality Dnes je 18. 6. 2018  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Generální kongregace přijala rezignaci otce Adolfa Nicoláse

Pondělí, 3.10.2016
Vatikán. V pondělí 3. října ráno, o svátku sv. Františka Borgiáše, třetího jezuitského generála a patrona jezuitské generální kurie v Římě, se v nově zrekonstruované aule jezuitské kurie sešlo všech 215 členů 36. generální kongregace (GK) Tovaryšstva Ježíšova, aby se společně zúčastnili jejího prvního oficiálního zasedání. Během dopoledních hodin generální kongregace přijala rezignaci současného generálního představeného otce Adolfa Nicoláse a odpovědnost za jezuitský řád převzal generální vikář James E. Grummer.Na počátku zasedání, zahájeného v 9.00 hodin ráno, americký jezuita James E. Grummer, generální konzultor a asistent ad providentiam, kterého otec generál již před zahájením GK pověřil vedením úvodních zasedání kongregace, vybídl všechny přítomné k tomu, aby se postavili a zpěvem hymnu Veni Creator společně vzývali Ducha svatého. Pak P. Grummer vyzval otce generála Nicoláse, aby krátce promluvil. P. Nicolás oznámil, že vedení kongregace předává P. Grummerovi, kterého ustanovil generálním vikářem Tovaryšstva pro dobu před zvolením nového generálního představeného. Pak otec Nicolás opustil pódium a posadil se mezi ostatní členy kongregace. Poté shromáždění pokračovalo v modlitbě. K modlitbě se členy kongregace se můžete připojit prostředním webové stránky GK, kde najdete texty modliteb na každý den.

Po modlitbě otec Grummer představil členy sekretariátu, kteří budou zaznamenávat vše, co bude v rámci kongregace řečeno. Následovalo představení jednotlivých tlumočníků zajišťujících simultánní překlady a IT týmu. Poté se přikročilo k úředním záležitostem, přičemž v prvním kroku bylo konstatováno, že všichni členové jsou přítomni a že kongregace je tedy „úplná“.

Později během dopoledne otec Nicolás předložil generální kongregaci svou rezignaci na funkci generálního představeného Tovaryšstva Ježíšova. Po projednání této záležitosti kongregace odhlasovala přijetí jeho rezignace. V tohoto okamžiku převzal odpovědnost za Tovaryšstvo P. James Grummer jako generální vikář řádu.


Fotografie z prvního zasedání 36. GK si můžete prohlédnout ZDE.
Videozáznam je k vidění ZDE.

Zdroj/ Foto: 36. GK

(smi)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
14.3.2018 Arcibiskup Hollerich se stal předsedou Komise evropských episkopátů
20.2.2018 V Římě bude zahájen Jubilejní rok sv. Aloise, patrona mládeže a studentů
11.12.2017 Budova generální kurie slaví devadesát let
27.11.2017 Na generální kurii byla otevřena knihovna Petera-Hanse Kolvenbacha
16.10.2017 Evropští provinciálové jednají s otcem generálemNovinka

Žijeme v době papeže Františka

Michal Altrichter

Označení Žijeme v době papeže Františka podtrhuje, že se nacházíme uvnitř jeho pontifikátu. Text sleduje buď přímo komentář k jeho stanoviskům či k těm, kdo papeže hodnotí, nebo analyzuje, co je s jeho postojem spojené. Odpovídá též na otázku, zda papež rozděluje, nebo spíše připravuje na to, co je důvodem k plnější jednotě...
objednat »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl: Sociální sítě
Aby sociální sítě přispívaly k solidaritě a ohleduplnosti vůči druhým i v jejich odlišnosti.
Národní úmysl: Abychom v různých nesnázích mohli zakoušet dobrotu neselhávajícího Boha (srv. Žl 91/90).
více »

Nejbližší akce

Středoevropský Magis 2018


Duchovní cvičení s Živými kameny


Magis Panama 2019


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Ignaciánské exercicie


Ignaciánské exercicie


Uspořádat si život: ignaciánské exercicie (Kurz 248)


více »

Kalendárium

Schází se 1. generální kongregace

Památka sv. Aloise Gonzagy

Úmrtí Jana Tesánka


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil