Články / Aktuality Dnes je 25. 9. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Český Magis 2020 úspěšně završen

Úterý, 11.8.2020
Olomouc. Úspěšně byl završen Český Magis 2020, malá pěší pouť 1.–9. srpna z Kralického Sněžníku do Olomouce. Akce byla skromnou náhradou za větší mezinárodní akci, Evropský Magis 2020, který se z důvodu koronaviru nemohl letos konat. Celkem se putování po České republice zúčastnilo 16 lidí.


„Původní záměr byl uspořádat devítidenní putovní experiment s povinnou účastí na celou dobu. Z duchovního hlediska mi to přijde naprosto optimální. Nakonec jsem názor změnil a rozhodl se, že účast bude možná i na kratší dobu. Většina účastníků toho využila,“ říká hlavní organizátor akce Jiří Srna. K základním pilířům patřilo hodinové mlčení během putování, které bylo příležitostí k osobnímu rozjímání, a tradiční večerní kolečko Magis. Toto tradiční společné ohlédnutí za uplynulým dnem vytváří prostor pro každého účastníka, aby zaznamenal Boží přítomnost ve všem, co ten den prožil.

„Všichni účastníci se dokázali ponořit do svého nitra, někteří měli na konci poutě pocit klidu a spokojenosti, jiní požehnání a uzdravení. Všichni byli spokojení a z celkového průběhu akce nadšení,“ referuje Jiří Srna. Poutníci si pochvalovali i počasí, intenzivně prý pršelo jen jediný den. „Velké poděkování a naše vděčnost patří všem, kteří nás cestou přijali a ubytovali: P. Karel Moravec na Hedeči, P. Jiří Luňák a P. Slawomir Sulowski v Šumperku, P. Karel Janeček v Nové Hradečné, pan Tomáš Adamec v Moravičanech, pan Miloslav Novák v Nákle, P. Gorazd Cetkovský v Olomouci-Hejčíně a pan Jiří Čedroň v Olomouci na Svatém Kopečku," dodává hlavní pořadatel akce.

V hanácké metropoli se ke skupině na chvíli připojil jezuitský kněz Jan Regner, místní studentský kaplan. Slavil s poutníky bohoslužbu v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Olomouci-Hejčíně, svérázné stavbě neoklasicizující moderny, a potom s nimi strávil velkou část večera. Následující dopoledne slavila skupina bohoslužbu v kostele Panny Marie Sněžné, prohlédla si některé další olomoucké památky a pak celou pouť završila na Svatém Kopečku.


Foto: Jiří Srna

(red)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
22.9.2021 Společný život ve škole svatého Ignáce
14.9.2021 Letní setkání mládeže v Litvě
24.8.2021 Proběhl dlouho očekávaný Evropský Magis
15.4.2021 Zaregistrujte se na Evropský Magis 2021
22.12.2020 Výcvikové kurzy pro mladé pastorační pracovníkyIgnaciánský rok
20. 5. 2021 - 31. 7. 2022


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Za udržitelný životní styl
Modleme se, abychom se my všichni odvážili zvolit si skromný životní styl šetrný k přírodě a radovali se při pohledu na mladé lidi, kteří o to odhodlaně usilují.
Národní úmysl Děkujeme za církevní školství a prosíme za stále kvalitnější prostředí v církevních školách, kde se tisíce dětí mohou poprvé setkat s živou vírou v Krista.
více »

Nejbližší akce

První česko-slovenské setkání pro zájemce o jezuitský řád


Co nám dnes může nabídnout svatý Ignác?


Jezuité v proměnách staletí


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní cvičení pro seniory, vede P. Jan Mach


Kněžské exercicie


Kněžské exercicie


více »

Kalendárium

Schválení Tovaryšstva Ježíšova


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil