Články / Aktuality Dnes je 27. 9. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Ignaciánská spiritualita pro rodiče

Pondělí, 3.1.2022
Gdyně. Jezuitská škola v polské Gdyni připravila pro Ignaciánský rok několik aktivit. Jednou z nich je mezinárodní setkání rodičů studentů jezuitských škol z celého světa.


Protože v jezuitských školách se věnuje pozornost celému člověku v jeho vlastním kontextu, zahrnuje vzdělávací model spolupráci s rodiči, péči o jejich osobní rozvoj a duchovní růst. Gdyňská škola nabízí měsíčně přednášky o různých aspektech rodičovské výchovy. V minulém roce se rozhodla jít ještě o krok dále. Pozvala rodiče k účasti na mezinárodních setkáních s rodiči z jiných zemí, kde mohou nejen získat základní znalosti o ignaciánské spiritualitě, ale také pochopit globální kontext aspektů školy. Tomu se studenti učí během mezinárodních projektů a nyní tuto zkušenost mohou získat i rodiče.

Školy z různých zemí byly pozvány na gdyňské setkání s ignaciánskou spiritualitou pro rodiče. Některé se nemohly připojit kvůli časovému posunu nebo jazykovým potížím, ale nakonec má aktivita účastníky ze škol v Itálii, Španělsku, Chile, Maďarsku, Litvě, Guatemale a Polsku. Projekt se skládá ze čtyř online setkání, kde je nejprve zařazena možnost setkat se a poznat, poté je přednáška. Lektorem je P. Rafał Huzarski SJ z Gdyně, který si připravil sérii čtyř témat: 1) Ignaciánská spiritualita a rodinný život, 2) Moje životní role, 3) Vyplatí se plánovat? 4) Zpytování svědomí a hodnocení. Během každého setkání mají rodiče příležitost pracovat v malých skupinách, kde mohou mluvit a sdílet se.

Organizátoři jsou rádi, že existují rodiče, kteří chtějí nejen podporovat rozvoj svých dětí, ale také se sami rozvíjet. Mají mnoho práce a povinností, takže je to další časově náročná položka v jejich kalendáři. Setkat se s jinými rodiči a mluvit v cizím jazyce také vyžaduje odvahu, ale tato setkání přinášejí všem radost. Účastníci jsou rádi, že jsou spolu, že se poznávají a vstřebávají myšlenku pronikání ignaciánské spirituality do každodenního života.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Poland.

8

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
14.9.2023 Jezuitské týdny ve francouzských školách
1.8.2023 Centrum Teilharda de Chardina bylo slavnostně otevřeno
4.5.2023 Henri de Lubac stále ovlivňuje církev, říká oceňovaný teolog
27.3.2023 Kaplani od západu k východu
22.3.2023 Žáci jezuitských škol objevují svět stromůNáš tip

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za ty, kdo žijí na okraji společnosti
Modleme se, aby lidé, kteří žijí na okraji společnosti v nelidských životních podmínkách, nebyli institucemi zapomenuti a nikdy nebyli považováni za vyřazené.

Národní úmysl
Za pracovníky ve školství
Modleme se za učitele, vychovatele, asistenty a další pracovníky ve školství, aby nový školní rok prožili vedeni moudrostí Ducha Svatého.

více »

Nejbližší akce

Varhanní recitál


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní pobyt pro seniory


Jednodenní duchovní obnova - Proč se bojíte? Pořád ještě nemáte víru?


Duchovní obnova pro všechny


Kněžské exercicie


více »

Kalendárium

Schválení Tovaryšstva Ježíšova

Památka sv. Františka Borgiáše


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil