Články / Aktuality Dnes je 2. 8. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Byly spuštěny webové stránky Magis Europe 2020

Středa, 8.1.2020
Je vám mezi osmnácti a třiceti pěti lety? Chtěli byste smysluplně strávit dobu od 1. do 9. srpna mezi mládeží, jezuity a jejich přáteli z různých zemí? Jste připraveni opustit obvyklé pohodlí a vyzkoušet své schopnosti v praktických experimentech? Máte rádi putování, spiritualitu svatého Ignáce, charitativní dílo, umění nebo ekologii? Mluvíte anglicky? Pokud jsou vaše odpovědi ano, zbývá jen seznámit se s podrobnostmi o Magis Europe 2020, který se bude konat v Maďarsku, a zaregistrovat se v období od 1. března do 15. května. Můžete to udělat prostřednictvím nového webu magis.jesuits.eu, kde najdete všechny podrobnosti setkání.


V ignaciánské spiritualitě znamená „magis“ snahu najít to, co je v souladu s Boží vůlí a větší Boží slávou. S touto myšlenkou má nadcházející událost, která probíhá již více než dvě desetiletí, dvě části: ignaciánské experimenty a závěrečné setkání. Během experimentů budete povzbuzováni, abyste sami sebe, ostatní a Boha prožívali novým způsobem. Ocitnete se v neobvyklých situacích a pravděpodobně si uvědomíte, že týmová práce je nezbytná, navážete přátelství s lidmi z různých zemí a objevíte, že všichni patříme do jednoho mezinárodního společenství lidí. To se projevuje také výběrem míst konání experimentů: Kromě Maďarska vítají účastníky také sousední Slovensko, Rakousko a Rumunsko, všichni se na závěr sejdou v Miskolci v severním Maďarsku.

Ústředním tématem Magis 2020 bude eucharistie a heslem „Jsi můj chléb, můj život, moje láska“. Měsíc po Magis se bude v maďarské Budapešti konat padesátý druhý mezinárodní eucharistický kongres, což inspirovalo volbu letošního zaměření. K tomu přispěla i první univerzální apoštolská preference jezuitů, kterou je „ukázat cestu k Bohu“. Magis usiluje o to, aby do hloubky prozkoumal eucharistickou stránku ignaciánské spirituality prostřednictvím pilířů denního harmonogramu s ranními modlitbami, poledním nebo večerným zpytováním svědomí a se mší svatou, prostřednictvím experimentů a práce ve skupinách.

Ačkoli se srpen může zdát ještě daleko, je třeba se včas zaregistrovat. Rovněž nový web už stojí za prohlížení. Jeho cílem bylo vytvořit online platformu, kde můžete získat představu o tom, co vás čeká, pokud se rozhodnete věnovat jeden týden v létě na Magis Europe 2020. Ať už si vyberete duchovní cvičení v horách na jihu Maďarska; pouť ve stopách papeže Františka do slavné svatyně v Rumunsku, kde žili Maďaři; cestu na kole kolem jezera Balaton s duchovním programem; evangelizaci ve slovenských dřevěných kostelích; učení se angličtině zábavnou formou s podtextem ignaciánské spirituality; strávit jeden týden jako jezuita - cílem je vždy to stejné: najít způsoby, jak maximálně využít to nejlepší ze sebe i z druhých a proměnit to ve větší slávu našeho společného Boha.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
15.4.2021 Zaregistrujte se na Evropský Magis 2021
22.12.2020 Výcvikové kurzy pro mladé pastorační pracovníky
7.12.2020 Evropský MAGIS se uskuteční v srpnu příštího roku
21.9.2020 Aktivity polské mládeže v době pandemických omezení
11.8.2020 Český Magis 2020 úspěšně završenIgnaciánský rok
20. 5. 2021 - 31. 7. 2022Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Církev
Modleme se za církev, aby přijímala z Ducha Svatého milost a sílu obnovovat se ve světle evangelia.
Národní úmysl Děkujeme za prázdniny a dovolené a prosíme za všechny, kdo potřebují oddech; ať přijmou k odpočinku i Ježíšovu nabídku: „Pojďte ke mně, všichni, kdo se lopotíte a jste obtíženi, a já vás občerstvím.“ (Mt 11,28)
více »

Nejbližší akce

Evropský Magis 2021


Absolventský Velehrad


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovně rekreační pobyt zrakově postižených


Duchovní cvičení pro pedagogy a katechety


Duchovní cvičení pro vysokoškoláky


Duchovní obnova pro varhaníky a chrámové zpěváky


více »

Kalendárium

Památka Petra Fabera

Obnovení řádu v roce 1814


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil