Články / Aktuality Dnes je 4. 8. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Evropský Magis 2020 bude o rok později

Úterý, 5.5.2020
Před měsícem byli maďarští jezuité a jejich přátelé plní naděje, že se Evropský Magis 2020 uskuteční navzdory pandemii koronaviru. Přestože se situace začíná pomalu zlepšovat, centrální tým Magis 2020 se v souladu s vedoucími experimentů rozhodl setkání odložit.


Toto rozhodnutí má mnoho důvodů, mezi něž patří například obavy z cestování do zahraničí a nejistota ohledně hromadných akcí. Jedním z rozhodujících důvodů je to, že papež František nedávno změnil data největších mezinárodních shromáždění katolíků. Světový den mládeže se místo roku 2022 uskuteční až roku 2023 a Mezinárodní eucharistický kongres 2020 bude odložen o rok. Evropský Magis 2020 měl být také zaměřen na eucharistii. Toto společné téma tedy bude realizováno v létě příštího roku 2021. Zachovány budou i naplánované experimenty v sousedních zemích.

Aby se neztratil kontakt s touto aktivitou, letos v srpnu se bude konat náhradní on-line setkání, o kterém budete včas informováni.

Pokud jde o přihlašování, registrace na Evropský Magis 2020 dále není možná. Ti, kdo již zaplatili poplatek, obdrží podrobný dopis ohledně vrácení peněz. Registrace provedené v tomto roce však budou platné i pro příští rok, takže nebude nutné znovu absolvovat celý proces. Pořadatelé včas oznámí zahájení nového registračního procesu, bude to někdy na začátku roku 2021. Pro ty, kteří již jsou přihlášeni, stačí jen potvrdit svůj záměr účastnit se Evropského Magisu.

V případě dotazů se můžete obrátit na centrální tým, e-mail: hello@magis.jesuits.eu. Nejnovější zprávy najdete na webových stránkách Magis a na Facebooku.


Zdroj/Foto: Magis Europe 2020.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
14.7.2020 Český Magis 2020
10.7.2020 Litevský Magis 2020
12.5.2020 Formace Živých kamenů on-line
17.4.2020 Evropský Magis 2020 v situaci pandemie
8.1.2020 Byly spuštěny webové stránky Magis Europe 2020Náš tip

Průvodce duchovním životem

Jean-Joseph Surin

I když se Jean-Joseph Surin SJ (1600–1665) vydání svého Průvodce duchovním životem už nedočkal, vycházel později a mnohokrát. Znalci dějin spirituality považují tohoto autora za předního mistra duchovního života, a další ho počítají mezi nejdůležitější francouzské mystiky…..
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Svět moře
Modleme se za všechny, kteří pracují a žijí u moře: námořníky, rybáře a jejich rodiny.
Národní úmysl Za ochranu přírody, požehnanou úrodu a dostatek vody – ať se na přímluvu sv. Prokopa staráme o vše svěřené moudře a s vděčností vůči Bohu.
více »

Nejbližší akce

Výstava projektu "Telč a jezuité"


Varhanní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Exercicie pro zasvěcené panny


Duchovní cvičení pro pedagogy a katechety


Duchovní obnova


Duchovní obnova pro varhaníky a chrámové zpěváky


více »

Kalendárium

Obnovení řádu v roce 1814


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil