Články / Aktuality Dnes je 19. 1. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Rekonstruované duchovní centrum ve Francii

Čtvrtek, 2.7.2020
Francie. Po osmnácti měsících důkladné rekonstrukce jezuitské duchovní centrum v Penboc'h 15. června znovu zahájilo provoz. Nachází se ve francouzském zálivu Morbihan a je připraveno pro mladé profesionály, rodiny, zranitelné lidi a všechny další hosty a exercitanty, kteří chtějí přes léto duchovně i tělesně načerpat ve spojení se spiritualitou svatého Ignáce.


Centrum se nachází v blízkosti Vannes a slouží jako jezuitské duchovní centrum pro západní Francii. V množství zeleně na březích zálivu Morbihan nabízí místo vyzývající k modlitbě a odpočinku. Každoročně přijímá asi čtyři tisíce lidí na exercicie a duchovní obnovy v ignaciánském duchu.

Jezuité si přáli vdechnout tomuto místu nový život rozsáhlou rekonstrukcí budov, aby tak vyvinuli apoštolský projekt otevřený situacím nestability, chudoby a zdravotního postižení, problémům spojeným se světem práce a rodinami. Ignaciánské duchovní aktivity nabízejí stravu pro vnitřní život, pomáhají při rozlišování a svobodném rozhodování. Na konci pobytu je také prostor k zamyšlení nad tím, jaká by měla být budoucnost.

Toto léto je připraveno několik setkání pro rodiny a mladé profesionály, jejichž součástí bude čas sdílení, relaxace a modlitby. Základním tématem bude encyklika Laudato si' s náměty na ekologickou a duchovní proměnu.

Penboc'h bude letním shromaždištěm ignaciánské rodiny s návrhy předloženými prostřednictvím sítě Magis, Společenství křesťanského života a dalších.

Projekt byl navržen s ohledem na dědictví a životní prostředí v této chráněné oblasti, která se nachází v srdci regionálního přírodního parku v zálivu Morbihan. Tato stavba také zapadá do logiky udržitelného rozvoje. Používá strategie výstavby upřednostňující nižší energetickou a je spojena s výsadbou deseti tisíc stromů na Madagaskaru.

Nový Penboc'h je místem současného umění, zejména co se týká nábytku a vitráží tří oratoří. Na fasádě střediska je socha svatého Ignáce, který drží knihu Duchovní cvičení.

Centrum má dva výtahy a čtyři místnosti přizpůsobené pro osoby se sníženou pohyblivostí. Byla vytvořena velká konferenční místnost s osmdesáti pěti místy, šest zasedacích místností, tři jídelny, tři oratoře, knihovna a čítárna s výhledem na moře. Projekt podpořilo více než tisíc dárců a některé nadace.


Zdroj: Jesuits in Europe.
Foto: Michael Jamoneau (Jesuits in Europe).

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
14.1.2021 Jezuité přemýšlejí, jak žít chudobu v dnešní době
8.12.2020 Webinář o nadcházejícím Ignaciánském roce
26.11.2020 Vliv pandemie na mezináboženský dialog
20.11.2020 Tovaryšstvo Ježíšovo v Latinské Americe nově přistupuje ke vzdělávání
16.11.2020 Setkání provinciálů jihoasijské konferenceNáš tip

Hlubiny Božího Srdce jsou otevřeny dokořán

Michal Altrichter

Čím se zaobíráme, jsme-li spoutáváni slovem koronavir? Jak tento čas a své bytí nahlížíme duchovně? Je naše kulturní povědomí vnitřnější, nebo spíše závislé jen na vnějších možnostech? Nečekají některé knihy už příliš dlouho na jejich přečtení?...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Lidské bratrství
Modleme se, ať je nám dána Pánem milost žít v plném bratrství s bratry a sestrami jiných náboženství, abychom zakusili vzájemnost modlitby a překonávali uzavřenost.
Národní úmysl Děkujeme za sdělovací prostředky a prosíme za odpovědné pracovníky, aby přinášeli pravdivé informace včetně dobrých zpráv.
více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


Duchovní cvičení pro všechny


Kněžské exercicie


Víkendová duchovní obnova


více »

Kalendárium

Památka jezuitských mučedníků


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil