Články / Aktuality Dnes je 8. 8. 2022  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Film o pouti a cestě do vlastního nitra

Pondělí, 7.3.2022
Maďarsko. V rámci Ignaciánského roku se všem jezuitským institucím nabízí dokumentární film o putování po Ignaciánské poutní trase.


Maďarský režisér Férenc Tolvaly sledoval čtyři mladé poutníky na sedm set kilometrů dlouhé trase mezi Loyolou a Manresou v severním Španělsku. Doprovázel je ředitel kanceláře této poutní trasy P. José Lluís Iriberri SJ. Film nabízí nádherné obrazy přírody, podmanivou hudbu a působivé svědectví.

Čtyři poutníci kráčeli po stopách svatého Ignáce z Loyoly a procházeli právě těmi místy, která zakladatel jezuitů navštívil přesně před pěti sty lety. Tato cesta hrála podstatnou roli v přeměně bývalého vojáka a dvořana hledajícího slávu v duchovního mistra.

Ignaciánská poutní trasa je nejen putováním v běžném slova smyslu, ale také cestou do vlastního nitra. Zve poutníky k zamyšlení nad skutečným dobrodružstvím života, když hledají cestu, která jim umožní znovu objevit sami sebe. Tento devadesátiminutový dokument, natočený na místech s bohatou historií, podává citlivý osobní příběh o tom, jak se z pouti může stát cesta, která změní život. Film je poselstvím pro ty, kdo hledají sami sebe, i pro ty, kdo hledají Boha. Hovoří k angažovaným křesťanům i k těm, kteří chtějí prohloubit svůj duchovní život, bez ohledu na věk, pohlaví, či dokonce náboženství.

Díky dohodě mezi producenty, maďarskými jezuity, kteří se na přípravě filmu podíleli, a generální kurií je dokument k dispozici jezuitským provinciím a institucím napojeným na Tovaryšstvo, ale pouze v rámci těchto institucí. Je zapotřebí, aby odpovědná osoba požádala o digitální přenos a přijala podmínky použití.

Krátká ukázka filmu a odkaz ke stažení v angličtině, francouzštině, španělštině a maďarštině je na níže uvedeném odkazu.


Zdroj/Foto: jesuits.global.

8

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
15.2.2022 Čeští jezuité zveřejnili videoklip o svatém Ignáci z Loyoly
31.7.2020 Scholastici z koleje del Gesù natočili krátký film o svatém Ignáci
3.7.2020 Divadelní představení o životě misionáře Augustina Strobacha
6.5.2019 Víra byla jediná hodnota v té době… nezaplatitelná, nenahraditelná
8.2.2018 Do kin přichází nový český film Alenka v zemi zázrakůIgnaciánský rok
20.5.2021-31.7.2022
Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže Za malé a střední podnikatele
Modleme se, aby malí a střední podnikatelé, vážně zasažení hospodářskou a sociální krizí, našli prostředky nezbytné k pokračování svého podnikání ve službách okolí, ve kterém žijí.
Národní úmysl Za lidi na dovolených
Modleme se za všechny, kteří se vydávají na cesty za poznáním a rekreací, aby Boha nalezli v kráse přírody i vznešenosti umění.
více »

Nejbližší akce

Pouť spolupracovníků a přátel jezuitů


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro vysokoškoláky


Duchovní cvičení, vede Mons. Pavel Posád


Liturgické exercicie pro kněze


Duchovní cvičení pro řeholní sestry všech řádů a kongregací


více »

Kalendárium

Xaver v Japonsku

První sliby na Montmartru


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil