Články / Aktuality Dnes je 20. 1. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Nový univerzitní kampus v Seville

Čtvrtek, 5.12.2019
Sevilla. Návštěva P. generála Artura Sosy ve Španělsku od 20. do 24. listopadu se týkala měst Sevilla, Córdoba, Úbeda, Granada a Málaga. V každém z těchto měst navštívil komunity spolubratří a jejich hlavní instituce, setkal se také se spolupracovníky Tovaryšstva. Během těchto dní ho doprovázel asistent pro jižní Evropu P. Cipriano Díaz, španělský provinciál P. Antonio España a delegát P. Ramón Fresneda.


Důležitým okamžikem návštěvy bylo oficiální otevření nového univerzitního kampusu na okraji Sevilly. Disponuje nejmodernější infrastrukturou. Slavnostnímu otevření byli přítomni prezident regionální vlády Andalusie, arcibiskup ze Sevilly, starosta příslušné oblasti a rektor univerzity, rovněž rektoři dalších vysokých škol ve španělské provincii. Zahraničními hosty byli rektor vysoké školy s technickými obory ve Francii, zástupci university v Chicagu a prezident asociace jezuitských kolegií a univerzit v Africe a na Madagaskaru.

Během své návštěvy Andalusie se P. Sosa také zúčastnil kongresu v Córdobě o svatém Janu z Avily, učiteli církve. Navštívil školu Svaté Rodiny v Úbedě a teologickou fakultu v Granadě, několik jezuitských škol v Seville a jezuitskou ošetřovnu v Malaze.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
16.1.2020 Rozšířená rada otce generála se sešla k dalšímu jednání
15.1.2020 V Indii vznikla nová provincie Čennaí
14.1.2020 Oživení eucharistického hnutí mládeže ve Francii
13.1.2020 Otec generál pozval římské jezuity
10.1.2020 Byly navráceny knihy odcizené nacistyNáš tip

Sedm příběhů s knihou

Michal Altrichter

Sedm příběhů s knihou otevírá svědectví těch, kdo s knihou přicházejí živě do styku. O svém vnitřním světě vypráví: ilustrátor knih, knihovník, knihkupec, píšící autor, čtoucí čtenář, literární kritik a dítě. Každému je přisouzena jedna ctnost: pokora, skromnost, štědrost, činorodost, pokoj, laskavost a cudnost...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Podpora míru ve světě
Modleme se, aby křesťané, lidé vyznávající jiná náboženství a všichni lidé dobré vůle prosazovali ve světě mír a spravedlnost.
Národní úmysl Za věřící různých církví – ať na přímluvu sv. Jana Sarkandra vytvářejí společenství jedné Boží rodiny modlitbou a společnou pomocí potřebným.
více »

Nejbližší akce

Výstava o kardinálu Špidlíkovi


Přihlašování na Evropský Magis 2020


více »

Nejbližší duchovní akce

Víkendová duchovní obnova


Duchovní cvičení pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


Kněžské exercicie


Duchovní cvičení pro kostelníky a akolyty


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil