Články / Aktuality Dnes je 6. 10. 2022  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Ignaciánská spiritualita pro rodiče

Pondělí, 3.1.2022
Gdyně. Jezuitská škola v polské Gdyni připravila pro Ignaciánský rok několik aktivit. Jednou z nich je mezinárodní setkání rodičů studentů jezuitských škol z celého světa.


Protože v jezuitských školách se věnuje pozornost celému člověku v jeho vlastním kontextu, zahrnuje vzdělávací model spolupráci s rodiči, péči o jejich osobní rozvoj a duchovní růst. Gdyňská škola nabízí měsíčně přednášky o různých aspektech rodičovské výchovy. V minulém roce se rozhodla jít ještě o krok dále. Pozvala rodiče k účasti na mezinárodních setkáních s rodiči z jiných zemí, kde mohou nejen získat základní znalosti o ignaciánské spiritualitě, ale také pochopit globální kontext aspektů školy. Tomu se studenti učí během mezinárodních projektů a nyní tuto zkušenost mohou získat i rodiče.

Školy z různých zemí byly pozvány na gdyňské setkání s ignaciánskou spiritualitou pro rodiče. Některé se nemohly připojit kvůli časovému posunu nebo jazykovým potížím, ale nakonec má aktivita účastníky ze škol v Itálii, Španělsku, Chile, Maďarsku, Litvě, Guatemale a Polsku. Projekt se skládá ze čtyř online setkání, kde je nejprve zařazena možnost setkat se a poznat, poté je přednáška. Lektorem je P. Rafał Huzarski SJ z Gdyně, který si připravil sérii čtyř témat: 1) Ignaciánská spiritualita a rodinný život, 2) Moje životní role, 3) Vyplatí se plánovat? 4) Zpytování svědomí a hodnocení. Během každého setkání mají rodiče příležitost pracovat v malých skupinách, kde mohou mluvit a sdílet se.

Organizátoři jsou rádi, že existují rodiče, kteří chtějí nejen podporovat rozvoj svých dětí, ale také se sami rozvíjet. Mají mnoho práce a povinností, takže je to další časově náročná položka v jejich kalendáři. Setkat se s jinými rodiči a mluvit v cizím jazyce také vyžaduje odvahu, ale tato setkání přinášejí všem radost. Účastníci jsou rádi, že jsou spolu, že se poznávají a vstřebávají myšlenku pronikání ignaciánské spirituality do každodenního života.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Poland.

8

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
5.9.2022 Sto let školy v Provensálsku
12.5.2022 Na Sorbonně oživují středověké disputace
22.3.2022 Pomoc těm, kteří chtějí opustit církev
12.1.2022 Irský jezuita Riordan obdržel cenu za práci v oblasti „Ekonomika a společnost“
11.1.2022 Jezuité v Lovani chtějí propojit intelektuální a sociální apoštolátNáš tip

Rozhoduj se jako jezuita

Samuel Prívara, Pavel Banďouch

Denně stojíme před množstvím pro náš život méně nebo více důležitých rozhodnutí. Vždy bychom se ale chtěli rozhodnout správně. Co to ale vlastně je správné rozhodnutí? Křesťané věří, že rozhodování není záležitost pouhého rozumu, zároveň bychom se však neměli nechat vláčet emocemi…
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže Za církev otevřenou všem
Modleme se, aby církev, věrná evangeliu a odvážná při jeho ohlašování, byla místem solidarity, bratrství a otevřenosti a stále více žila v atmosféře synodality.
Národní úmysl Za volby do senátu
Modleme se, aby nově zvolení senátoři vykonávali svůj úkol poctivě a spravedlivě.
více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro všechny


Kněžské exercicie


Kněžské exercicie


Jednodenní duchovní obnova pro zaměstnance Charity


více »

Kalendárium

Památka bl. Didaka de San Vitores

Památka bl. Jana Beyzyma


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil