Články / Aktuality Dnes je 4. 12. 2022  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Logo Evropského Magisu 2022

Středa, 23.2.2022
Obrázky mohou vyjadřovat více než množství slov. Logo Evropského Magisu 2022 svým kruhovým tvarem připomíná eucharistii, adoraci a jednotu.


Maďarský tým logo vytvořil s ohledem na eucharistický kongres, který se konal v Budapešti v roce 2021. Logo Evropského Magisu kruhovým tvarem symbolizuje eucharistii, adoraci a jednotu. Důraz je kladen na střed. Jak se kruhy přibližují, stávají se jedním. To poukazuje na skutečnost, že když lidé přicházejí na toto setkání a také přicházejí k Bohu, vzájemně se sjednocují a sjednocují se i s Bohem. Zlatá či žlutá barva znamená Kristovo Tělo.

Logo může evokovat také značku na mapě „Zde stojíte“, což znamená, že toto je vaše místo, zde byste měli být. Není to jen kruh, ale bod, který říká: „Tady na vás čekáme! Toto je vaše místo.“ Je to jako zářící značky na stromech, které vám dávají znamení, že registrací na Magis jste na správné cestě k tomu, abyste se dostali výše, více, blíže k Bohu.

Monogram IHS je řecká zkratka jména Ježíše Krista. Poprvé se objevil ve třetím století a skládá se z prvních tří písmen IHΣΟΥΣ, která se často přepisují jako IHS. Zkratka se tak rozšířila, že se objevila na mincích císaře Justiniána II. (669–711 n. l.). Během následujících staletí se monogram IHS začal objevovat jako symbol vedle zkratky. Popularitu si získal v patnáctém století, kdy ho svatý Bernardin ze Sieny chápal jako symbol míru. V roce 1541 přijal svatý Ignác z Loyoly rozšířenou verzi, tedy obklopenou sluncem a zdobenou třemi hřeby, jako pečeť jezuitského řádu.


Zdroj/Foto: magis.jesuits.eu.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
9.8.2022 Evropský Magis 2022 skončil
1.6.2022 Představujeme další experimenty Evropského Magisu 2022
23.5.2022 Mezi patrony Světových dnů mládeže 2023 v Lisabonu jsou i dva jezuité
5.4.2022 Nalaďte se na experimenty Evropského Magisu 2022
24.3.2022 Pomoc mladým profesionálůmNáš tip

Vánoční dárky od Pána Boha

Adolf Kajpr

Vánoční dárky jezuitského svědka víry Adolfa Kajpra (1902–1959) přinášejí krátký výběr z jeho promluv a textů na téma vtělení a narození Ježíše Krista. Mistrný kazatel i redaktor…
více »

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže Za organizace dobrovolníků
Modleme se, aby rozvojové a dobrovolnické organizace nacházely osoby ochotné zapojit se do společného dobra a neustále hledat nové způsoby spolupráce na mezinárodní úrovni.
Národní úmysl Za návštěvníky půlnočních bohoslužeb
Modleme se za ty, kteří o Vánocích navštíví naše kostely, aby se nechali proniknout radostnou zvěstí.
více »

Nejbližší akce

Setkání pro zájemce o Tovaryšstvo


Osvícenská proměna náboženského života


Adventní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova pro hasiče a členy Matice svatohostýnské


Adventní duchovní obnova pro všechny


Ignaciánské exercicie


Duchovní cvičení pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil