Články / Aktuality Dnes je 26. 6. 2022  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Pomoc mladým profesionálům

Čtvrtek, 24.3.2022
Paříž. Cowork Magis v Paříži je projekt, který před čtyřmi lety začali jezuité. Je určen pro mladé podnikatele, kteří chtějí zahájit vlastní profesionální dílo, ale nemají prostory.


Prostory, které nabídli pařížští jezuité, jsou jakousi „laboratoří“ inspirovanou univerzálními apoštolskými preferencemi, zvláště tou třetí – „doprovázet mladé na cestě k budoucnosti plné naděje“. Nabídku přijalo více než čtyřicet mladých lidí, kteří tak mají k dispozici nejen profesionální nástroje, ale také ignaciánské duchovní nástroje, které jim pomáhají rozeznat vlastní životní cestu a žít ji naplněně.

Příběh začal v roce 2018, kdy si malá skupina za doprovázení P. Grégoira Le Bela SJ vytvořila prostor pro práci a vzájemnou podporu v kancelářích provinčního domu v Paříži. Dílo se postupně rozrůstalo: příchod nových členů, přesun do nově zřízeného domu Magis a příchod laické ředitelky Maríi Becquey a jezuitského kaplana P. Álvara Loba SJ na konci roku 2020. „Stále jsme v zakladatelské době: společně procházíme nejistotami zdravotní situace a ekonomického kontextu,“ říká ředitelka.

Mladí profesionálové po příchodu do domu nacházejí přátelskou a starostlivou komunitu, potřebné pracovní zázemí a příznivé prostředí pro odborné i duchovní vedení, pokud si to přejí. Cílem je pomoci jim vytvářet nové obchodní modely a svou prací přispívat k obecnému dobru. Čtyřicet procent projektů realizovaných mladými podnikateli má sociální nebo ekologický rozměr. Řada cest, mentorství a partnerství umožňuje každému růst uprostřed radostí a adaptací. Ve světle synody o synodalitě, započaté s cílem obnovit naše způsoby jednání v církvi, byl zahájen proces naslouchání mladým podnikatelům, laickým partnerům a jezuitům. Jde o náročný a nezbytný krok k pochopení hlubokých motivací každého člověka a k odlišení podstatných prvků od těch, které jsou spíše druhořadé.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / France.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
1.6.2022 Představujeme další experimenty Evropského Magisu 2022
23.5.2022 Mezi patrony Světových dnů mládeže 2023 v Lisabonu jsou i dva jezuité
5.4.2022 Nalaďte se na experimenty Evropského Magisu 2022
23.2.2022 Logo Evropského Magisu 2022
1.2.2022 Osobní zkušenost z Evropského Magisu v MaďarskuIgnaciánský rok
20.5.2021-31.7.2022
Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže Za rodiny
Modleme se za křesťanské rodiny po celém světě, aby skrze konkrétní skutky prožívaly nezištnou lásku a posvěcovaly se v každodenním životě.
Národní úmysl Za nově vysvěcené kněze
Modleme se za nově vysvěcené kněze, aby byli stateční a věrní a stále úžeji se spojovali s Kristem Veleknězem.
více »

Nejbližší akce

Kněžské svěcení Jiřího Hebrona SJ a Václava Novotného SJ


Primice novokněží V. Novotného SJ a J. Hebrona SJ


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní cvičení pro lékaře a zdravotníky


Duchovně rekreační pobyt zrakově postižených


více »

Kalendárium

Památka pěti jezuitských světců

Jezuité šiřiteli úcty k Božskému Srdci


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil