Články / Aktuality Dnes je 20. 10. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Duchovní cvičení v Bělorusku

Pondělí, 16.8.2021
Bělorusko. V loňském roce pandemie koronaviru znemožnila pokračovat v pět let staré tradici, totiž nabízet sedmidenní ignaciánské exercicie laikům a řeholníkům v běloruském městě Novogrodek. Místo toho byly nabídnuty online exercicie na YouTube. Od letošního léta byla opatření proti pandemii zmírněna, byla otevřena možnost vykonat v červenci exercicie běžnou formou. To okamžitě našlo velkou odezvu, takže na srpen byl naplánován další kurz.


Zvláštností letošních exercicií byla přítomnost tří nejezuitských doprovázejících společně s Victorem Zhukem SJ, který skupině předkládal impulzy k modlitbě. Byli to laik, který je dlouhodobým spolupracovníkem jezuitů v oblasti online projektů, diecézní kněz a řeholnice. Všichni prošli školením v duchovním doprovázení a supervizi.

Jak mnozí vyjádřili při závěrečném sdílení, výsledkem této novosti pro účastníky byla dobrá rovnováha mezi důsledným vedením a svobodou v individuálním přístupu ke konkrétní fázi duchovního života každého jednotlivce. Organizátoři jsou odhodláni pokračovat v tomto druhu spolupráce s nejezuitskými partnery, jak doporučují nedávné dokumenty Tovaryšstva Ježíšova, a spolu s nimi ukazovat cestu k Bohu všem, kteří jsou ochotni čerpat z pokladů ignaciánského dědictví.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Belarus.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
11.9.2021 Kurz duchovního doprovázení 2021–2022
3.8.2021 Centrum spirituality ve španělské Manrese
11.6.2021 Láska jako vášnivé zaujetí Boha pro člověka
11.6.2021 To, co je vevnitř, se nakonec projeví navenek
7.6.2021 Umění rozvrhnout čas a zamýšlet seIgnaciánský rok
20. 5. 2021 - 31. 7. 2022


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Učedníci – misionáři
Modleme se, aby se všichni pokřtění zapojili do díla evangelizace a svědectvím života, z kterého vane evangelium, se nabídli k misijnímu poslání.
Národní úmysl Děkujeme za Papežská misijní díla a prosíme za všechny křesťany, aby přijali výzvu k misijnímu poslání doma i ve světě, nejen příspěvkem do sbírky na misie.
více »

Nejbližší akce

Bez cenzury o problémech v duchovním životě


Improvizace na jezuitská témata


více »

Nejbližší duchovní akce

Kněžské exercicie


Kněžské exercicie


Exercicie se sv. Ignácem, vede P. Ladislav Nosek SJ


Jednodenní duchovní obnova pro zaměstnance Charity


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil