Články / Aktuality Dnes je 20. 1. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Jezuité odcházejí z Kolína

Úterý, 19.11.2019
Kolín. Po dvaceti osmi letech opustí v roce 2020 jezuité své působiště v Kolíně a uzavřou svůj exerciční dům v kolínském klášteře.


Dům sloužil nejprve deset let jako noviciát řádu, později jako exerciční dům. Řád kapucínů, který je majitelem budovy, se v roce 2018 rozhodl klášter prodat. Čeští jezuité nejprve usilovali o nalezení prostředků pro koupi a rekonstrukci kláštera. Nový provinciál České provincie Tovaryšstva Ježíšova P. Petr Přádka SJ po konzultacích se svými poradci nyní rozhodl, že jezuité již nebudou usilovat o koupi kláštera od kapucínů a exerciční dům opustí. Tento fakt neznamená zánik dávání duchovních cvičení v naší zemi. Exercicie zůstávají prioritu českých jezuitů, neboť toto zaměření je v souladu s universálními apoštolskými preferencemi, které byly potvrzené Svatým otcem pro nacházející dekádu pro Tovaryšstvo na celém světě.

Jezuitský provinciál P. Petr Přádka SJ i ředitel exercičního domu P. Petr Vacík SJ vyjadřují tímto svou vděčnost všem spolupracovníkům, dobrovolníkům a sponzorům, kteří pomáhali v posledních letech s rozvojem a provozem exercičního domu.

Všechny dosud zveřejněné kurzy duchovních cvičení se budou konat. K ukončení provozu exercičního domu dojde pravděpodobně během druhého čtvrtletí roku 2020.


S případnými dotazy se lze obrátit na adresu provincie.boh(zavináč)jesuit.cz.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
4.12.2019 Duchovní obnovy v adventní době
3.12.2019 Město Klatovy otevřelo rekonstruovaný refektář jezuitské koleje
26.11.2019 Jezuité odpovídají na zájem veřejnosti o osud exercičního domu v Kolíně
15.10.2019 Nahlédnutí do života českých jezuitů
2.10.2019 Kulturní magazín Artbitr o Svatém HostýnuNáš tip

Sedm příběhů s knihou

Michal Altrichter

Sedm příběhů s knihou otevírá svědectví těch, kdo s knihou přicházejí živě do styku. O svém vnitřním světě vypráví: ilustrátor knih, knihovník, knihkupec, píšící autor, čtoucí čtenář, literární kritik a dítě. Každému je přisouzena jedna ctnost: pokora, skromnost, štědrost, činorodost, pokoj, laskavost a cudnost...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Podpora míru ve světě
Modleme se, aby křesťané, lidé vyznávající jiná náboženství a všichni lidé dobré vůle prosazovali ve světě mír a spravedlnost.
Národní úmysl Za věřící různých církví – ať na přímluvu sv. Jana Sarkandra vytvářejí společenství jedné Boží rodiny modlitbou a společnou pomocí potřebným.
více »

Nejbližší akce

Výstava o kardinálu Špidlíkovi


Přihlašování na Evropský Magis 2020


více »

Nejbližší duchovní akce

Víkendová duchovní obnova


Duchovní cvičení pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


Kněžské exercicie


Duchovní cvičení pro kostelníky a akolyty


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil