Články / Aktuality Dnes je 3. 3. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Setkání provinciálů jihoasijské konference

Pondělí, 16.11.2020
Jižní Asie. Na konci října se provinciálové jihoasijské konference z důvodu trvající pandemie poprvé setkali online.


Setkání začalo 26. října ráno obvyklým přátelským přivítáním. Následovaly organizační pokyny, úvodní modlitba a pak vlastní práce. Nový prezident konference P. Stanislaus D’Souza podal zprávu o činnosti od posledního setkání konference, které se konalo v nepálském Káthmándú. Zbytek dopoledne se zabýval mapováním společných děl, jejich personálním obsazením a důsledky pro apoštolské plánování konference.

Na programu bylo online propojení s P. generálem z Říma. Hovořil o podpoře povolání a k tomu potřebných činnostech, na což mohli účastníci krátce reagovat. Byla zmíněna vzájemná výpomoc ve formaci zájemců a mladých členů řádu.

Dopolední zasedání druhého dne bylo věnováno diskuzi o důsledcích nové vzdělávací politiky Indie a spolupráci jihoasijské konference s Jezuitskou službou uprchlíkům v Afghánistánu. Druhá polovina dne spočívala v diskuzích podle oblastí, a to zejména o personálním obsazení společných děl, o bratrském setkání v Římě v rámci Ignaciánského roku a záležitostech vyplývajících z ranních diskuzí.

Třetí den se hovořilo v malých skupinách o tématu, které přednesl otec generál. Dalším tématem byl průběh Ignaciánského roku a úkoly, které přináší pandemie koronaviru. Probíraly se obavy plynoucí z migrace. Velmi užitečné bylo propojení tematických diskuzních skupin.

Zasedání ráno čtvrtého dne bylo shrnutím rozhovorů v malých skupinách za uplynulé tři dny. Večer se účastníci rozloučili s P. Georgem Patterym, který končí v úloze prezidenta konference. Nový prezident uzavřel poděkováním a nadějí, že příští setkání na konci února 2021 se bude moci konat osobní formou.


Zdroj/Foto: Světové Tovaryšstvo.

8

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
1.3.2021 Nová středoevropská provincie má své logo
25.2.2021 Otec generál vyzývá k podpoře obyvatel Myanmaru
15.2.2021 Otec Ernesto Santucci SJ vzpomíná na dlouhá léta svého řeholního života
27.1.2021 Otec generál svolal kongregaci prokurátorů
14.1.2021 Jezuité přemýšlejí, jak žít chudobu v dnešní doběNáš tip

Ignác hledá něco víc

komiks

V jubilejním jezuitském roce zaměřujeme svůj pohled na Ignáce, zakladatele jezuitů. Charakterizuje ho touha vytvářet v životě smysluplné věci – i přes všechny nezodpovězené otázky, pochybnosti a krize – a přitom všem zůstávat v rozhovoru…
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Svátost smíření
Modleme se, abychom prožívali svátost smíření s obnovenou vroucností a mohli zakoušet nekonečné Boží milosrdenství.
Národní úmysl Děkujeme za dar postní doby a prosíme o požehnané využití darovaného času, abychom poznali, co všechno ke svému štěstí nepotřebujeme a v čem je pravá radost.
více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova s P. Jiřím Pleskačem


Duchovní cvičení pro kostelníky a akolyty


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


ONLINE duchovní cvičení "v běžném životě"


více »

Kalendárium

Breve Catholicae fidei

Sv. Jan Ogilvie


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil