Články / Aktuality Dnes je 14. 7. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Evropský Magis 2020 bude o rok později

Úterý, 5.5.2020
Před měsícem byli maďarští jezuité a jejich přátelé plní naděje, že se Evropský Magis 2020 uskuteční navzdory pandemii koronaviru. Přestože se situace začíná pomalu zlepšovat, centrální tým Magis 2020 se v souladu s vedoucími experimentů rozhodl setkání odložit.


Toto rozhodnutí má mnoho důvodů, mezi něž patří například obavy z cestování do zahraničí a nejistota ohledně hromadných akcí. Jedním z rozhodujících důvodů je to, že papež František nedávno změnil data největších mezinárodních shromáždění katolíků. Světový den mládeže se místo roku 2022 uskuteční až roku 2023 a Mezinárodní eucharistický kongres 2020 bude odložen o rok. Evropský Magis 2020 měl být také zaměřen na eucharistii. Toto společné téma tedy bude realizováno v létě příštího roku 2021. Zachovány budou i naplánované experimenty v sousedních zemích.

Aby se neztratil kontakt s touto aktivitou, letos v srpnu se bude konat náhradní on-line setkání, o kterém budete včas informováni.

Pokud jde o přihlašování, registrace na Evropský Magis 2020 dále není možná. Ti, kdo již zaplatili poplatek, obdrží podrobný dopis ohledně vrácení peněz. Registrace provedené v tomto roce však budou platné i pro příští rok, takže nebude nutné znovu absolvovat celý proces. Pořadatelé včas oznámí zahájení nového registračního procesu, bude to někdy na začátku roku 2021. Pro ty, kteří již jsou přihlášeni, stačí jen potvrdit svůj záměr účastnit se Evropského Magisu.

V případě dotazů se můžete obrátit na centrální tým, e-mail: hello@magis.jesuits.eu. Nejnovější zprávy najdete na webových stránkách Magis a na Facebooku.


Zdroj/Foto: Magis Europe 2020.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
14.7.2020 Český Magis 2020
10.7.2020 Litevský Magis 2020
12.5.2020 Formace Živých kamenů on-line
17.4.2020 Evropský Magis 2020 v situaci pandemie
8.1.2020 Byly spuštěny webové stránky Magis Europe 2020Náš tip

Na počátku nebyl koronavir, ale Bůh

Michal Altrichter

Text komentuje události duchovního života v kontextu koronaviru. Podstatná je Pánova vznešená přítomnost a hluboká zúčastněnost. Autor je přesvědčen, že žijeme v bezprostředním očekávání slavného Pánova příchodu a je nezbytné se na tuto událost připravovat…...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Naše rodiny
Modleme se, aby rodiny dnešní doby byly doprovázeny s láskou, úctou a radou.
Národní úmysl Za rozpadající se rodiny a manžele v krizi – ať na přímluvu sv. Zdislavy vzájemnou láskou, úctou a věrností najdou cestu k sobě i k Bohu.
více »

Nejbližší akce

Výstava projektu "Telč a jezuité"


Poutní mše svatá


Koncert Pocta svatému Ignáci


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


Filmové exercicie


Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní cvičení pro lékaře a zdravotníky


více »

Kalendárium

Zrušení řádu v roce 1773


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil