Články / Aktuality Dnes je 23. 9. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Pomoc mladým profesionálům

Čtvrtek, 24.3.2022
Paříž. Cowork Magis v Paříži je projekt, který před čtyřmi lety začali jezuité. Je určen pro mladé podnikatele, kteří chtějí zahájit vlastní profesionální dílo, ale nemají prostory.


Prostory, které nabídli pařížští jezuité, jsou jakousi „laboratoří“ inspirovanou univerzálními apoštolskými preferencemi, zvláště tou třetí – „doprovázet mladé na cestě k budoucnosti plné naděje“. Nabídku přijalo více než čtyřicet mladých lidí, kteří tak mají k dispozici nejen profesionální nástroje, ale také ignaciánské duchovní nástroje, které jim pomáhají rozeznat vlastní životní cestu a žít ji naplněně.

Příběh začal v roce 2018, kdy si malá skupina za doprovázení P. Grégoira Le Bela SJ vytvořila prostor pro práci a vzájemnou podporu v kancelářích provinčního domu v Paříži. Dílo se postupně rozrůstalo: příchod nových členů, přesun do nově zřízeného domu Magis a příchod laické ředitelky Maríi Becquey a jezuitského kaplana P. Álvara Loba SJ na konci roku 2020. „Stále jsme v zakladatelské době: společně procházíme nejistotami zdravotní situace a ekonomického kontextu,“ říká ředitelka.

Mladí profesionálové po příchodu do domu nacházejí přátelskou a starostlivou komunitu, potřebné pracovní zázemí a příznivé prostředí pro odborné i duchovní vedení, pokud si to přejí. Cílem je pomoci jim vytvářet nové obchodní modely a svou prací přispívat k obecnému dobru. Čtyřicet procent projektů realizovaných mladými podnikateli má sociální nebo ekologický rozměr. Řada cest, mentorství a partnerství umožňuje každému růst uprostřed radostí a adaptací. Ve světle synody o synodalitě, započaté s cílem obnovit naše způsoby jednání v církvi, byl zahájen proces naslouchání mladým podnikatelům, laickým partnerům a jezuitům. Jde o náročný a nezbytný krok k pochopení hlubokých motivací každého člověka a k odlišení podstatných prvků od těch, které jsou spíše druhořadé.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / France.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
7.9.2023 Osobní zkušenosti z Magisu a Světových dnů mládeže v Portugalsku
8.8.2023 Po Lisabonu
31.7.2023 Světový Magis 2023 zve k vytváření budoucnosti plné naděje
9.1.2023 Ignaciánská síť mladých dospělých zahajuje svoji činnost
9.8.2022 Evropský Magis 2022 skončilNáš tip

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za ty, kdo žijí na okraji společnosti
Modleme se, aby lidé, kteří žijí na okraji společnosti v nelidských životních podmínkách, nebyli institucemi zapomenuti a nikdy nebyli považováni za vyřazené.

Národní úmysl
Za pracovníky ve školství
Modleme se za učitele, vychovatele, asistenty a další pracovníky ve školství, aby nový školní rok prožili vedeni moudrostí Ducha Svatého.

více »

Nejbližší akce

Oslavy čtyřstého výročí České provincie Tovaryšstva Ježíšova


Víkendovka pro zájemce o Tovaryšstvo Ježíšovo


Slavnostní bohoslužba na oslavu čtyřstého výročí České provincie Tovaryšstva Ježíšova


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní pobyt pro seniory


Jednodenní duchovní obnova - Proč se bojíte? Pořád ještě nemáte víru?


Duchovní obnova pro všechny


Kněžské exercicie


více »

Kalendárium

Schválení Tovaryšstva Ježíšova


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil