Články / Aktuality Dnes je 4. 12. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Ignaciánská spiritualita pro rodiče

Pondělí, 3.1.2022
Gdyně. Jezuitská škola v polské Gdyni připravila pro Ignaciánský rok několik aktivit. Jednou z nich je mezinárodní setkání rodičů studentů jezuitských škol z celého světa.


Protože v jezuitských školách se věnuje pozornost celému člověku v jeho vlastním kontextu, zahrnuje vzdělávací model spolupráci s rodiči, péči o jejich osobní rozvoj a duchovní růst. Gdyňská škola nabízí měsíčně přednášky o různých aspektech rodičovské výchovy. V minulém roce se rozhodla jít ještě o krok dále. Pozvala rodiče k účasti na mezinárodních setkáních s rodiči z jiných zemí, kde mohou nejen získat základní znalosti o ignaciánské spiritualitě, ale také pochopit globální kontext aspektů školy. Tomu se studenti učí během mezinárodních projektů a nyní tuto zkušenost mohou získat i rodiče.

Školy z různých zemí byly pozvány na gdyňské setkání s ignaciánskou spiritualitou pro rodiče. Některé se nemohly připojit kvůli časovému posunu nebo jazykovým potížím, ale nakonec má aktivita účastníky ze škol v Itálii, Španělsku, Chile, Maďarsku, Litvě, Guatemale a Polsku. Projekt se skládá ze čtyř online setkání, kde je nejprve zařazena možnost setkat se a poznat, poté je přednáška. Lektorem je P. Rafał Huzarski SJ z Gdyně, který si připravil sérii čtyř témat: 1) Ignaciánská spiritualita a rodinný život, 2) Moje životní role, 3) Vyplatí se plánovat? 4) Zpytování svědomí a hodnocení. Během každého setkání mají rodiče příležitost pracovat v malých skupinách, kde mohou mluvit a sdílet se.

Organizátoři jsou rádi, že existují rodiče, kteří chtějí nejen podporovat rozvoj svých dětí, ale také se sami rozvíjet. Mají mnoho práce a povinností, takže je to další časově náročná položka v jejich kalendáři. Setkat se s jinými rodiči a mluvit v cizím jazyce také vyžaduje odvahu, ale tato setkání přinášejí všem radost. Účastníci jsou rádi, že jsou spolu, že se poznávají a vstřebávají myšlenku pronikání ignaciánské spirituality do každodenního života.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Poland.

8

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
16.10.2023 Dny ignaciánské pedagogiky
14.9.2023 Jezuitské týdny ve francouzských školách
1.8.2023 Centrum Teilharda de Chardina bylo slavnostně otevřeno
4.5.2023 Henri de Lubac stále ovlivňuje církev, říká oceňovaný teolog
27.3.2023 Kaplani od západu k východuNáš tip

Modlitba, která mi změnila život

Jim Manney

Pro mnoho lidí je modlitba dost obtížná záležitost. Co by se ale stalo, kdybyste objevili jednoduchou modlitbu, která to změní a přivede vás ke zdroji Boží přítomnosti ve vašem životě? Znalec spirituality Jim Manney představuje…
více »

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za osoby se zdravotním postižením
Modleme se, aby lidé se zdravotním postižením byli v centru pozornosti celé společnosti a aby instituce podporovaly programy začleňování, umožňující jejich aktivní účast.

Národní úmysl
Za lidi bez naděje
Modleme se za všechny, kdo jsou zklamaní, unavení a bez naděje, aby pro ně bylo adventní a vánoční období časem nového světla.

více »

Nejbližší akce

Adventní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Adventní duchovní obnova pro všechny


Exercicie pro všechny


Kurz Společná cesta


Duchovní cvičení pro mládež JERICHO


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil