Články / Aktuality Dnes je 3. 4. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Oživení eucharistického hnutí mládeže ve Francii

Úterý, 14.1.2020
Remeš. Ve dnech 9. až 11. listopadu 2019 se v Remeši ve Francii setkali vedoucí eucharistického hnutí mládeže pod názvem Effata. Pro přítomné animátory, vedoucí a další dobrovolníky zapojené do hnutí to byla příležitost, aby se zamysleli nad jeho orientací v nadcházejících letech. Přítomno bylo několik jezuitů včetně provinciála P. Françoise Boëdce.


Během těchto tří dní byly potvrzeny základní prvky identity hnutí. K nim patří: modlitba obětování se a integrální formace lidská, pedagogická a duchovní. Potvrzen byl rovněž vztah hnutí k ignaciánské rodině. Bylo domluveno, že se aktivity pro mladé lidi spojené s ignaciánskou spiritualitou více rozšíří, a to mimo jiné spoluprací s dalšími nabídkami v rámci spirituality. Hnutí ve Francii se bude rovněž postupně obracet k mezinárodní scéně a rozvíjet hlubší vztahy se skupinami v jiných zemích.

Samuel, který se víkendu zúčastnil, se vyjádřil:

„Setkání, hudba, oslavy, ale také reflexe, sdílení a modlitba – je obtížné shrnout bohatství Effata několika slovy!

Effata byla především výzvou k zamyšlení nad tím, co jsme my, vedoucí hnutí, chtěli přinést mladým lidem, s kterými pracujeme během roku a při letních táborech. Od svých osmi let jsem vyrůstal v eucharistickém hnutí mládeže, tak jsem si vědom důležitosti, kterou hnutí mělo na mé cestě, a všeho, co může mladým lidem přinést při rozvíjení jejich víry.

Čas reflexe byl zaměřen na jednotu hnutí, jeho pedagogiku a místo v církvi a v ignaciánské rodině. Tyto úvahy byly střídány zpěvem, modlitbou, objevováním města Remeš při velké hře, a dokonce živým rozhovorem se svatým Ignácem během představení, které připravili mladí lidé!

Od tohoto víkendu si zachovávám pocit, že se každý mohl vyjádřit za laskavého naslouchání ostatních a že konečná usnesení odrážejí účast všech na jejich zpracování. Nezapomínám však, že jsou to pouze pokyny a že je na každém z nás, každý na své úrovni, jak je začleníme v praxi. Zbývá ještě dlouhá cesta, ale impulzy, které vzešly z Effaty, jsou důkazem, že eucharistické hnutí mládeže má stále co říci a proč žít v církvi!“


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
26.3.2020 Zemětřesení v Záhřebu poškodilo baziliku Nejsvětějšího Srdce Páně
20.3.2020 Otec generál na jednání Jezuitské konference Jižní Asie
13.3.2020 Pomoc chu-pejské provincii v boji s nákazou
11.3.2020 Portugalští jezuité mají nové kulturní centrum v Lisabonu
2.3.2020 P. generál Arturo Sosa SJ hovořil ke studentům v NepáluNáš tip

Živá řeka evangelia 3.

Pavel Ambros

Celosvětová síť modlitby, kterou už tradičně sdílíme s papežem, nám připomíná, že srdcem poslání církve je modlitba. Můžeme dělat mnoho věcí, ale bez modlitby jsou mrtvé. Podněcujeme člověka, aby si přál hodnoty dne nahlížet duchovně: aby v nich poznal, jak Bůh sám originálně pracuje. To je vnitřní svoboda...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Vysvobození ze závislostí
Modleme se, aby všichni lidé trpící pod vlivem závislostí našli potřebnou pomoc i ty, kdo by je doprovázeli.
Národní úmysl Za ty, kteří podlehli závislosti na drogách, alkoholu, cigaretách, pornografii nebo internetu – ať pod ochranou bl. Mlady najdou cestu ke svobodě.
více »

Nejbližší akce

Přihlašování na Evropský Magis 2020


Jáhenské svěcení Petra Hrušky SJ


Jáhenské svěcení Jiřího Hebrona SJ


Pouť za nová povolání


více »

Nejbližší duchovní akce

Církev jako tajemství a jako společenství


Víkend pro seniory


Víkendová duchovní obnova


Duchovní cvičení Anamnéza


více »

Kalendárium

Jezuité můžou přijímat i bratry

Výročí narození sv. Františka Xaverského


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil