Články / Aktuality Dnes je 25. 9. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Výcvikové kurzy pro mladé pastorační pracovníky

Úterý, 22.12.2020
Španělsko. V lednu 2019 byl zahájen první výcvikový kurz pro mladé pastorační pracovníky. Do zahájení třetího kurzu v říjnu 2020 se zaregistrovalo více než sto třicet mladých lidí z celého Španělska.


Tyto kurzy vytvořila pastorační kancelář MAG+S a jsou zaměřené na mladé lidi, kteří spolupracují např. jako pastorační pracovníci při katechezi a animátoři společenství v některých institucích, které jsou součástí MAG+S. Tím jsou motivováni v procesu integrálního růstu.

Na kurzech se podílí univerzita v Deustu, zásadní je účast velkého týmu lektorů, kteří studenty během kurzu individuálně doprovázejí.

První kurz byl zahájen v „pilotním režimu“. Po velice dobrém přijetí a pozitivním hodnocení začal druhý kurz, který skončil v říjnu. Vzhledem k pandemické situaci a z ní plynoucích omezení nebylo možné kurz ukončit plánovaným způsobem, který předpokládal osobní setkání. Z tohoto důvodu bylo rozhodnuto provést jej prostřednictvím videokonference.

Při videokonferenci 29. října 2020 se setkalo padesát dva nových studentů, kteří se zaregistrovali na třetí kurz. Tím se zároveň vytváří určitá pastorační síť; jedním ze základních pilířů práce MAG+S je totiž smysl pro síť. Na únor příštího roku je připraven další kurz s pokračující tematikou.

Mladí lidé jsou tváří v tvář pandemii často prezentováni jako bezstarostní a nezodpovědní. Zde se však ukazuje, že se chopili očekávání a nadějí vložených do univerzitního života a vzdělávacích projektů.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Spain.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
22.9.2021 Společný život ve škole svatého Ignáce
14.9.2021 Letní setkání mládeže v Litvě
24.8.2021 Proběhl dlouho očekávaný Evropský Magis
15.4.2021 Zaregistrujte se na Evropský Magis 2021
7.12.2020 Evropský MAGIS se uskuteční v srpnu příštího rokuIgnaciánský rok
20. 5. 2021 - 31. 7. 2022


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Za udržitelný životní styl
Modleme se, abychom se my všichni odvážili zvolit si skromný životní styl šetrný k přírodě a radovali se při pohledu na mladé lidi, kteří o to odhodlaně usilují.
Národní úmysl Děkujeme za církevní školství a prosíme za stále kvalitnější prostředí v církevních školách, kde se tisíce dětí mohou poprvé setkat s živou vírou v Krista.
více »

Nejbližší akce

První česko-slovenské setkání pro zájemce o jezuitský řád


Co nám dnes může nabídnout svatý Ignác?


Jezuité v proměnách staletí


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní cvičení pro seniory, vede P. Jan Mach


Kněžské exercicie


Kněžské exercicie


více »

Kalendárium

Schválení Tovaryšstva Ježíšova


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil