Články / Aktuality Dnes je 27. 1. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

P. Jozef Šofranko byl jmenován novým provinciálem slovenských jezuitů

Úterý, 21.1.2020
Slovensko. Dekretem generálního představeného P. Artura Sosy ze dne 6. ledna byl P. Jozef Šofranko jmenován novým provinciálem Slovenské provincie Tovaryšstva Ježíšova. Datum převzetí úřadu od dosavadního provinciála P. Rudolfa Uhera bude stanoveno později.


P. Jozef Šofranko se narodil 25. května 1977 v Prešově. Do noviciátu Tovaryšstva Ježíšova vstoupil v Trnavě roku 1996. Teologická studia absolvoval v letech 1998–2006 na Teologické fakultě Trnavské univerzity v Bratislavě. Na kněze byl vysvěcen 24. června 2006. Poté působil jako kaplan ve farnosti Narození Panny Marie v Banské Bystrici, kterou v té době spravovalo Tovaryšstvo. Od roku 2008 byl v tamní komunitě ministrem domu, ekonomem a rektorem kostela.

V letech 2008–2011 studoval kanonické právo na Gregoriánské univerzitě v Římě. V následujících dvou letech byl vedoucím slovenské redakce Vatikánského rozhlasu.

Svoji řeholní formaci zakončil třetí probací, kterou absolvoval v letech 2013–2014 v Portlandu v USA. V rámci ní určitý čas pastoračně působil u eskymáckého kmene Yupik na Aljašce.

Po návratu na Slovensko byl jmenován sociem provinciála, od roku 2017 přednáší kanonické práco na Teologické fakultě Trnavské univerzity v Bratislavě.


Zdroj/Foto: Slovenští jezuité.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
24.11.2020 Vydavatelství Dobrá kniha slaví padesát let od založení
10.11.2020 Slovenští jezuité pomáhali při plošném testování
27.7.2020 Výstava o P. Ferdinandu Takáčovi SJ
4.6.2020 Slovenští jezuité byli oceněni za boj s koronavirem
20.5.2020 Nový provinciál slovenských jezuitů se ujal úřaduNáš tip

Hlubiny Božího Srdce jsou otevřeny dokořán

Michal Altrichter

Čím se zaobíráme, jsme-li spoutáváni slovem koronavir? Jak tento čas a své bytí nahlížíme duchovně? Je naše kulturní povědomí vnitřnější, nebo spíše závislé jen na vnějších možnostech? Nečekají některé knihy už příliš dlouho na jejich přečtení?...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Lidské bratrství
Modleme se, ať je nám dána Pánem milost žít v plném bratrství s bratry a sestrami jiných náboženství, abychom zakusili vzájemnost modlitby a překonávali uzavřenost.
Národní úmysl Děkujeme za sdělovací prostředky a prosíme za odpovědné pracovníky, aby přinášeli pravdivé informace včetně dobrých zpráv.
více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro všechny


Kněžské exercicie


Víkendová duchovní obnova


Exercicie s Maticí svatoantonínskou


více »

Kalendárium

Úmrtí generála Claudia Aquavivy

Úmrtí Antonína Eisnera SJ


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil