Články / Aktuality Dnes je 4. 12. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Z jednání rozšířené rady otce generála

Úterý, 17.1.2023
Řím. Třikrát ročně svolává P. generál Arturo Sosa SJ členy své rozšířené rady. Do ní patří kromě obvyklých členů rady prezidenti šesti geografických konferencí Tovaryšstva a sekretáři apoštolských sektorů. Týden modliteb, vzájemného obohacení a konzultací ohledně života a apoštolské práce na jednotlivých územích proběhl od 9. do 13. ledna.


Hlavním cílem týdne je pomoci generálnímu představenému připravit dokument, který musí z titulu své funkce předložit na začátku příštího statutárního shromáždění na světové úrovni, takzvané kongregace prokurátorů. Na rozdíl od generálních kongregací sdružuje kongregace prokurátorů volené zástupce z každé provincie nebo regionu, kteří nejsou vyššími představenými. To umožňuje generálovi slyšet názory „zdola“, které nemá často příležitost slyšet. Toto mezinárodní setkání se bude konat v květnu ve španělské Loyole. Od ledna 2021 je každý měsíc na webových stránkách svědectví některého jezuity o jeho způsobu chápání a plnění slibu chudoby. Co vyplývá z těchto svědectví, ale ještě více ze setkání, která na žádost otce Sosy pořádaly jezuitské komunity po celém světě?

Způsob prožívání slibu řeholní chudoby vždy poskytoval jezuitským řeholníkům a jejich komunitám příležitost k reflexi, ba i výzvu. Není pro řeholní řád působící ve světě, který se snaží rozmnožovat apoštolské plody, nutné používat všechny dostupné moderní prostředky, i když mohou vyžadovat hodně peněz? A jak můžeme žít chudě, když máme přístup k mnoha intelektuálním a materiálním zdrojům? Je rozdíl mezi chudým životem jednotlivého řeholník a životem s prostředky současného světa v rámci apoštolských děl nebo projektů dostatečně jasný?

Závěry setkání rozšířené rady použije otec generál při prezentaci stavu Tovaryšstva v rámci úvodní řeči ke kongregaci prokurátorů v květnu tohoto roku.


Zdroj/Foto: jesuits.global.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
28.11.2023 Otec generál Arturo Sosa SJ získal doktorát honoris causa
23.11.2023 Formace vyšších představených Tovaryšstva Ježíšova
7.11.2023 Kdo je otec generál Arturo Sosa SJ?
27.10.2023 Zastavte zabíjení v Izraeli a Palestině!
18.10.2023 Noví provinciálové poznávali BruselNáš tip

Modlitba, která mi změnila život

Jim Manney

Pro mnoho lidí je modlitba dost obtížná záležitost. Co by se ale stalo, kdybyste objevili jednoduchou modlitbu, která to změní a přivede vás ke zdroji Boží přítomnosti ve vašem životě? Znalec spirituality Jim Manney představuje…
více »

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za osoby se zdravotním postižením
Modleme se, aby lidé se zdravotním postižením byli v centru pozornosti celé společnosti a aby instituce podporovaly programy začleňování, umožňující jejich aktivní účast.

Národní úmysl
Za lidi bez naděje
Modleme se za všechny, kdo jsou zklamaní, unavení a bez naděje, aby pro ně bylo adventní a vánoční období časem nového světla.

více »

Nejbližší akce

Adventní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Adventní duchovní obnova pro všechny


Exercicie pro všechny


Kurz Společná cesta


Duchovní cvičení pro mládež JERICHO


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil