Články / Aktuality Dnes je 26. 2. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Výročí listu La Civiltà Cattolica a videoposelství na úmysly Apoštolátu modlitby

Pátek, 3.1.2020
Vatikán. Periodikum La Civiltà Cattolica již sto sedmdesát let doprovází všechny papeže. Je publikováno se schválením státního sekretariátu Svatého stolce. Vzniklo na žádost Pia IX. směrovanou na Tovaryšstvo Ježíšovo. Současným redaktorem je P. Antonio Spadaro SJ. Časopis vychází v pěti jazycích a má korespondenty po celém světě. Již pátým rokem vystupuje papež František ve videoposelstvích na úmysly Apoštolátu modlitby.


Svatý otec František blahopřál periodiku a vyjádřil svoji vděčnost. „Děkuji za pomoc, kterou poskytujete také mně.“ Přál jim tvůrčího ducha, odvahu prozkoumávat nové cesty, vědomí „katolické civilizovanosti“ podle vzoru milosrdného Samaritána. Vybízel k boji proti nenávisti a předsedkům.

Celosvětová síť modlitby s papežem působí prostřednictvím Tovaryšstva Ježíšova jako papežské dílo v devadesáti osmi zemích. Do modlitby na papežovy úmysly se zapojuje třicet pět milionů věřících. Videposelství Svatého otce k těmto úmyslům se publikují ve čtrnácti jazycích, k nimž se v nedávné době přidružila polština, vietnamština, svahilština a rwandština. Krátké videoklipy v loňském roce shlédlo více než dvanáct milionů lidí.


Zdroj/Foto: Vatikánské rádio.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
13.2.2020 Setkání koordinátorů Celosvětové sítě modlitby s papežem v Římě
5.2.2020 Naléhavý modlitební úmysl papeže Františka na měsíc únor
30.1.2020 Úmysly Apoštolátu modlitby na měsíc únor
6.1.2020 Naléhavý modlitební úmysl papeže Františka na měsíc leden
3.1.2020 Úmysly Apoštolátu modlitby na měsíc ledenNáš tip

Vychází z výsosti

Michal Altrichter

Text odkrývá témata duchovního života s pohledem na církev třicet let po „Anežce“. Můžeme se vyjadřovat protievropsky, pokud jsme na delší dobu ani nepřekročili hranice vlastní země? Žije Pán tím, co je nám vlastní? A jak poznat, že k nám hovoří? Slyší papež jeho hlas? Jak v sobě objevit tvořivost ticha?...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Naslouchat volání uprchlíků
Modleme se, abychom slyšeli a brali vážně naléhavé volání migrantů, našich sester a bratří, kteří upadli do rukou bezohledných převaděčů.
Národní úmysl Za lékaře a zdravotníky – ať na přímluvu sv. Anežky ani v nejsložitějších situacích nepodléhají pokušení rozhodovat o životě a smrti.
více »

Nejbližší akce

Přihlašování na Evropský Magis 2020


Studentský Velehrad


více »

Nejbližší duchovní akce

Víkendová duchovní obnova pro všechny, kteří pečují o kostel


Ignaciánská duchovní cvičení


Postní duchovní obnova pro všechny


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil