Články / Aktuality Dnes je 6. 4. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Otec generál navštívil provincii USA-západ

Středa, 19.2.2020
Spojené státy americké. Svoji návštěvu v provincii USA-západ ve dnech 31. ledna až 14. února zahájil P. Arturo Sosa v kalifornském Los Angeles. Byla to jeho první návštěva ve Spojených státech od doby, kdy byl zvolen generálem Tovaryšstva Ježíšova. Dva týdny byly naplněny shromážděními, prezentacemi a příležitostmi k dialogu s jezuity, laickými spolupracovníky a lidmi, kterým se provincie pastoračně věnuje.


Provincie USA-západ je velmi mladá. Vznikla 1. července 2017, po téměř deseti letech rozlišování a přípravy, spojením bývalých provincií Kalifornie a Oregon. Tato změna se dotkla stovek jezuitů a jejich laických partnerů, kteří s nimi pracují na pěti univerzitách, dvanácti středních školách, třech školách Nativity a v desítkách farností, exercičních domech a sociálních apoštolátech.

Návštěva otce generála byla z velké části zjišťováním, jak se nové nastavení působení Tovaryšstva osvědčilo. P. Sosa zavítal do Los Angeles, Seattlu a San Francisca Bay Area. Hovořil s řediteli jezuitských univerzit, středních škol, farností a sociálních apoštolátů po celé provincii. Setkal se s jezuity ve všech navštívených městech, naslouchal jejich obavám a radostem. Také sdílel svou vlastní vizi budoucnosti světového Tovaryšstva, protože nadále reaguje na výzvu k obrácení, jak ji zachycují univerzální apoštolské preference.

P. generála doprovázeli P. Douglas Marcouiller, regionální asistent pro Kanadu a Spojené státy, P. Tomasz Kot, regionální asistent pro střední Evropu a Asii, a P. Robert Ballecer, který je zodpovědný za jezuitské komunikace. Provincii USA-západ zastupoval provinciál P. Scott Santarosa a představený kolegia v San Franciscu P. Jack Mitchell. P. Tim Kesicki zastupoval jezuitskou Konferenci Kanady a Spojených států.


Zdroj/Foto: Jezuitská generální kurie.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
26.3.2020 Zemětřesení v Záhřebu poškodilo baziliku Nejsvětějšího Srdce Páně
20.3.2020 Otec generál na jednání Jezuitské konference Jižní Asie
13.3.2020 Pomoc chu-pejské provincii v boji s nákazou
11.3.2020 Portugalští jezuité mají nové kulturní centrum v Lisabonu
2.3.2020 P. generál Arturo Sosa SJ hovořil ke studentům v NepáluNáš tip

Živá řeka evangelia 3.

Pavel Ambros

Celosvětová síť modlitby, kterou už tradičně sdílíme s papežem, nám připomíná, že srdcem poslání církve je modlitba. Můžeme dělat mnoho věcí, ale bez modlitby jsou mrtvé. Podněcujeme člověka, aby si přál hodnoty dne nahlížet duchovně: aby v nich poznal, jak Bůh sám originálně pracuje. To je vnitřní svoboda...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Vysvobození ze závislostí
Modleme se, aby všichni lidé trpící pod vlivem závislostí našli potřebnou pomoc i ty, kdo by je doprovázeli.
Národní úmysl Za ty, kteří podlehli závislosti na drogách, alkoholu, cigaretách, pornografii nebo internetu – ať pod ochranou bl. Mlady najdou cestu ke svobodě.
více »

Nejbližší akce

Přihlašování na Evropský Magis 2020


Jáhenské svěcení Jiřího Hebrona SJ


Pouť za nová povolání


více »

Nejbližší duchovní akce

Víkend pro seniory


Víkendová duchovní obnova


Duchovní cvičení Anamnéza


Duchovní obnova pro lektory a všechny zájemce o Boží slovo v praktickém životě


více »

Kalendárium

Výročí narození sv. Františka Xaverského

Volba prvního generála


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil