Články / Aktuality Dnes je 23. 9. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Přípravy na letní setkání Evropských jezuitů ve formaci

Středa, 8.3.2023
Brusel. Ve dnech 10. až 12. února se v Bruselu jako každý rok sešel koordinační výbor Evropských jezuitů ve formaci (EJIF), aby připravil letní setkání. Je to příležitost k utváření týmu tím, že se účastníci společně dovědí něco o Jezuitské konferenci evropských provinciálů (JCEP) a jejích pracích v Bruselu a zakusí některé typické prvky bruselského života, jako je trapistické pivo nebo hranolky na Place Jourdan.


Pro rok 2023 jsou členy koordinačního výboru Eduardo Amaral z portugalské provincie, který studuje a žije v římské komunitě San Saba; Francisco Delgado ze španělské provincie, který nyní působí na jezuitské střední škole v Oviedu; a Pavel Banďouch z české provincie, který se věnuje studiu a angažuje se mezi mladými z Vysokoškolského katolického hnutí Praha.

Zakusit pocit sounáležitosti v Tovaryšstvu Ježíšově, které překračuje národní hranice, jazyky a kultury a pokládá základy pro budoucí apoštolskou spolupráci a sdílení na společné misi, to je hlavní cíl EJIFu, jednoho z nejstarších (začal v roce 1986), a možná nejúspěšnější seskupení v rámci sítě JCEP.

Podle Francisca se setkání i tentokrát vydařilo: „Nejvíc mě překvapilo, že jsem se hned od začátku cítil jako doma v tak různorodé skupině spolubratrů. Různé provenience, jazyky, věk, životní cesty... ale to vše ve stejném ‚těle‘; na víkend sdílet práci, stůl a eucharistii s tak dobrou náladou. Skutečný dar.“

Vlastní příprava na letní setkání byla letos značně zjednodušena. Setkání EJIF 2023 v Portugalsku bude zahrnovat světový MAGIS a Světové dny mládeže, které pokrývají jeho programovou část. Pouze první dny představování a čas po osmidenních exerciciích určený k volbě nového koordinačního výboru a výběru místa pro EJIF 2024 vyžadovaly trochu plánování. Přesto to pro Pavla byla „velmi příjemná zkušenost produktivní práce spojená se smyslem pro komunitu a sdílení informací, životních příběhů, humoru atd. Nazval bych to možná jako zkušenost ‚těla‘ Tovaryšstva.“

„Pro kancelář JCEP to byl výborný závan ‚čerstvého vzduchu‘, když jsme měli mezi sebou na víkend tři mladé spolubratry s množstvím elánu a nadšením pro naše povolání. Kéž EJIF nadále slouží svým cílům a přispívá k integrovanější jezuitské misi v Evropě,“ uvedl socius P. Herminio Rico.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
26.6.2023 Mladí kolumbijští jezuité se setkali s otcem generálem
21.9.2022 Setkání Evropských jezuitů ve formaci
17.3.2022 Noviciát středoevropské provincie Tovaryšstva se přestěhoval do Rakouska
6.9.2021 V Polsku proběhlo setkání Evropských jezuitů ve formaci
16.6.2021 Kněžské svěcení a primice Petra Hrušky SJ a Samuela Privary SJNáš tip

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za ty, kdo žijí na okraji společnosti
Modleme se, aby lidé, kteří žijí na okraji společnosti v nelidských životních podmínkách, nebyli institucemi zapomenuti a nikdy nebyli považováni za vyřazené.

Národní úmysl
Za pracovníky ve školství
Modleme se za učitele, vychovatele, asistenty a další pracovníky ve školství, aby nový školní rok prožili vedeni moudrostí Ducha Svatého.

více »

Nejbližší akce

Oslavy čtyřstého výročí České provincie Tovaryšstva Ježíšova


Víkendovka pro zájemce o Tovaryšstvo Ježíšovo


Slavnostní bohoslužba na oslavu čtyřstého výročí České provincie Tovaryšstva Ježíšova


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní pobyt pro seniory


Jednodenní duchovní obnova - Proč se bojíte? Pořád ještě nemáte víru?


Duchovní obnova pro všechny


Kněžské exercicie


více »

Kalendárium

Schválení Tovaryšstva Ježíšova


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil