Články / Aktuality Dnes je 7. 7. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Byly spuštěny webové stránky Magis Europe 2020

Středa, 8.1.2020
Je vám mezi osmnácti a třiceti pěti lety? Chtěli byste smysluplně strávit dobu od 1. do 9. srpna mezi mládeží, jezuity a jejich přáteli z různých zemí? Jste připraveni opustit obvyklé pohodlí a vyzkoušet své schopnosti v praktických experimentech? Máte rádi putování, spiritualitu svatého Ignáce, charitativní dílo, umění nebo ekologii? Mluvíte anglicky? Pokud jsou vaše odpovědi ano, zbývá jen seznámit se s podrobnostmi o Magis Europe 2020, který se bude konat v Maďarsku, a zaregistrovat se v období od 1. března do 15. května. Můžete to udělat prostřednictvím nového webu magis.jesuits.eu, kde najdete všechny podrobnosti setkání.


V ignaciánské spiritualitě znamená „magis“ snahu najít to, co je v souladu s Boží vůlí a větší Boží slávou. S touto myšlenkou má nadcházející událost, která probíhá již více než dvě desetiletí, dvě části: ignaciánské experimenty a závěrečné setkání. Během experimentů budete povzbuzováni, abyste sami sebe, ostatní a Boha prožívali novým způsobem. Ocitnete se v neobvyklých situacích a pravděpodobně si uvědomíte, že týmová práce je nezbytná, navážete přátelství s lidmi z různých zemí a objevíte, že všichni patříme do jednoho mezinárodního společenství lidí. To se projevuje také výběrem míst konání experimentů: Kromě Maďarska vítají účastníky také sousední Slovensko, Rakousko a Rumunsko, všichni se na závěr sejdou v Miskolci v severním Maďarsku.

Ústředním tématem Magis 2020 bude eucharistie a heslem „Jsi můj chléb, můj život, moje láska“. Měsíc po Magis se bude v maďarské Budapešti konat padesátý druhý mezinárodní eucharistický kongres, což inspirovalo volbu letošního zaměření. K tomu přispěla i první univerzální apoštolská preference jezuitů, kterou je „ukázat cestu k Bohu“. Magis usiluje o to, aby do hloubky prozkoumal eucharistickou stránku ignaciánské spirituality prostřednictvím pilířů denního harmonogramu s ranními modlitbami, poledním nebo večerným zpytováním svědomí a se mší svatou, prostřednictvím experimentů a práce ve skupinách.

Ačkoli se srpen může zdát ještě daleko, je třeba se včas zaregistrovat. Rovněž nový web už stojí za prohlížení. Jeho cílem bylo vytvořit online platformu, kde můžete získat představu o tom, co vás čeká, pokud se rozhodnete věnovat jeden týden v létě na Magis Europe 2020. Ať už si vyberete duchovní cvičení v horách na jihu Maďarska; pouť ve stopách papeže Františka do slavné svatyně v Rumunsku, kde žili Maďaři; cestu na kole kolem jezera Balaton s duchovním programem; evangelizaci ve slovenských dřevěných kostelích; učení se angličtině zábavnou formou s podtextem ignaciánské spirituality; strávit jeden týden jako jezuita - cílem je vždy to stejné: najít způsoby, jak maximálně využít to nejlepší ze sebe i z druhých a proměnit to ve větší slávu našeho společného Boha.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
12.5.2020 Formace Živých kamenů on-line
5.5.2020 Evropský Magis 2020 bude o rok později
17.4.2020 Evropský Magis 2020 v situaci pandemie
2.8.2019 V Litvě proběhl Středoevropský Magis 2019
23.4.2019 Evropský Magis 2019 se blížíNáš tip

Na počátku nebyl koronavir, ale Bůh

Michal Altrichter

Text komentuje události duchovního života v kontextu koronaviru. Podstatná je Pánova vznešená přítomnost a hluboká zúčastněnost. Autor je přesvědčen, že žijeme v bezprostředním očekávání slavného Pánova příchodu a je nezbytné se na tuto událost připravovat…...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Naše rodiny
Modleme se, aby rodiny dnešní doby byly doprovázeny s láskou, úctou a radou.
Národní úmysl Za rozpadající se rodiny a manžele v krizi – ať na přímluvu sv. Zdislavy vzájemnou láskou, úctou a věrností najdou cestu k sobě i k Bohu.
více »

Nejbližší akce

Výstava projektu "Telč a jezuité"


Poutní mše svatá


Koncert Pocta svatému Ignáci


více »

Nejbližší duchovní akce

Ignaciánská duchovní cvičení


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


Filmové exercicie


Duchovní cvičení pro všechny


více »

Kalendárium

Památka Lva Mangina a druhů


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil