Články / Aktuality Dnes je 20. 9. 2018  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Generální kongregace přijala rezignaci otce Adolfa Nicoláse

Pondělí, 3.10.2016
Vatikán. V pondělí 3. října ráno, o svátku sv. Františka Borgiáše, třetího jezuitského generála a patrona jezuitské generální kurie v Římě, se v nově zrekonstruované aule jezuitské kurie sešlo všech 215 členů 36. generální kongregace (GK) Tovaryšstva Ježíšova, aby se společně zúčastnili jejího prvního oficiálního zasedání. Během dopoledních hodin generální kongregace přijala rezignaci současného generálního představeného otce Adolfa Nicoláse a odpovědnost za jezuitský řád převzal generální vikář James E. Grummer.Na počátku zasedání, zahájeného v 9.00 hodin ráno, americký jezuita James E. Grummer, generální konzultor a asistent ad providentiam, kterého otec generál již před zahájením GK pověřil vedením úvodních zasedání kongregace, vybídl všechny přítomné k tomu, aby se postavili a zpěvem hymnu Veni Creator společně vzývali Ducha svatého. Pak P. Grummer vyzval otce generála Nicoláse, aby krátce promluvil. P. Nicolás oznámil, že vedení kongregace předává P. Grummerovi, kterého ustanovil generálním vikářem Tovaryšstva pro dobu před zvolením nového generálního představeného. Pak otec Nicolás opustil pódium a posadil se mezi ostatní členy kongregace. Poté shromáždění pokračovalo v modlitbě. K modlitbě se členy kongregace se můžete připojit prostředním webové stránky GK, kde najdete texty modliteb na každý den.

Po modlitbě otec Grummer představil členy sekretariátu, kteří budou zaznamenávat vše, co bude v rámci kongregace řečeno. Následovalo představení jednotlivých tlumočníků zajišťujících simultánní překlady a IT týmu. Poté se přikročilo k úředním záležitostem, přičemž v prvním kroku bylo konstatováno, že všichni členové jsou přítomni a že kongregace je tedy „úplná“.

Později během dopoledne otec Nicolás předložil generální kongregaci svou rezignaci na funkci generálního představeného Tovaryšstva Ježíšova. Po projednání této záležitosti kongregace odhlasovala přijetí jeho rezignace. V tohoto okamžiku převzal odpovědnost za Tovaryšstvo P. James Grummer jako generální vikář řádu.


Fotografie z prvního zasedání 36. GK si můžete prohlédnout ZDE.
Videozáznam je k vidění ZDE.

Zdroj/ Foto: 36. GK

(smi)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
13.9.2018 Jezuité usilují o nové uchopení svého poslání
5.9.2018 Jezuité pokračují na cestě k volbě apoštolských preferencí
22.8.2018 Jezuité-senioři v Clarkstonu se stále podílejí na poslání Tovaryšstva
15.8.2018 Italští jezuité vychovávají sportem
14.8.2018 Univerzita v Nikaragui žádá o mezinárodní podporuNovinka

Žijeme v době papeže Františka

Michal Altrichter

Označení Žijeme v době papeže Františka podtrhuje, že se nacházíme uvnitř jeho pontifikátu. Text sleduje buď přímo komentář k jeho stanoviskům či k těm, kdo papeže hodnotí, nebo analyzuje, co je s jeho postojem spojené. Odpovídá též na otázku, zda papež rozděluje, nebo spíše připravuje na to, co je důvodem k plnější jednotě...
objednat »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl: Mladí lidé v Africe
Aby mladí lidí afrického světadílu měli přístup ke vzdělání a práci ve vlastní zemi.
Národní úmysl: Za odvahu ke každodennímu následování Pána i přes opakující se poklesky a nedokonalosti (srv. Žl 137/136).
více »

Nejbližší akce

Pouť jezuitských přátel a spolupracovníků


Konference Řád a město, řád a jeho mecenáši


Magis Panama 2019


více »

Nejbližší duchovní akce

Víkendová duchovní obnova pro seniory


Duchovní obnova pro teenagery


Víkend pro seniory


Ignaciánské duchovní cvičení


více »

Kalendárium

Schválení Tovaryšstva Ježíšova


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil