Články / Aktuality Dnes je 18. 5. 2024  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Letní duchovní cvičení pro mladé v Chorvatsku

Čtvrtek, 22.10.2020
Chorvatsko. P. Luka Ilić SJ z chorvatské provincie popisuje letní nabídku pro mladé lidi za pandemických omezení.


„Léto je čas na dovolenou a zotavení. V ideálním případě bychom chtěli tento čas využít nejen k odpočinku, ale také k návratu k tomu, co jsme udělali, a přípravě na to, co je před námi. Léto je také obdobím duchovní obnovy, a proto existuje mnoho letních táborů pro studenty a mladé pracující. Epidemiologická situace, které nyní čelíme, však představovala výzvu pro organizaci letních táborů.

Studentské katolické centrum Palma reagovalo na tuto výzvu jednoduchým způsobem. Zorganizovalo tři osmidenní ignaciánská duchovní cvičení v Modravě nedaleko Šibeniku pro přibližně sedmdesát dobrovolníků a exercitantů pod heslem „Milovat a sloužit ve všem“.

Účastníci mlčky pracovali ve starém olivovém háji, jedli ve stínu několika borovic, koupali se v moři, setkali se s Nejsvětější svátostí ve stanu setkání, užívali si východy a západy slunce, pomáhali si navzájem během bouří. S pomocí každodenní mše a duchovního povzbuzení, které poskytli otec Tomislav Špiranec SJ a otec Hrvoje Mravak SJ, cvičili exercitanti hledání Boží přítomnosti v maličkostech. Samotní exercitanti říkali, že nejužitečnější věcí bylo ticho a každodenní rozhovory s ostatními exercitanty, kteří jim pomohli uchopit ty zkušenosti, kde se setkali s Bohem.

Exercitanti říkají, že celá osmidenní duchovní cvičení lze shrnout do jedné otázky „Kde byl Bůh?“ a jedné odpovědi „Zůstaň tam!“ Podle hodnocení se zdá, že neexistuje nikdo, kdo by se nesetkal s Bohem. To vše je dalším důkazem pravdivosti tvrzení, že Bůh tráví léto v Modravě.“


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Croatia.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
27.3.2024 Jezuitský hotel v obci Dobogókő
25.9.2023 Festival katolické mládeže v Kyrgyzstánu
9.6.2022 Katholikentag ve Stuttgartu
25.8.2021 Týden sebepoznávání pro mladé
6.8.2018 Čeští novicové se zúčastnili rytířského tábora v BudkovicíchNáš tip

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za formaci řeholnic, řeholníků a seminaristů
Modleme se, aby řeholnice, řeholníci a seminaristé dozrávali na své cestě povolání díky lidské, pastorační, duchovní a komunitní formaci, a stávali se tak věrohodnými svědky evangelia.

Národní úmysl
Za mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě
Modleme se, aby sportovci i diváci mistrovství světa v hokeji dostali novou inspiraci v úsilí o férový přístup k životu a o harmonii duše a těla.

více »

Nejbližší akce

Duchovní obnova pro mládež


Víkend pro zájemce o jezuitský řád


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní pobyt pro seniory


Duchovní obnova pro všechny


Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní pobyt pro seniory


více »

Kalendárium

Památka Panny Marie della Strada


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil