Články / Aktuality Dnes je 25. 9. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Byly spuštěny webové stránky Magis Europe 2020

Středa, 8.1.2020
Je vám mezi osmnácti a třiceti pěti lety? Chtěli byste smysluplně strávit dobu od 1. do 9. srpna mezi mládeží, jezuity a jejich přáteli z různých zemí? Jste připraveni opustit obvyklé pohodlí a vyzkoušet své schopnosti v praktických experimentech? Máte rádi putování, spiritualitu svatého Ignáce, charitativní dílo, umění nebo ekologii? Mluvíte anglicky? Pokud jsou vaše odpovědi ano, zbývá jen seznámit se s podrobnostmi o Magis Europe 2020, který se bude konat v Maďarsku, a zaregistrovat se v období od 1. března do 15. května. Můžete to udělat prostřednictvím nového webu magis.jesuits.eu, kde najdete všechny podrobnosti setkání.


V ignaciánské spiritualitě znamená „magis“ snahu najít to, co je v souladu s Boží vůlí a větší Boží slávou. S touto myšlenkou má nadcházející událost, která probíhá již více než dvě desetiletí, dvě části: ignaciánské experimenty a závěrečné setkání. Během experimentů budete povzbuzováni, abyste sami sebe, ostatní a Boha prožívali novým způsobem. Ocitnete se v neobvyklých situacích a pravděpodobně si uvědomíte, že týmová práce je nezbytná, navážete přátelství s lidmi z různých zemí a objevíte, že všichni patříme do jednoho mezinárodního společenství lidí. To se projevuje také výběrem míst konání experimentů: Kromě Maďarska vítají účastníky také sousední Slovensko, Rakousko a Rumunsko, všichni se na závěr sejdou v Miskolci v severním Maďarsku.

Ústředním tématem Magis 2020 bude eucharistie a heslem „Jsi můj chléb, můj život, moje láska“. Měsíc po Magis se bude v maďarské Budapešti konat padesátý druhý mezinárodní eucharistický kongres, což inspirovalo volbu letošního zaměření. K tomu přispěla i první univerzální apoštolská preference jezuitů, kterou je „ukázat cestu k Bohu“. Magis usiluje o to, aby do hloubky prozkoumal eucharistickou stránku ignaciánské spirituality prostřednictvím pilířů denního harmonogramu s ranními modlitbami, poledním nebo večerným zpytováním svědomí a se mší svatou, prostřednictvím experimentů a práce ve skupinách.

Ačkoli se srpen může zdát ještě daleko, je třeba se včas zaregistrovat. Rovněž nový web už stojí za prohlížení. Jeho cílem bylo vytvořit online platformu, kde můžete získat představu o tom, co vás čeká, pokud se rozhodnete věnovat jeden týden v létě na Magis Europe 2020. Ať už si vyberete duchovní cvičení v horách na jihu Maďarska; pouť ve stopách papeže Františka do slavné svatyně v Rumunsku, kde žili Maďaři; cestu na kole kolem jezera Balaton s duchovním programem; evangelizaci ve slovenských dřevěných kostelích; učení se angličtině zábavnou formou s podtextem ignaciánské spirituality; strávit jeden týden jako jezuita - cílem je vždy to stejné: najít způsoby, jak maximálně využít to nejlepší ze sebe i z druhých a proměnit to ve větší slávu našeho společného Boha.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
22.9.2021 Společný život ve škole svatého Ignáce
14.9.2021 Letní setkání mládeže v Litvě
24.8.2021 Proběhl dlouho očekávaný Evropský Magis
15.4.2021 Zaregistrujte se na Evropský Magis 2021
22.12.2020 Výcvikové kurzy pro mladé pastorační pracovníkyIgnaciánský rok
20. 5. 2021 - 31. 7. 2022


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Za udržitelný životní styl
Modleme se, abychom se my všichni odvážili zvolit si skromný životní styl šetrný k přírodě a radovali se při pohledu na mladé lidi, kteří o to odhodlaně usilují.
Národní úmysl Děkujeme za církevní školství a prosíme za stále kvalitnější prostředí v církevních školách, kde se tisíce dětí mohou poprvé setkat s živou vírou v Krista.
více »

Nejbližší akce

První česko-slovenské setkání pro zájemce o jezuitský řád


Co nám dnes může nabídnout svatý Ignác?


Jezuité v proměnách staletí


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní cvičení pro seniory, vede P. Jan Mach


Kněžské exercicie


Kněžské exercicie


více »

Kalendárium

Schválení Tovaryšstva Ježíšova


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil