Články / Aktuality Dnes je 28. 1. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Noc kostelů ve farnostech spravovaných jezuity

Středa, 10.6.2020
Olomouc, Velehrad. Oblíbená a hojně navštěvovaná Noc kostelů se uskuteční v pátek 12. června. Bude vlivem pandemie s poněkud omezenějším programem. Přesto je pro návštěvníky připraveno mnoho zajímavostí, které pro letošní dvanáctý ročník připravilo více než tisíc kostelů a modliteben. Čeští jezuité vás zvou do kostela Panny Marie Sněžné v Olomouci a do velehradské baziliky.


V olomouckém kostele Panny Marie Sněžné je po úvodním slově od 19.15 hodin připraven koncert „Ať zazní hudba a zpěv“. V následné komentované prohlídce se seznámíte s historií a výzdobou kostela, od 20.30 si můžete zblízka prohlédnout varhany. Závěr programu bude kolem 21 hodin.

Zahájení na Velehradě bude patřit v 18 hodin mši svaté, kam jsou zváni zvláště rodiče a děti. Od 19.15 hodin je připravena zážitková prohlídka pro děti, ostatní mohou využít od 20.30 hodin komentovanou prohlídku baziliky. Následuje varhanní koncert od 21.30 hodin, ukončení programu ve 22 hodin. Od 19 do 22 hodin je možná individuální prohlídka baziliky, kde jsou instalovány výstavy o kardinálu Špidlíkovi SJ a návštěvě papeže Jana Pavla II. v roce 1990. Přístupná bude i sakristie baziliky a kostelík Cyrilka s výstavou o svatých Cyrilu a Metodějovi.


Zdroj: VKH Olomouc, farnost Velehrad.
Foto: Vojtěch Hlávka.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
3.8.2020 Slavnost svatého Ignáce
26.7.2020 Změny v české řádové provincii
22.7.2020 Česká a Slovenská provincie Tovaryšstva Ježíšova mají nové jáhny
25.5.2020 Jiří Hebron SJ přijal jáhenské svěcení
9.4.2020 Velikonoce on-lineNáš tip

Hlubiny Božího Srdce jsou otevřeny dokořán

Michal Altrichter

Čím se zaobíráme, jsme-li spoutáváni slovem koronavir? Jak tento čas a své bytí nahlížíme duchovně? Je naše kulturní povědomí vnitřnější, nebo spíše závislé jen na vnějších možnostech? Nečekají některé knihy už příliš dlouho na jejich přečtení?...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Lidské bratrství
Modleme se, ať je nám dána Pánem milost žít v plném bratrství s bratry a sestrami jiných náboženství, abychom zakusili vzájemnost modlitby a překonávali uzavřenost.
Národní úmysl Děkujeme za sdělovací prostředky a prosíme za odpovědné pracovníky, aby přinášeli pravdivé informace včetně dobrých zpráv.
více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro všechny


Kněžské exercicie


Víkendová duchovní obnova


Exercicie s Maticí svatoantonínskou


více »

Kalendárium

Úmrtí generála Claudia Aquavivy

Úmrtí Antonína Eisnera SJ

Památka jezuitských misionářů a mučedníků


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil