Články / Aktuality Dnes je 28. 11. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Oslava šestnácti let dublinského terciátu

Úterý, 7.6.2022
Dublin. V sobotu 21. května jednoduchý ceremoniál zakončil program třetí probace v irském Dublinu nejen pro období 2021-22, ale zcela. Prezident Konference evropských provinciálů P. Franck Janin SJ, který je zodpovědný za tento program, předsedal eucharistii. Po ní následovala slavnostní večeře.


Sobotní mše byla poznamenána hlubokým pocitem vděčnosti, ale zároveň určitým smutkem, že tím končí program formace mladých evropských jezuitů, který zde probíhal od roku 2006. Bývalí provinciálové P. Joe Dargan z irské provincie a P. Jan van de Poll z Nizozemska byli prvními instruktory a vytvořili program, který se osvědčil a byl používán až do konce s velmi malými změnami. Formace se odehrávala v bývalém irském noviciátu, který velkoryse zpřístupnila a renovovala irská provincie, v areálu duchovního centra Manresa ve východním Dublinu. Bylo to velmi vhodné místo, které užívalo prostorných pozemků exercičního domu a také sousedního parku svaté Anny, který je druhým největším dublinským parkem.

Evropský terciát byl založen, aby poskytl příležitost jezuitům z různých evropských provincií sdílet základní období jezuitské formace, které následuje po několika letech aktivní služby. Pomohl vytvořit pevnější vazby v té části Tovaryšstva, která žije v Evropě. Dům mohl přijmout až dvanáct účastníků, včetně nejméně dvou, kteří přišli ze zemí mimo Evropu.

Bohužel v posledních čtyřech letech bylo stále obtížnější získat víza pro zájemce ze zemí mimo Evropskou unii, což vedlo k takové nejistotě, že provinciálové považovali tento terciát za neudržitelný.

Sobota byla výbornou příležitostí poděkovat Bohu za všechno dobro, které se mohlo udát v tomto domě prostřednictvím mnoha lidí, kteří k jeho poslání tak štědře přispěli. Přání všeho nejlepšího patří novému terciátu v Bikfaye v Libanonu.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Ireland.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
9.11.2023 Evropské noviciáty Tovaryšstva Ježíšova přijaly nové členy
30.10.2023 Komunita třetí probace v Bikfaye
17.9.2023 Víkendovka pro zájemce o Tovaryšstvo Ježíšovo
11.6.2023 Jakub Žákavec přijme kněžské svěcení
6.6.2023 Pouť za povoláníNáš tip

Modlitba, která mi změnila život

Jim Manney

Pro mnoho lidí je modlitba dost obtížná záležitost. Co by se ale stalo, kdybyste objevili jednoduchou modlitbu, která to změní a přivede vás ke zdroji Boží přítomnosti ve vašem životě? Znalec spirituality Jim Manney představuje…
více »

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za papeže
Modleme se za Svatého otce, aby při plnění svého poslání i nadále s pomocí Ducha Svatého doprovázel svěřené stádo ve víře.

Národní úmysl
Za ty, kdo nežijí svou víru
Modleme se za ty, kdo nežijí podle svého křtu, aby je síla přijaté svátosti přivedla k činnému životu s Bohem.

více »

Nejbližší akce

Reportáž České televize o předání humanitární sbírky na Ukrajině


Adventní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova pro seniory


Adventní duchovní obnova pro všechny


Duchovní obnova pro členy Matice svatohostýnské


Adventní duchovní obnova pro všechny


více »

Kalendárium

Památka Edmunda Kampiána, Roberta Southwella a druhů

Svátek sv. Františka Xaverského


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil