Články / Aktuality Dnes je 5. 12. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Papež František napsal dopis do Centra Astalli

Úterý, 16.6.2020
Řím. Centrum Astalli je italskou pobočkou Jezuitské služby uprchlíkům. Před zhruba dvěma týdny obdržel jeho ředitel P. Camillo Ripamonti SJ dopis od papeže. Svatý otec v něm děkoval za zaslání aktuální výroční zprávy. Vzhledem k počtu dokumentů, které papež dostává, je velmi radostné, že zprávu zhlédl a reagoval na ni. Je to silné svědectví o jeho vztahu k uprchlíkům a o jeho hodnocení práce Jezuitské služby uprchlíkům.


Papež František napsal: „Chtěl bych vám, vašim zaměstnancům a dobrovolníkům vyjádřit upřímné uznání za odvahu, se kterou reaguje na výzvy migrace zejména v tomto okamžiku obzvláště delikátním, pokud jde o azylové právo, protože tisíce lidí prchá z válek, pronásledování a situací těžkých humanitárních krizí.” Přál si, aby „příklad Centra Astalli vzbudil ve společnosti nové síly autentické kultury přijetí a solidarity.“

"Mé myšlenky také patří uprchlíkům, které vítáte s bratrskou láskou: Jsem duchovně blízký každému z nich v modlitbě a náklonnosti a vyzývám je k důvěře a naději ve svět míru, spravedlnosti a bratrství mezi národy."

V jezuitském prostředí byla tato bratrská láska papeže Františka k uprchlíkům projevena v podpoře, kterou poskytl sekci pro migranty a uprchlíky v Dikasteriu pro integrální lidský rozvoj, když se v prosinci loňského roku rozhodl, že vedoucím této sekce jmenuje kardinála Michaela Czerneho SJ. Tím zdůraznil, jak důležitá je práce tohoto týmu podle jeho vize přítomnosti církve v dnešním světě.

Sekce pro migranty a uprchlíky byla a je v této době pandemie COVID-19 velmi aktivní. Vydala několik dokumentů a zahájila řadu akcí v rámci kampaně nazvané „COVID-19: Nikdo nesmí být zapomenut“. Určitou pastí je totiž skutečnost, že když lidé nebo národy čelí velkým obtížím, soustředí se jen na své vlastní zájmy a zapomenou na ty, kteří také zažívají existenciální dramata. To je případ mnoha uprchlíků z celého světa.

Ve svém posledním týdeníku upozorňuje kampaň „Nikdo nesmí být zapomenut“ na iniciativy různých národních církví, řeholních společností a sociálních center, které pomáhají migrantům a uprchlíkům pochopit pandemii a podniknout nezbytná opatření k ochraně před touto chorobou. Tyto snahy jsou v souladu s myšlenkou papeže Františka, který řekl: „Můžeme se z této situace dostat jen společně, jako celé lidstvo.“


Zdroj/Foto: Světové Tovaryšstvo.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
9.10.2020 Kardinál Czerny hovořil o encyklice Fratelli tutti
4.3.2020 Duchovní cvičení pro římskou kurii dává P. Pietro Bovati SJ
10.12.2019 Redaktory italského měsíčníku přijal papež František
9.12.2019 Papež František hovořil s thajskými a kambodžskými jezuity
29.11.2019 Papežova pastorační cesta do JaponskaNáš tip

Čím dál větší Bůh

Brian O’Leary

Irský jezuita Brian O’Leary vychází z pestré zkušenosti dlouhodobě přednášejícího na různých institutech, ale rovněž ze zkušenosti exercitátora v několika světových centrech spirituality Ignáce z Loyoly. V textu nám ukazuje, jak pomáhá ignaciánská spiritualita odhalovat…..
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Život modlitby Národní úmysly Za nenarozené, nechtěné a zneužívané děti – ať na přímluvu sv. Ludmily každého přijímáme s vděčností a úctou k Bohu za dar života.
více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova pro hasiče a členy Matice Svatohostýnské


Adventní duchovní cvičení pro všechny


Ignaciánská duchovní cvičení


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil