Články / Aktuality Dnes je 27. 1. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Londýnští jezuité přivítali prince Charlese na výstavě ikon

Středa, 2.3.2022
Londýn. Jezuitská farnost při kostele Neposkvrněného početí Panny Marie na Farm Street 1. února s radostí přivítala návštěvu prince Charlese.


Princ Charles přišel do domovského kostela britských jezuitů, aby si prohlédl výstavu ikon, které vytvořila Irina Bradley a její studenti. Paní Bradley uvedla, že již v roce 2015, když se princ Charles zúčastnil výstavy absolventů, spolu hovořili o oboustranném zájmu o ikonografii.

Princ si mohl prohlédnout více než sedmdesát ikon, které jsou vytvořeny ve stylu umění východního ortodoxního křesťanství a jsou nyní vystaveny v kostele na Farm Street a vedle v londýnském jezuitském centru.

Prince Charlese provedli výstavou Irina Bradley a P. Dominic Robinson SJ, který je duchovním správcem farnosti. Setkal se také s členy rodiny paní Bradley a hovořil s několika jejími studenty, jejichž práce byla vybrána na výstavu. Královskému návštěvníkovi byla představena také čtyřletá vnučka paní Bradley Jamie, která se již učí základním ikonografickým dovednostem, jako je například zlacení.

Vrcholem výstavy byla nově vytvořená ikona svatého Magnuse, patrona Orknejí. Princ z Walesu dostal ikonu svaté Corony na znamení jeho uzdravení z Covidu-19. Potom trávil čas rozhovory se členy farnosti, včetně členů komunity bezdomovců, které farnost podporuje, a dobrovolníků, kteří jim pomáhají, například poskytováním společného stravování.

Při prohlídce kostela, který otevřel své brány v roce 1849, princ Charles promluvil se členy Tovaryšstva Ježíšova a setkal se se srbským pravoslavným knězem P. Stefanem Ponjaracem.


Zdroj/Foto: Jezuité ve Velké Británii.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
16.1.2023 Krása, která zachraňuje svět
13.12.2022 Třetí a čtvrtý obraz ze série „Nebeské srdce“
29.11.2022 První dva obrazy ze série uměleckých děl nazvané „Nebeské srdce“
25.10.2022 Léto Živých kamenů
8.9.2022 Jezuitské kostely jako zdroj nového poznáníNáš tip

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za vychovatele
Modleme se za vychovatele, aby byli věrohodnými svědky tím, že učí bratrství, a ne soupeření, a pomáhají zejména těm nejzranitelnějším mladým lidem.

Národní úmysl
Za volbu prezidenta
Modleme se, aby budoucí prezident České republiky přispíval ke svornosti lidí a prosperitě naší země.

více »

Nejbližší duchovní akce

Kněžské exercicie


Duchovní cvičení (nejen) pro členy Matice svatoantonínské


Duchovní cvičení pro kostelníky a akolyty


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


více »

Kalendárium

Úmrtí generála Claudia Aquavivy

Úmrtí Antonína Eisnera SJ


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil