Články / Aktuality Dnes je 27. 11. 2022  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Oslava šestnácti let dublinského terciátu

Úterý, 7.6.2022
Dublin. V sobotu 21. května jednoduchý ceremoniál zakončil program třetí probace v irském Dublinu nejen pro období 2021-22, ale zcela. Prezident Konference evropských provinciálů P. Franck Janin SJ, který je zodpovědný za tento program, předsedal eucharistii. Po ní následovala slavnostní večeře.


Sobotní mše byla poznamenána hlubokým pocitem vděčnosti, ale zároveň určitým smutkem, že tím končí program formace mladých evropských jezuitů, který zde probíhal od roku 2006. Bývalí provinciálové P. Joe Dargan z irské provincie a P. Jan van de Poll z Nizozemska byli prvními instruktory a vytvořili program, který se osvědčil a byl používán až do konce s velmi malými změnami. Formace se odehrávala v bývalém irském noviciátu, který velkoryse zpřístupnila a renovovala irská provincie, v areálu duchovního centra Manresa ve východním Dublinu. Bylo to velmi vhodné místo, které užívalo prostorných pozemků exercičního domu a také sousedního parku svaté Anny, který je druhým největším dublinským parkem.

Evropský terciát byl založen, aby poskytl příležitost jezuitům z různých evropských provincií sdílet základní období jezuitské formace, které následuje po několika letech aktivní služby. Pomohl vytvořit pevnější vazby v té části Tovaryšstva, která žije v Evropě. Dům mohl přijmout až dvanáct účastníků, včetně nejméně dvou, kteří přišli ze zemí mimo Evropu.

Bohužel v posledních čtyřech letech bylo stále obtížnější získat víza pro zájemce ze zemí mimo Evropskou unii, což vedlo k takové nejistotě, že provinciálové považovali tento terciát za neudržitelný.

Sobota byla výbornou příležitostí poděkovat Bohu za všechno dobro, které se mohlo udát v tomto domě prostřednictvím mnoha lidí, kteří k jeho poslání tak štědře přispěli. Přání všeho nejlepšího patří novému terciátu v Bikfaye v Libanonu.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Ireland.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
23.11.2022 Novic z antilské provincie vypráví o svém povolání
2.11.2022 Situace jezuitských noviciátů v Evropě a na Blízkém východě
1.11.2022 Setkání pro zájemce o Tovaryšstvo
10.10.2022 Setkání jezuitských noviciátů v Lyonu
14.9.2022 Proč jsem se rozhodl být jezuitským bratremNáš tip

Rozhoduj se jako jezuita

Samuel Prívara, Pavel Banďouch

Denně stojíme před množstvím pro náš život méně nebo více důležitých rozhodnutí. Vždy bychom se ale chtěli rozhodnout správně. Co to ale vlastně je správné rozhodnutí?…
více »

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže Za děti, které trpí
Modleme se, aby děti, které trpí, především žijící na ulici, oběti válek a sirotci, měly přístup ke vzdělání a mohly znovu zažít srdečnost rodinného prostředí.
Národní úmysl Za návštěvníky hřbitovů
Modleme se za všechny, kdo vzpomínají na své zesnulé, aby se otevřeli víře ve věčný život.
více »

Nejbližší akce

Setkání pro zájemce o Tovaryšstvo


Osvícenská proměna náboženského života


Adventní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Adventní duchovní obnova pro všechny


Duchovní obnova pro hasiče a členy Matice svatohostýnské


Duchovní obnova pro hasiče a členy Matice svatohostýnské


Adventní duchovní obnova pro všechny


více »

Kalendárium

Památka Edmunda Kampiána, Roberta Southwella a druhů

Svátek sv. Františka Xaverského


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil