Články / Aktuality Dnes je 12. 8. 2022  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Když je církev domovem pro všechny

Pondělí, 15.11.2021
Řím. V římské farnosti San Saba pokračují setkání nazvaná „Církev – domov pro všechny“. Stojí za nimi touha oslovit a přijmout bez podmínek každého: laika i řeholníka, starého i mladého, homosexuála i heterosexuála, svobodného i ženatého, druha i rozvedeného. Schůzka je každý třetí čtvrtek v měsíci ve 20.30 hodin ve farnosti San Saba. První setkání se uskutečnilo ve čtvrtek 21. října.


Tématem letošních setkání bude bratrství. „Jsme přesvědčeni, že Duch nám vnukne, jak můžeme být stále inkluzivnějším společenstvím,“ vysvětluje farář P. Sergio Cavicchia SJ.

Projekt započal před osmi lety a v období pandemie pokračoval online, ale nikdy nebyl přerušen, což pomáhá zejména těm, kteří nejsou obeznámeni s Božím slovem a modlitbou. Setkání trvalo dvě hodiny. „Přiměřené množství času na vyslechnutí komentáře k evangeliu, na modlitbu a sdílení,“ vysvětluje P. Cavicchia. „Zrovna v loňském roce jeden člověk požádal, zda by mohl dostat prostor v tomto vzácném okamžiku sdílení,“ vypráví P. Sergio. „Je to nejsilnější okamžik, kdy má člověk možnost hlubokého rozhovoru s ostatními, což je velmi obohacující, a proto jsme napjatě čekali.“

Lidé, kteří pocházejí z různých částí města, „nás znali z jiných zkušeností nebo o nás slyšeli. Separovaní, rozvedení, homosexuální věřící, kteří nechodí do kostela, ale jsou otevření otázkám o Bohu a přejí si nalézt způsob, jak se s ním setkat“.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Italy.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
15.6.2022 Síť Comparte pomáhá rolníkům v Latinské Americe
14.6.2022 Znovuzrození skrze práci
26.5.2022 Výroční zpráva Jezuitské služby uprchlíkům v Římě
10.5.2022 Regionální koordinační setkání Jezuitské služby uprchlíkům
3.5.2022 Kdo jsou dobrovolníci Jezuitské služby uprchlíkům v Řecku?Náš tip

S vámi jsem křesťan, pro vás jsem biskup

Pavel Ambros

Čekání na příchod nového biskupa je požehnaným časem. Úloha Božího lidu je nenahraditelná. Kniha předkládá množství podnětů k modlitbě a meditaci nad procesem hledání, jmenování a uvedení biskupa do úřadu. Čtenář se dozví více „ze zákulisí volby“…
více »Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže Za malé a střední podnikatele
Modleme se, aby malí a střední podnikatelé, vážně zasažení hospodářskou a sociální krizí, našli prostředky nezbytné k pokračování svého podnikání ve službách okolí, ve kterém žijí.
Národní úmysl Za lidi na dovolených
Modleme se za všechny, kteří se vydávají na cesty za poznáním a rekreací, aby Boha nalezli v kráse přírody i vznešenosti umění.
více »

Nejbližší akce

Pouť spolupracovníků a přátel jezuitů


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro vysokoškoláky


Duchovní cvičení, vede Mons. Pavel Posád


Liturgické exercicie pro kněze


Duchovní cvičení pro řeholní sestry všech řádů a kongregací


více »

Kalendárium

Xaver v Japonsku

První sliby na Montmartru

Generál Ricci vězněm v Andělském hradě

Památka sv. Alberta Hurtada


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil