Články / Aktuality Dnes je 2. 3. 2024  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Setkání Eucharistického hnutí mládeže

Pondělí, 19.12.2022
Poprvé od roku 2019 se všechny skupiny Eucharistického hnutí mládeže setkaly osobně na národní úrovni. Při předchozím, loňském setkání ještě platila pravidla sociálního distancování kvůli koronaviru. Pozváni byli pouze studenti vyšších ročníků středních škol a univerzitní studenti: vzájemné objetí a společné slavení eucharistie nebylo možné; bylo těžké vidět úsměvy za rouškami. Návrat do normálu byl velkým darem pro každého z pěti set šedesáti dospívajících a mladých lidí, kteří přijeli do Frascati ze všech regionů Itálie, Albánie, Malty a Bruselu.


Tématem setkání byla „Mise a naděje“ s podtitulem „Zdvihněte oči a pohleďte do dáli“. Boží slovo, skupinová dynamika, čas na modlitbu, kajícní vigilie a společné mše svaté provázely mladé lidi, aby objevili perspektivu pohledu na svět a život, která staví své jistoty na Božím zaslíbení. Několik osob vydalo své svědectví, což potvrdilo a dalo ‚tělo‘ slyšenému a prožitému.

Na konferenci P. Andrea Picciau předal vedení Národního hnutí P. Renatu Colizzimu, kterému přítomní vyjádřili svou náklonnost a vděčnost mnoha způsoby. Aby je oba pozdravil, poděkoval jim a popřál jim hodně zdaru v jejich budoucí misi, během závěrečné mše svaté přítomní nečekaně vyslechli zvukový záznam poselství od provinciála P. Roberta Del Riccio. Ze zdravotních důvodů se totiž nemohl osobně zúčastnit.

Mezinárodní mistryně v šermu Chiara Mormile, která byla součástí tohoto hnutí od útlého věku, zdůraznila důležitost rozměru touhy po Bohu a přátelství s ním, abychom mohli kráčet životem a čelit i těm nejtěžším chvílím s odvahou a sledovat své cíle.

Cristiano, Simona a Don Giorgio z komunity papeže Jana XXIII. hovořili o svém „Rodinném domě“, kde se láska a přijetí těch, kdo žijí na periferii, staly celoživotním stylem a závazkem.

Otec Frederic Fornos, který je ředitelem Celosvětové sítě modlitby s papežem, byl přítomen na závěrečné mši svaté spolu s regionální ředitelkou pro Argentinu a Uruguay Bettinou Raed. To bylo potvrzením přátelství a viditelným znamením společné cesty.

Během těchto dnů bylo zaseto mnoho semínek naděje: na cestě domů byl každý mladý člověk povzbuzen, aby je pěstoval a nechal růst.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
15.2.2024 Delegáti pro spiritualitu se setkali v Salamance
18.1.2024 Ignác – hledač Boha
28.12.2023 Víkendové duchovní cvičení „Examen“
27.12.2023 Opětovat lásku za lásku
13.11.2023 Ke komunitnímu rozlišování: několik praktických radNáš tip

Svoboda místo strachu z promeškání aneb FOMO jinak

Samuel Prívara, Miroslava Veselková

Někdy možná máme pocit, že o něco v životě přicházíme. Ostatní nám připadají spokojenější, úspěšnější, jejich život vypadá zajímavěji. Jindy se pro něco rozhodneme, ale vzápětí nás napadne, jestli na nás někde nečeká něco lepšího…
více »

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za mučedníky dneška
Modleme se, aby ti, kteří v různých částech světa pro evangelium riskují své životy, byli pro církev zdrojem odvahy a misijního zápalu.

Národní úmysl
Za kajícníky
Modleme se, aby ti, kdo dosud odkládali svátost smíření, nalezli cestu k setkání s milosrdným Kristem.

více »

Nejbližší akce

Výstava Křesťanský demokrat JUDr. Bedřich Hostička


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení (nejen) pro členy Matice Svatoantonínské


Duchovní obnova - Srdce Ježíšovo


Jednodenní duchovní obnova - Proč se bojíte? Pořád ještě nemáte víru?


Postní duchovní obnova pro všechny


více »

Kalendárium

Breve Catholicae fidei


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil