Články / Aktuality Dnes je 28. 11. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Jezuitské školy v Portugalsku

Úterý, 6.12.2022
Portugalsko. Portugalská provincie Tovaryšstva Ježíšova má v současnosti dvě školy: v Lisabonu Colégio S. João de Brito a v Areias Colégio das Caldinhas. Tyto dvě školy jsou zdrojem mobilizace schopností a apoštolské tvořivosti. Jezuité a jejich spolupracovníci prostřednictvím týmové práce realizují různé vzdělávací projekty, které mají důvěru zapojených rodin.


Kromě vysoké úrovně vzdělání tyto školy podporují morální hodnoty s ohledem na bohatství a rozmanitost každého studenta. Doprovázejí je v jejich schopnostech, snech, rodinném a společenském kontextu a v jejich očekáváních do budoucna. Tato mise se uskutečňuje v lidském a duchovním prostředí, které umožňuje každému studentovi cítit se schopný otevřít se budoucnosti.

Jezuité zde pomáhají pochopit duchovní cvičení a jak praktikovat rozlišování, aby bylo možné lépe sloužit studentům. V poslední době se rozvíjí duchovní formace pro pedagogy, aby mohli lépe plnit své úlohy a získali dovednosti související s ignaciánskou pedagogikou. To pomůže zajistit, že školy budou i nadále dlouhodobě naplňovat své poslání.

Nadcházející návštěva otce generála v portugalské provincii pomůže personálu a vedení lépe porozumět poslání Tovaryšstva. Univerzální apoštolské preference hrají zásadní roli při formulování ignaciánské pedagogiky jako integrální součásti školního programu. Tato praxe zahrnuje péči o přírodu, udržitelný rozvoj a doprovázení mládeže k nalezení smyslu života a nadšení prostřednictvím duchovního vedení.

Vzdělávání směrem ke zlepšování životních podmínek je vnímáno prostřednictvím vytváření silného spojení s absolventy, kteří se cítí oddáni odstranění chudoby, diskriminace a nespravedlnosti ve společnosti.

Portugalští jezuité věří, že setkání s otcem generálem bude příležitostí k potvrzení jejich cesty a povzbuzením, které potřebují k úspěchu ve svém poslání.


Zdroj/Foto: jesuits.global.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
16.10.2023 Dny ignaciánské pedagogiky
14.9.2023 Jezuitské týdny ve francouzských školách
1.8.2023 Centrum Teilharda de Chardina bylo slavnostně otevřeno
4.5.2023 Henri de Lubac stále ovlivňuje církev, říká oceňovaný teolog
27.3.2023 Kaplani od západu k východuNáš tip

Modlitba, která mi změnila život

Jim Manney

Pro mnoho lidí je modlitba dost obtížná záležitost. Co by se ale stalo, kdybyste objevili jednoduchou modlitbu, která to změní a přivede vás ke zdroji Boží přítomnosti ve vašem životě? Znalec spirituality Jim Manney představuje…
více »

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za papeže
Modleme se za Svatého otce, aby při plnění svého poslání i nadále s pomocí Ducha Svatého doprovázel svěřené stádo ve víře.

Národní úmysl
Za ty, kdo nežijí svou víru
Modleme se za ty, kdo nežijí podle svého křtu, aby je síla přijaté svátosti přivedla k činnému životu s Bohem.

více »

Nejbližší akce

Reportáž České televize o předání humanitární sbírky na Ukrajině


Adventní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova pro seniory


Adventní duchovní obnova pro všechny


Duchovní obnova pro členy Matice svatohostýnské


Adventní duchovní obnova pro všechny


více »

Kalendárium

Památka Edmunda Kampiána, Roberta Southwella a druhů

Svátek sv. Františka Xaverského


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil