Články / Aktuality Dnes je 12. 12. 2018  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Generální kongregace přijala rezignaci otce Adolfa Nicoláse

Pondělí, 3.10.2016
Vatikán. V pondělí 3. října ráno, o svátku sv. Františka Borgiáše, třetího jezuitského generála a patrona jezuitské generální kurie v Římě, se v nově zrekonstruované aule jezuitské kurie sešlo všech 215 členů 36. generální kongregace (GK) Tovaryšstva Ježíšova, aby se společně zúčastnili jejího prvního oficiálního zasedání. Během dopoledních hodin generální kongregace přijala rezignaci současného generálního představeného otce Adolfa Nicoláse a odpovědnost za jezuitský řád převzal generální vikář James E. Grummer.Na počátku zasedání, zahájeného v 9.00 hodin ráno, americký jezuita James E. Grummer, generální konzultor a asistent ad providentiam, kterého otec generál již před zahájením GK pověřil vedením úvodních zasedání kongregace, vybídl všechny přítomné k tomu, aby se postavili a zpěvem hymnu Veni Creator společně vzývali Ducha svatého. Pak P. Grummer vyzval otce generála Nicoláse, aby krátce promluvil. P. Nicolás oznámil, že vedení kongregace předává P. Grummerovi, kterého ustanovil generálním vikářem Tovaryšstva pro dobu před zvolením nového generálního představeného. Pak otec Nicolás opustil pódium a posadil se mezi ostatní členy kongregace. Poté shromáždění pokračovalo v modlitbě. K modlitbě se členy kongregace se můžete připojit prostředním webové stránky GK, kde najdete texty modliteb na každý den.

Po modlitbě otec Grummer představil členy sekretariátu, kteří budou zaznamenávat vše, co bude v rámci kongregace řečeno. Následovalo představení jednotlivých tlumočníků zajišťujících simultánní překlady a IT týmu. Poté se přikročilo k úředním záležitostem, přičemž v prvním kroku bylo konstatováno, že všichni členové jsou přítomni a že kongregace je tedy „úplná“.

Později během dopoledne otec Nicolás předložil generální kongregaci svou rezignaci na funkci generálního představeného Tovaryšstva Ježíšova. Po projednání této záležitosti kongregace odhlasovala přijetí jeho rezignace. V tohoto okamžiku převzal odpovědnost za Tovaryšstvo P. James Grummer jako generální vikář řádu.


Fotografie z prvního zasedání 36. GK si můžete prohlédnout ZDE.
Videozáznam je k vidění ZDE.

Zdroj/ Foto: 36. GK

(smi)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
7.12.2018 Papež František poskytl audienci pro Mezinárodní kolej Del Gesù
27.11.2018 P. Arturo Sosa se stal prezidentem Unie generálních představených
23.11.2018 Blahořečení bývalého generálního představeného jezuitů P. Pedra Arrupeho
20.11.2018 V Jižním Súdánu byl zavražděn keňský jezuita
15.11.2018 Jubileum novosibirského přípravného seminářeNovinka z Refugia

Dějiny filosofie IV.

Od Descarta k Leibnizovi

Frederick Copleston

Čtvrtý díl jedenáctisvazkových Dějin filosofie jezuity Frederica Coplestona s podtitulem Od Descarta k Leibnizovi se zabývá racionálními systémy filosofie v kontinentální Evropě v období před Kantem. Autor, dlouholetý vyučující v Římě a hostující profesor na jiných univerzitách (USA, Německo aj.), se těší ve vědeckém světě mimořádné oblibě. Jeho text zohledňuje jak vlastní životopis pojednávaného filosofa, tak i analýzu díla a odkazu…
více »Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Ve službě předávání víry
Aby všichni, kdo slouží při předávání víry aktivně, v dialogu se světem kultury nacházeli jazyk vhodný pro naši dobu.
Národní úmysl: Aby křesťané pěstovali ve svém srdci hlubokou touhu po živém Bohu (srv. Žl 63/62).
více »

Nejbližší akce

Adventní dny víry


Magis Panama 2019


více »

Nejbližší duchovní akce

Adventní duchovní cvičení


Ignaciánské exercicie: 4. týden


Adventní duchovní obnova s filmem


Filmové exercicie


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil