Články / Aktuality Dnes je 4. 2. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Oslava výročí školy svatého Aloise na Maltě

Čtvrtek, 10.11.2022
Malta. Oslavu sto patnáctého výročí St. Aloysius College na Maltě prožili její příznivci 10. října řadou aktivit ve všech třech školách. Den zahájil průvod skautů a skautek. Následovalo speciální historické představení na základní škole a společná eucharistická slavnost na střední škole. Aktivity spojily zaměstnance a studenty a připomněly vzácné dědictví s ohledem na budoucí výzvy.


Letošní školní téma Mosty míru směřovalo k oslavě tohoto výročí. Byla předána cena Muži a ženy pro druhé, kterou sponzoruje Pamětní fond P. Charlese Caruany SJ. První, kdo ji obdržel, byla bývalá studentka a známá ředitelka Jezuitské služby uprchlíkům Katrine Camilleri, která byla oceněna za svoji obětavost a nasazení pro uprchlíky.

„Ocenění,“ zdůraznil rektor školy P. Jimmy Bartolo SJ, „je nejvyšší poctou, kterou škola svatého Aloise uděluje lidem, kteří se ve svém životě snaží žít podle jejích ideálů. Je nám ctí, že je můžeme udělit Katrine Camilleriové, která celý svůj profesní život strávila jako právnička hájením práv uprchlíků. To je ideál, který bychom chtěli našim studentům nabídnout: využít naši inteligenci a další nadání ke službě druhým, zvláště těm, kteří jsou v naší společnosti potřebnými a zranitelnými. Nejde o sebeprosazování nebo o vlastní zájmy, jde o velkorysou službu. Poselství papeže Františka ve prospěch uprchlíků umírajících ve Středozemním moři je velmi jasné: nemůžeme dovolit, aby tito lidé umírali na místě, které se stalo největším hřbitovem. Je to trestný čin! Katrine zasvětila svůj život boji proti určitým rasistickým postojům a chování, které v naší zemi bohužel stále převládají. Děkujeme Pánu za to, že na naší škole máme tolik studentů, kteří jsou skutečně muži a ženami pro druhé. To je hlavní účel našeho vzdělávání na Maltě a ve světě.“

Pamětní fond založila skupina Studentů P. Caruany SJ se záměrem uctít jeho památku a roli formátora, kterou sehrál ve škole. Za správní radu se ceremonie zúčastnili Gordon Caruana Dingli a architekt Nicholas Bianchi.

Při této příležitosti byla také odhalena multismyslová zahrada, která se nachází v blízkosti kostela školy. Vznikla na základě daru zesnulých rodičů rektora P. Jimmyho Bartola SJ, který umožnil také instalaci dvou výtahů na střední škole. Zahrada bude pro studenty dalším učebním nástrojem k rozvoji jejich dovedností.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Malta.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
28.11.2022 Zpráva Jezuitské služby migrantům ve Španělsku
24.11.2022 Komunita v Parmě
7.11.2022 Třicet let Jezuitské služby uprchlíkům v Evropě
13.10.2022 Kubánský provinciál David Pantaleón SJ byl donucen opustit Kubu
12.10.2022 Jezuitsko-anglikánská pomoc ukrajinským uprchlíkůmNáš tip

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za farní společenství
Modleme se, aby se farnosti žijící v opravdovém společenství stávaly stále více komunitami víry, bratrství a pohostinnosti vůči těm nejpotřebnějším.

Národní úmysl
Za kontinentální synodální setkání
Modleme se, aby mezinárodní synodální setkání v Praze přispělo k nalézání Boží vůle pro místní církve v Evropě.

více »

Nejbližší akce

Odhodlaní putovať: Svatý Hostýn


Akademická farnost Olomouc


více »

Nejbližší duchovní akce

Kněžské exercicie


Duchovní cvičení (nejen) pro členy Matice svatoantonínské


Duchovní cvičení pro kostelníky a akolyty


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


více »

Kalendárium

Památka jezuitských misionářů a mučedníků

Památka sv. Pavla Mikiho a druhů

První mučedník jezuita


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil