Články / Aktuality Dnes je 25. 1. 2022  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Ve službách Celosvětové sítě modlitby s papežem

Čtvrtek, 4.11.2021
Otec Thierry Monfils SJ hovoří o setkání zástupců Celosvětové sítě modlitby s papežem v evropském prostoru, které se uskutečnilo online v září 2021.


„Protože se v evropském prostoru Celosvětové sítě modlitby s papežem tradičně setkáváme každé dva roky, chtěli jsme v této pandemické době uspořádat setkání pomocí Zoomu. Povinnost karantény po návratu zpět, možná nákaza velmi agresivními mutacemi však nezbavily důležitosti výměnu názorů o naší misi, která pokračuje.

Zúčastnili se zástupci z dvaadvaceti evropských zemí, zástupci Eucharistického hnutí mládeže z pěti zemí. Poznali jsme nové lidi především z maltského týmu, kteří se zapojili v hojném počtu. V několika týmech došlo v poslední době ke změnám: ve Francii, na Maltě, na Slovensku, ve Slovinsku, ve Spojeném království a nakonec ve střední Evropě, kde se spojily čtyři bývalé jezuitské provincie a pět zemí (Německo, Rakousko, Lotyšsko, Litva a Švýcarsko). V rámci modlitební sítě několik zemí v německy mluvící oblasti již spolupracovalo; německy mluvící skupina uctila minutou ticha Simona Lochbrunnera, bývalého koordinátora modlitební sítě v Německu, který nedávno zemřel při autonehodě.

Usilujeme o to, aby byly známé výzvy lidstva a poslání církve, ke kterému patří snaha, aby si lidé uvědomili Ježíšův soucit se světem. To je zřejmé z papežova videa, které v Polsku vysílá celostátní televize; také z oficiální modlitební platformy papeže „Click To Pray“. Světový den modliteb podle intence, kterou papež zvolil jako měsíční úmysl, oživuje první pátky v solidaritě s těmi, kteří trpí, oživuje touhu pomáhat, povzbuzovat a udržovat živou naději. Hlavními nástroji naší nabídky Pánu jsou zcela obyčejně naše radosti, naše smutky, náš čas, náš den.

Někdy je nám svěřena výjimečná událost. Například 11. června 2021 se slavilo sté výročí a obnovení zasvěcení Polska Srdci Ježíšovu v jezuitském kostele v Krakově - bazilice Nejsvětějšího Srdce Páně. P. Robert Więcek SJ, který je ředitelem modlitební sítě v Polsku, byl pověřen přípravou této slavnosti, které se zúčastnilo devadesát šest biskupů.

„Cesta srdce“ je náš hluboký duchovní program, který představuje Srdce Ježíšovo v misijním přístupu. Naše mezinárodní kancelář vydala nejprve ve španělštině knihu pro každý z devíti kroků Cesty srdce. Mezinárodní ředitel Celosvětové sítě modlitby s papežem P. Frédéric Fornos SJ nám také řekl o digitální platformě této sítě „Click To Pray“, která je ve službách synodální církve. Jste srdečně zváni ke stažení. Budete se také moci zapojit do modlitby za synodu prostřednictvím modlitebního webu, který bude spuštěn na začátku listopadu; tato webová stránka je také svěřena Celosvětové síti modlitby s papežem. Na podporu synodálního procesu spustila v úterý 19. října papežova celosvětová modlitební síť s podporou Dikasteria pro sdělovací prostředky Svatého stolce novou verzi aplikace pro modlitby s papežem „Click To Pray“. Společně s generálním sekretariátem biskupské synody a Unií generálních představených jsme spustili webovou stránku modliteb za synodální církev.“


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
13.1.2022 Naléhavý modlitební úmysl papeže Františka na měsíc leden
30.12.2021 Úmysly Apoštolátu modlitby na měsíc leden
8.12.2021 Naléhavý modlitební úmysl papeže Františka na měsíc prosinec
30.11.2021 Úmysly Apoštolátu modlitby na měsíc prosinec
8.11.2021 Naléhavý modlitební úmysl papeže Františka na měsíc listopadIgnaciánský rok
20. 5. 2021 - 31. 7. 2022Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže Za skutečné lidské bratrství
Modleme se za všechny, kdo jsou diskriminovaní a pronásledovaní kvůli náboženství; ať ve společnosti, v níž žijí, jsou uznána jejich práva a důstojnost, pramenící ze skutečného lidského bratrství.
Národní úmysl Za lidi sevřené strachem
Modleme se za všechny, kteří se obávají nového roku, aby zakusili pokoj od Pána.
více »

Nejbližší akce

Reportáž o Tovaryšstvu Ježíšovu v české provincii


Večerní studium spirituality v Olomouci


více »

Nejbližší duchovní akce

Ignaciánské exercicie individuální


Duchovní cvičení pro všechny


Kněžské exercicie


Duchovní cvičení pro kněze


více »

Kalendárium

Úmrtí generála Claudia Aquavivy


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil