Články / Aktuality Dnes je 26. 2. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Kardinál Czerny se ujal kostela svatého Michaela Archanděla

Čtvrtek, 23.1.2020
Vatikán. P. Michael Czerny SJ byl jmenován kardinálem 5. října 2019. Byl mu přidělen kostel svatého Michaela Archanděla v římské diecézi, jak to odpovídá tradici. Slavnostní převzetí se odehrálo 19. ledna.


Mši svatou při této příležitosti s ním koncelebrovali kardinál Turkson, prefekt vatikánského Úřadu pro integrální lidský rozvoj, tedy instituce, v níž v posledních sedmi letech slouží ve funkci podsekretáře Sekce pro migranty a uprchlíky, dále jeho řádový spolubratr P. Juan Antonio Guerrera Alvez SJ, nedávno jmenovaný do čela Ekonomického sekretariátu Svatého stolce, a další kněží a řeholníci.

Symbolika jeho pektorálu, biskupského znaku a motta odkazují na útěk jeho rodiny do Kanady v roce 1948, na jeho současné pověření otázkami migrantů, na Ježíšův kříž i jezuitskou vydanost do Pánových rukou. V rozhovoru pro Vatikánský rozhlas uvedl:

„Mé motto zní „Suscipe“ (Vezmi si), první slova a titul modlitby, kterou svatý Ignác umístil do závěrečné meditace Duchovních cvičení, totiž Nazírání k nabytí Boží lásky. A tedy tímto jediným slovem „Suscipe“ bych chtěl evokovat celou modlitbu naprostého sebeodevzdání Bohu jako spiritualitu mé kardinálské služby.“


Zdroj: Vatikánské rádio.
Foto: Archiv.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
24.2.2020 Novicové hovořili s otcem generálem
20.2.2020 Seznámení s provincií USA-západ
19.2.2020 Otec generál navštívil provincii USA-západ
17.2.2020 Na španělském velvyslanectví byla představena kniha o Pedru Páezovi
7.2.2020 Připomínka P. Pedra Arrupeho SJ na generální kuriiNáš tip

Vychází z výsosti

Michal Altrichter

Text odkrývá témata duchovního života s pohledem na církev třicet let po „Anežce“. Můžeme se vyjadřovat protievropsky, pokud jsme na delší dobu ani nepřekročili hranice vlastní země? Žije Pán tím, co je nám vlastní? A jak poznat, že k nám hovoří? Slyší papež jeho hlas? Jak v sobě objevit tvořivost ticha?...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Naslouchat volání uprchlíků
Modleme se, abychom slyšeli a brali vážně naléhavé volání migrantů, našich sester a bratří, kteří upadli do rukou bezohledných převaděčů.
Národní úmysl Za lékaře a zdravotníky – ať na přímluvu sv. Anežky ani v nejsložitějších situacích nepodléhají pokušení rozhodovat o životě a smrti.
více »

Nejbližší akce

Přihlašování na Evropský Magis 2020


Studentský Velehrad


více »

Nejbližší duchovní akce

Víkendová duchovní obnova pro všechny, kteří pečují o kostel


Ignaciánská duchovní cvičení


Postní duchovní obnova pro všechny


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil