Články / Aktuality Dnes je 12. 7. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Setkání koordinátorů Celosvětové sítě modlitby s papežem v Římě

Čtvrtek, 13.2.2020
Řím. Ve dnech 22. až 25. ledna se v Římě konalo setkání koordinátorů Celosvětové sítě modlitby s papežem a jejich spolupracovníků. Sešli se zástupci ze Severní i Jižní Ameriky, Evropy, jižní Asie a Oceánie.


Setkání vedl mezinárodní ředitel tohoto papežského díla P. Frédéric Fornos SJ. Připomněl nedávno zesnulého koordinátora pro Afriku Georgese Katumbu. Generální postulátor Tovaryšstva pro procesy svatořečení P. Pascual Cebollada SJ přiblížil život a zkušenosti P. Arrupeho, bývalého generálního představeného Tovaryšstva, z pohledu jeho hluboké lásky k Ježíšovu srdci.

Celé setkání bylo zaměřené na formaci srdce. Jak vyjádřil papež František, to je duchovní základ poslání. Ve světle apoštolské exhortace „Radost evangelia“ napomáhalo vstoupit do poslání soucitu se světem a spolupracovat nabízením vlastních životů ve výzvách humanity a úkolů církve. Setkání přispělo účastníkům k hlubšímu pochopení, že pokud se v modlitební síti nebude cesta srdce žít do hloubky, snahy o nové uchopení nebudou pochopeny ani ztělesněny a zůstane pouhá vnějškovost.

Proto bylo setkání tak důležité, aby koordinátoři plně prožívali tuto duchovní cestu a spojili se s Ježíšovým srdcem, s jeho způsobem jednání, což vytváří otevřený prostor pro potřeby tolika bratrů a sester v tomto trpící svět. Je to pomoc pro ztělesnění mise soucitu, která se konkretizuje v úmyslech Svatého otce.

Snahou účastníků po návratu je šířit tuto cestu srdce ve společenstvích a farnostech (například pomocí pobožností na první pátek v měsíci nebo duchovních cvičení). Příští rok se uskuteční další setkání, kde dojde ke sdílení nově nabytých zkušeností při předávání této cesty srdce. Postupně se budou na různých kontinentech nabízet školení pro vedoucí Papežské modlitební sítě, kteří si přejí využít tuto formační cestu.


Zdroj/Foto: Jezuitská generální kurie.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
1.7.2020 Úmysly Apoštolátu modlitby na měsíc červenec
4.6.2020 Naléhavý modlitební úmysl papeže Františka na měsíc červen
29.5.2020 Úmysly Apoštolátu modlitby na měsíc červen
6.5.2020 Naléhavý modlitební úmysl papeže Františka na měsíc květen
30.4.2020 Úmysly Apoštolátu modlitby na měsíc květenNáš tip

Na počátku nebyl koronavir, ale Bůh

Michal Altrichter

Text komentuje události duchovního života v kontextu koronaviru. Podstatná je Pánova vznešená přítomnost a hluboká zúčastněnost. Autor je přesvědčen, že žijeme v bezprostředním očekávání slavného Pánova příchodu a je nezbytné se na tuto událost připravovat…...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Naše rodiny
Modleme se, aby rodiny dnešní doby byly doprovázeny s láskou, úctou a radou.
Národní úmysl Za rozpadající se rodiny a manžele v krizi – ať na přímluvu sv. Zdislavy vzájemnou láskou, úctou a věrností najdou cestu k sobě i k Bohu.
více »

Nejbližší akce

Výstava projektu "Telč a jezuité"


Poutní mše svatá


Koncert Pocta svatému Ignáci


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


Filmové exercicie


Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní cvičení pro lékaře a zdravotníky


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil