Články / Aktuality Dnes je 23. 4. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Jezuité v turecké Ankaře

Středa, 10.2.2021
Ankara. P. Alexis Doucet SJ má na starosti turecky mluvící křesťanské komunity v Ankaře. Navzdory pandemii koronaviru, která silně ovlivnila náboženskou praxi mnoha křesťanů v regionu, stále přijímá dostatek lidí, kteří mají zájem o křesťanské hodnoty, a věnuje se odpovědím na zprávy, které dostává prostřednictvím sociálních sítí.


Během posledních osmi měsíců přestali chodit do kostela starší osoby a lidé křehkého zdraví, přicházeli jen mladí a ti, jejichž zájem byl nejsilnější. Mše svaté pro veřejnost byly na jaře přerušeny. Od té doby se opět obnovily, stejně jako formace katechumenů, k čemuž částečně přispívá Skype nebo Zoom. Kněz vzpomíná, že v září měl dva pohřby spojené s Covidem, které se konaly přímo na hřbitově bez obvyklé asistence dalších osob; bylo to obzvlášť smutné a odráželo to obecnou situaci ve světě.

Otec Doucet se hodně věnuje psaní, především pro Miras, což je turecký křesťanský časopis. Tovaryšstvo časopis finančně podporuje, a to díky těm, kteří jezuity sponzorují. P. Doucet píše články na různá témata: štěstí, uzdravení, pronásledování, modlitba, duchovní boj, Vánoce a další. Objevuje radosti i trápení práce s Turky, ale také s protestanty. V současné době dokončuje přepracování knihy Toma Michela „Úvod do křesťanství“ do turečtiny. Připravuje také v turečtině útlou knihu o křesťanské mystice. Je aktivní na internetu, kde nabízí křesťanské texty v turečtině.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Turkey.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
22.3.2021 Úvahy nad navrhovaným zákonem o eutanazii
18.3.2021 Podstatné prvky vzdělávání v jezuitských školách
2.3.2021 Jezuitská služba uprchlíkům požaduje důstojnější ubytování žadatelů o azyl
23.2.2021 Světový den sociální spravedlnosti
18.2.2021 Péče o migranty v BejrútuNáš tip

Ignác hledá něco víc

komiks

V jubilejním jezuitském roce zaměřujeme svůj pohled na Ignáce, zakladatele jezuitů. Charakterizuje ho touha vytvářet v životě smysluplné věci – i přes všechny nezodpovězené otázky, pochybnosti a krize – a přitom všem zůstávat v rozhovoru…
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Za základní práva
Modleme se za ty, kdo riskují život v boji za základní lidská práva v diktaturách, autoritářských režimech a nezřídka i v demokraciích, které prochází krizí.
Národní úmysl Děkujeme za velikonoční radost a naději v životě nás křesťanů a prosíme, abychom byli světlem světa a solí země, jak to od nás svět právem očekává.
více »

Nejbližší akce

Kněžské svěcení Petra Hrušky a Samuela Privary


více »

Nejbližší duchovní akce

ONLINE duchovní cvičení


Duchovní cvičení Anamnéza


Duchovní cvičení (nejen) pro zaměstnance Charity


Duchovní obnova pro lektory a všechny zájemce o Boží slovo v praktickém životě


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil