Články / Aktuality Dnes je 5. 12. 2022  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Ženy u studny

Středa, 17.8.2022
Irsko. V rámci Ignaciánského duchovního projektu pořádal ženský tým v exercičním centru nazvaném Studna letní duchovní obnovu pro ženy, které se zotavují ze závislosti a života v krátkodobých ubytovnách. Koordinátorkou tohoto týmu v Irsku je Christine Halloran, která podává zprávu o tom, jak tým a osm žen prožili jeden červnový víkend.


Milost a vděčnost

Ženský tým Ignaciánského duchovního projektu byl potěšen, že konečně po více než dvou letech bylo možné uspořádat první duchovní pobyt pro ženy. Po několika zmařených pokusech kvůli vypuknutí Covidu se podařilo získat místo v exercičním centru Studna poblíž Navanu v hrabství Meath.

Ženy ze tří ubytoven v Dublinu byly vyzvednuty členy týmu v sobotu brzy ráno a převezeny do Studny na dopolední začátek. Celkem se sešlo jedenáct žen, osm z ubytoven a tři členky týmu. Klíčová členka týmu Susan Jonesová měla v pátek odpoledne pozitivní test na Covid, a tak se nemohla připojit.

Dej naději a uzdravení

Cílem projektu je dát naději a uzdravení mužům a ženám, kteří se zotavují z bezdomovectví a závislosti. Duchovní obnova kombinovala prvky ignaciánské spirituality a metody dvanácti kroků. Během víkendu byli účastníci spolu s týmem vyzváni, aby se podělili o své osobní příběhy ve světle jejich vztahu s Bohem nebo Vyšší mocí a prosili o zvláštní milost, kterou by chtěli během duchovní obnovy společně získat.

Skupina byla ve věku od dvaceti do téměř sedmdesáti let a všichni byli překvapeni a vděčni za to, jak rychle se dala dohromady. K vzájemnému propojení došlo od samého počátku, kdy účastníci a členové týmu sdíleli příběhy ze svých vlastních životů v malých individuálních sezeních a v prostředí větší skupiny.

Upřímnost a důvěra

Skutečný smysl pro upřímnost a důvěru se objevil, když se v průběhu víkendu celá skupina, včetně členů týmu, zapojila a hluboce sdílela pramen svých vlastních zranění. Vstupní sezení se týkala témat jako důvěra versus strach a paraliturgie léčení vzpomínek a byla vedena členem týmu Berem Danaherem.

Jeden z vrcholů víkendu přišel v sobotu odpoledne, kdy jedna odvážná účastnice vydala silné svědectví o své bolestné osobní cestě k závislosti a o svém pokračujícím uzdravování.

Tvorba osobních mandal

Dalším vrcholem byla umělecká aktivita, kterou v sobotu večer zprostředkoval člen týmu Pat Coyle. Cvičení zahrnovalo tvorbu osobních mandal za použití nejrůznějších uměleckých a řemeslných materiálů. Každý vytvořil mandalu, která vyprávěla jedinečný životní příběh a zachycovala vztahy.

Při této činnosti se účastníci smáli, zpívali, povídali a tančili. Když skončili, každý postupně představil svou mandalu skupině. To, co se objevilo, byly nejen silné, ale také bolestně a nezapomenutelně krásné příběhy... „Duch, kterého jsme mohli vidět, proměnil naše mandaly, jako proměňuje naše životy v modlitbami naplněná, úžasná mistrovská díla!“ s radostí vyprávěla Christine Halloran.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Ireland.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
28.11.2022 Zpráva Jezuitské služby migrantům ve Španělsku
24.11.2022 Komunita v Parmě
10.11.2022 Oslava výročí školy svatého Aloise na Maltě
7.11.2022 Třicet let Jezuitské služby uprchlíkům v Evropě
13.10.2022 Kubánský provinciál David Pantaleón SJ byl donucen opustit KubuNáš tip

Vánoční dárky od Pána Boha

Adolf Kajpr

Vánoční dárky jezuitského svědka víry Adolfa Kajpra (1902–1959) přinášejí krátký výběr z jeho promluv a textů na téma vtělení a narození Ježíše Krista. Mistrný kazatel i redaktor…
více »

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže Za organizace dobrovolníků
Modleme se, aby rozvojové a dobrovolnické organizace nacházely osoby ochotné zapojit se do společného dobra a neustále hledat nové způsoby spolupráce na mezinárodní úrovni.
Národní úmysl Za návštěvníky půlnočních bohoslužeb
Modleme se za ty, kteří o Vánocích navštíví naše kostely, aby se nechali proniknout radostnou zvěstí.
více »

Nejbližší akce

Osvícenská proměna náboženského života


Adventní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Adventní duchovní obnova pro všechny


Ignaciánské exercicie


Duchovní cvičení pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


Kněžské exercicie


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil