Články / Aktuality Dnes je 26. 6. 2022  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Osobní zkušenost z Evropského Magisu v Maďarsku

Úterý, 1.2.2022
Maďarsko. Účastnice Evropského Magisu 2021 v Maďarsku Elisabeth vypráví o nově nabytých zkušenostech z tohoto setkání.


„O letošních letních prázdninách jsem jela na Magis podruhé, tentokrát do Maďarska. Byl velký výběr mezi různými krásnými experimenty, jako je pouť, ekologie, architektura, papyrus, sociální práce atd. Vybrala jsem si experiment „Tancuj k Bohu, tancuj s Bohem“. Odehrál se v krásné, zelené a klidné čtvrti Budapešti. Byl to úžasný program: každý den začínal ranní modlitbou, strečinkem, ranní reflexí, některými aktivitami, které podpořily skupinovou atmosféru (teambuilding), tancem, siestou a Magis-kruhem, který byl jádrem celé akce Magis. Program byl perfektně vyvážený, protože jsme měli i dostatek přestávek a času pro sebe, za což jsem byla velmi vděčná.

Pro mě je Magis-kruh zásadní pro formování skupiny. Každý sdílí, co a jak moc chce o průběhu dne, o pozitivních a negativních pocitech a emocích, které se ho dotkly, o tom, jaké hlubší poznatky jste ten den získali. Všichni se vystřídají a všichni uctivě naslouchají, a poté je možné rozebrat, co řekl někdo jiný. Tento systém zajišťuje, že od prvního dne je mezi členy skupiny hlubší propojení. Vždy mě dojímá, jak od prvního dne vládne jistá důvěra, a neváháte mezi sebou sdílet osobní věci.

Také bych chtěla říci něco o samotném tanci: nebyl to jen tanec, byl to druh meditativního, duchovního, opakujícího se tance, téměř vždy v kruhu a s držením za ruce. Tančili jsme na hudbu všech druhů kultur: egyptské, syrské, řecké, italské, maďarské a mnoha dalších. Za pět dní jsme se naučili jednadvacet různých tanců. Při tanci ztrácíte smysl pro čas, ztrácíte smysl pro pozemské a hmotné starosti, jen tančíte a cítíte harmonii mezi svou duší, ostatními osobami v kruhu, zemí a Bohem. Někdy nemohu najít správná slova nebo se dostat do správného stavu mysli, abych mohla mluvit s Bohem nebo se modlit, a tanec se ukázal jako dobré řešení.

Skupina se od prvních dnů velmi sblížila díky Magis-kruhu a tanci, které byly tak spojující. Připadalo mi až dojemně krásné vidět, jak jedenáct lidí zcela odlišného původu (Sýrie, Polsko, Česká republika, Slovensko, Francie, Maďarsko, Chorvatsko…), s velmi rozdílným životním stylem a povahami, kteří se nikdy předtím neviděli, vybudovalo takový hluboký vztah za pár dní. Po Magisu 2021 jsme byli v kontaktu jako skupina i individuálně mezi sebou.

Moje první zkušenost s Magisem před dvěma lety v Litvě mi změnila život a hlavně můj pohled na život. Myslela jsem, že už nikdy nebudu mít lepší zážitek z Magisu než tehdy, ale tentokrát to bylo úplně jiné. Dalo mi to možnost duchovního a osobního růstu. Proto stojí za to pokračovat rok co rok.“


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Magis.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
1.6.2022 Představujeme další experimenty Evropského Magisu 2022
23.5.2022 Mezi patrony Světových dnů mládeže 2023 v Lisabonu jsou i dva jezuité
5.4.2022 Nalaďte se na experimenty Evropského Magisu 2022
24.3.2022 Pomoc mladým profesionálům
23.2.2022 Logo Evropského Magisu 2022Ignaciánský rok
20.5.2021-31.7.2022
Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže Za rodiny
Modleme se za křesťanské rodiny po celém světě, aby skrze konkrétní skutky prožívaly nezištnou lásku a posvěcovaly se v každodenním životě.
Národní úmysl Za nově vysvěcené kněze
Modleme se za nově vysvěcené kněze, aby byli stateční a věrní a stále úžeji se spojovali s Kristem Veleknězem.
více »

Nejbližší akce

Kněžské svěcení Jiřího Hebrona SJ a Václava Novotného SJ


Primice novokněží V. Novotného SJ a J. Hebrona SJ


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní cvičení pro lékaře a zdravotníky


Duchovně rekreační pobyt zrakově postižených


více »

Kalendárium

Památka pěti jezuitských světců

Jezuité šiřiteli úcty k Božskému Srdci


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil