Články / Aktuality Dnes je 1. 6. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Poslední dva obrazy ze série „Nebeské srdce“

Úterý, 7.2.2023
Řím. Seznamte se s posledními dvěma obrazy na chodbě generální kurie Tovaryšstva Ježíšova.


Devátý obraz se nazývá „Píseň Ducha“. Je dílem jezuitského umělce P. Artura Arauja SJ a studenta Henry Gearyho. Za podklad posloužila fotografie Hadynyaha. Posvátné údolí Inků nebo také údolí Urubamby je údolí v peruánských Andách v blízkosti hlavního města Inků Cusca. Je napájeno četnými řekami, které klesají přes přilehlá údolí a soutěsky, a obsahuje četné archeologické pozůstatky a vesnice. Inkové si údolí cenili pro jeho zvláštní geografické a klimatické vlastnosti. Bylo to jedno z hlavních míst říše pro těžbu přírodního bohatství a nejlepší místo pro produkci kukuřice v Peru.

Chvění Ducha prochází námi všemi. Hudba je důležitým bodem naší existence jako lidí; vede nás k tomu, abychom tančili, zpívali, oslavovali a uctívali. Naše triumfy jsou zaznamenány v textech jásotu a chorálů, zatímco naše ztráty jsou oplakávány v ponurých melodiích. Když procházíme světem a rozhlížíme se kolem sebe, můžeme si všimnout, že když se lidé usmívají, hraje hudba.

8

Poslední, desátý obraz nese název „Láska v pohybu“. Jeho autorem je P. Arturo Araujo SJ. Inspiroval se fotografií Somrerka Kosolwitthayananta, kterou pořídil v Mae Sot v thajské provincii Tak během ledna 2017. Zachycuje neznámou barmskou imigrantku žijící v Thajsku se svými třemi dětmi, která s nimi jezdí na kole v jedné okrajové části města Mae Sot. Tato žena nese na hrudi obraz Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Její láska se projevuje spíše činy než slovy, když bezpečně vozí svou rodinu ulicemi Thajska.

Vyzývá nás, abychom se poučili, že ti, kteří jsou znevýhodněni, nám ukazují konkrétní příklady sebeobětování, které přinášejí život a světlo do světa. Malá, ale významná gesta lásky jsou příklady každodenních zázraků ve světě. Boží přítomnost není romantická emoce, ale zkušenost zakořeněná v bezpodmínečné lásce.


Zdroj/Foto: jesuits.global. jesuits.global.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
30.5.2023 Kongregace prokurátorů dospěla k závěru
14.5.2023 Proběhlo sympozium středoevropské jezuitské provincie
11.5.2023 Kongregace prokurátorů začala exerciciemi
2.5.2023 V Loyole se v květnu koná kongregace prokurátorů
19.4.2023 Noviciát v Birminghamu hostil otce generálaNáš tip

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za zrušení mučení
Modleme se, aby se mezinárodní společenství zavázalo ke konkrétním krokům k vymýcení mučení a zajistilo podporu obětem a jejich rodinám.

Národní úmysl
Za biřmovance
Modleme se za ty, kdo letos přijímají svátost biřmování, aby se stali šiřiteli radostné zvěsti.

více »

Nejbližší akce

Jakub Žákavec přijme kněžské svěcení


Absolventský Velehrad 2023


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní cvičení pro lékaře a zdravotníky


Duchovní obnova pro zrakově postižené a jejich příznivce


více »

Kalendárium

Úmrtí Floriana J. Bahra


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil