Články / Aktuality Dnes je 12. 8. 2022  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Společný život ve škole svatého Ignáce

Středa, 22.9.2021
Francie. Jezuité a řeholní sestry s ignaciánskou spiritualitou v Paříži, Lyonu a Toulouse vytvořili pro mladé příznivce projekt společného života. Zaměřují se na mladé lidi ve věku od osmnácti do třiceti let, studenty nebo mladé pracující. Projekt stojí na třech pilířích: bratrském životě, modlitbě a službě. Čtyři až pět mladých lidí, většinou mužů, kromě Lyonu, kde je jedno společenství smíšené, je přijato v bytě poblíž jezuitské komunity nebo řeholních sester s ignaciánskou spiritualitou. Spolubydlící si vzájemně poskytují rámec pro lidské, duchovní, kulturní a sociální obohacení, což je obohacováno blízkostí řeholní komunity a přítomností někoho z řeholníků, kdo jim pomáhá tento rámec nastavit.


Projekt vychází z křesťanské tradice komunitního života a duchovní dynamiky svatého Ignáce z Loyoly, který inspiroval několik řeholních společenství. Jde tedy také o prohloubení víry, hledání a nacházení Boha ve všech věcech, o sjednocení různých dimenzí vlastního života například spoluprací s dalšími mladými lidmi v týmu Magis.

Na začátku roku spolubydlící sestaví pravidla, která budou řídit jejich společný život: modlitbu, eucharistii a další duchovní činnosti; také jídlo, relaxaci a sport; setkání s komunitou; začlenění do života církve, do služby mládeže, do služby nejpotřebnějším; účast na týdenním večeru spolubydlících. Duchovní doprovázení je možné, rovněž duchovní cvičení v centru spirituality nebo v každodenním životě.

Dvaadvacetiletý Etienne napsal: „Tento společný život byl především krásným setkáním mezi námi čtyřmi. Bratrské pouto se utvářelo po celý rok prostřednictvím společně stráveného času, zejména týdenního sdílení a modliteb s týmem Magis. Další silnou stránkou byla otevřenost vůči vnějšímu světu díky službám prokazovaným dalším lidem a také díky spojení s jezuitskou komunitou, která nás přijímala velmi srdečně. Myslím, že jsem měl velké štěstí, že jsem mohl být součástí tohoto projektu!“


Zdroj: Jesuits in Europe / France.
Foto: Archiv.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
9.8.2022 Evropský Magis 2022 skončil
1.6.2022 Představujeme další experimenty Evropského Magisu 2022
23.5.2022 Mezi patrony Světových dnů mládeže 2023 v Lisabonu jsou i dva jezuité
5.4.2022 Nalaďte se na experimenty Evropského Magisu 2022
24.3.2022 Pomoc mladým profesionálůmNáš tip

S vámi jsem křesťan, pro vás jsem biskup

Pavel Ambros

Čekání na příchod nového biskupa je požehnaným časem. Úloha Božího lidu je nenahraditelná. Kniha předkládá množství podnětů k modlitbě a meditaci nad procesem hledání, jmenování a uvedení biskupa do úřadu. Čtenář se dozví více „ze zákulisí volby“…
více »Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže Za malé a střední podnikatele
Modleme se, aby malí a střední podnikatelé, vážně zasažení hospodářskou a sociální krizí, našli prostředky nezbytné k pokračování svého podnikání ve službách okolí, ve kterém žijí.
Národní úmysl Za lidi na dovolených
Modleme se za všechny, kteří se vydávají na cesty za poznáním a rekreací, aby Boha nalezli v kráse přírody i vznešenosti umění.
více »

Nejbližší akce

Pouť spolupracovníků a přátel jezuitů


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro vysokoškoláky


Duchovní cvičení, vede Mons. Pavel Posád


Liturgické exercicie pro kněze


Duchovní cvičení pro řeholní sestry všech řádů a kongregací


více »

Kalendárium

Xaver v Japonsku

První sliby na Montmartru

Generál Ricci vězněm v Andělském hradě

Památka sv. Alberta Hurtada


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil