Články / Aktuality Dnes je 4. 8. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Rekonstruované duchovní centrum ve Francii

Čtvrtek, 2.7.2020
Francie. Po osmnácti měsících důkladné rekonstrukce jezuitské duchovní centrum v Penboc'h 15. června znovu zahájilo provoz. Nachází se ve francouzském zálivu Morbihan a je připraveno pro mladé profesionály, rodiny, zranitelné lidi a všechny další hosty a exercitanty, kteří chtějí přes léto duchovně i tělesně načerpat ve spojení se spiritualitou svatého Ignáce.


Centrum se nachází v blízkosti Vannes a slouží jako jezuitské duchovní centrum pro západní Francii. V množství zeleně na březích zálivu Morbihan nabízí místo vyzývající k modlitbě a odpočinku. Každoročně přijímá asi čtyři tisíce lidí na exercicie a duchovní obnovy v ignaciánském duchu.

Jezuité si přáli vdechnout tomuto místu nový život rozsáhlou rekonstrukcí budov, aby tak vyvinuli apoštolský projekt otevřený situacím nestability, chudoby a zdravotního postižení, problémům spojeným se světem práce a rodinami. Ignaciánské duchovní aktivity nabízejí stravu pro vnitřní život, pomáhají při rozlišování a svobodném rozhodování. Na konci pobytu je také prostor k zamyšlení nad tím, jaká by měla být budoucnost.

Toto léto je připraveno několik setkání pro rodiny a mladé profesionály, jejichž součástí bude čas sdílení, relaxace a modlitby. Základním tématem bude encyklika Laudato si' s náměty na ekologickou a duchovní proměnu.

Penboc'h bude letním shromaždištěm ignaciánské rodiny s návrhy předloženými prostřednictvím sítě Magis, Společenství křesťanského života a dalších.

Projekt byl navržen s ohledem na dědictví a životní prostředí v této chráněné oblasti, která se nachází v srdci regionálního přírodního parku v zálivu Morbihan. Tato stavba také zapadá do logiky udržitelného rozvoje. Používá strategie výstavby upřednostňující nižší energetickou a je spojena s výsadbou deseti tisíc stromů na Madagaskaru.

Nový Penboc'h je místem současného umění, zejména co se týká nábytku a vitráží tří oratoří. Na fasádě střediska je socha svatého Ignáce, který drží knihu Duchovní cvičení.

Centrum má dva výtahy a čtyři místnosti přizpůsobené pro osoby se sníženou pohyblivostí. Byla vytvořena velká konferenční místnost s osmdesáti pěti místy, šest zasedacích místností, tři jídelny, tři oratoře, knihovna a čítárna s výhledem na moře. Projekt podpořilo více než tisíc dárců a některé nadace.


Zdroj: Jesuits in Europe.
Foto: Michael Jamoneau (Jesuits in Europe).

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
23.7.2020 Dizertační práce P. Rigoberta Musengeho SJ
26.6.2020 P. Lisbert D´Souza o své službě třem generálům Tovaryšstva Ježíšova
17.6.2020 Proběhlo jednání generální rady Tovaryšstva
1.6.2020 Jezuité pečují o nemocné spolubratry
6.5.2020 Webinář s otcem generálem o poslání Tovaryšstva JežíšovaNáš tip

Průvodce duchovním životem

Jean-Joseph Surin

I když se Jean-Joseph Surin SJ (1600–1665) vydání svého Průvodce duchovním životem už nedočkal, vycházel později a mnohokrát. Znalci dějin spirituality považují tohoto autora za předního mistra duchovního života, a další ho počítají mezi nejdůležitější francouzské mystiky…..
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Svět moře
Modleme se za všechny, kteří pracují a žijí u moře: námořníky, rybáře a jejich rodiny.
Národní úmysl Za ochranu přírody, požehnanou úrodu a dostatek vody – ať se na přímluvu sv. Prokopa staráme o vše svěřené moudře a s vděčností vůči Bohu.
více »

Nejbližší akce

Výstava projektu "Telč a jezuité"


Varhanní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Exercicie pro zasvěcené panny


Duchovní cvičení pro pedagogy a katechety


Duchovní obnova


Duchovní obnova pro varhaníky a chrámové zpěváky


více »

Kalendárium

Obnovení řádu v roce 1814


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil