Články / Aktuality Dnes je 23. 4. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Nový příspěvek k formaci Živých kamenů

Čtvrtek, 10.12.2020
Živé kameny představují mezinárodní jezuitský projekt, jehož cílem je šíření evangelia prostřednictvím památek křesťanského umění. Mezinárodní setkání koordinátorů Živých kamenů vedlo k vytvoření řady podcastů, které mají přispět k duchovní a kulturní formaci k hlubší víře.


Série podcastů je přístupná každému a skupiny Živých kamenů ji budou využívat k biblické, teologické a umělecké formaci. První dvě části s názvy „Co je to Bible?“ a „Je Bible pravdivá?“ již jsou k dispozici.

Další díly budou vydávány dvakrát týdně a budou zahrnovat formační témata z historie, teologie i umění. V každé části, která trvá asi dvacet minut, se odborník na danou oblast v rozhovoru s chlapcem dotýká některých klíčových prvků a doporučuje bibliografii potřebnou pro další studium. Každá skupina Živých kamenů bude moci použít tento materiál pro společné i osobní studium a interpretovat jeho duchovní poselství návštěvníkům kostela, kde vykonává svou službu.

Série podcastů byla vytvořena během posledních dvou mezinárodních setkání koordinátorů Živých kamenů, zejména během setkání letos na podzim, které se konalo 30. října až 1. listopadu. Této schůzky se zúčastnili koordinátoři třiceti šesti skupin pocházejících z Evropy, Spojených států a Mexika. Jejich cílem bylo vybudovat cestu duchovní a kulturní formace, která by vedla k prohloubení víry.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Italy / Malta.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
26.3.2021 Odborný článek o kapli Povýšení sv. Kříže v Knínicích
23.3.2021 Objeveny rukopisy her ze sedmnáctého a osmnáctého století
14.1.2021 Stálá expozice v rámci projektu Telč a jezuité
12.1.2021 Historický knižní fond v Palermu
4.1.2021 Odborné studie v rámci projektu Telč a jezuitéNáš tip

Ignác hledá něco víc

komiks

V jubilejním jezuitském roce zaměřujeme svůj pohled na Ignáce, zakladatele jezuitů. Charakterizuje ho touha vytvářet v životě smysluplné věci – i přes všechny nezodpovězené otázky, pochybnosti a krize – a přitom všem zůstávat v rozhovoru…
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Za základní práva
Modleme se za ty, kdo riskují život v boji za základní lidská práva v diktaturách, autoritářských režimech a nezřídka i v demokraciích, které prochází krizí.
Národní úmysl Děkujeme za velikonoční radost a naději v životě nás křesťanů a prosíme, abychom byli světlem světa a solí země, jak to od nás svět právem očekává.
více »

Nejbližší akce

Kněžské svěcení Petra Hrušky a Samuela Privary


více »

Nejbližší duchovní akce

ONLINE duchovní cvičení


Duchovní cvičení Anamnéza


Duchovní cvičení (nejen) pro zaměstnance Charity


Duchovní obnova pro lektory a všechny zájemce o Boží slovo v praktickém životě


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil