Články / Aktuality Dnes je 1. 6. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Žáci jezuitských škol objevují svět stromů

Středa, 22.3.2023
Polsko. Žáci jezuitské základní školy v Gdyni se účastní mezinárodního projektu Erasmus zaměřeného na objevování tajemství světa stromů. Projekt, který začal v loňském roce, potrvá do letošního května. Účastní se ho také žáci z litevských, řeckých a lotyšských škol.


V rámci projektu organizátoři vytvářejí inspirativní aktivity na téma stromy: hry, kreativní práce, výzkum, fakta a kulturní aspekty. Práce gdyňské školy a partnerských škol jsou vyvěšeny na webu.

Tábor v Litvě

Součástí projektu byla i dvě mezinárodní setkání. Prvním setkáním byl kemp v Litvě v červenci 2022. Kemp byl věnován tématu Obklopeni lesem. Tábor byl plný aktivit souvisejících se stromy: procházky s mapou, návštěva přírodovědných muzeí se stromy charakteristickými pro Litvu, učení se rozdělávat oheň, výroba medailonů ze dřeva, hraní divadla, tanec, návštěva dřevěných památek a další.

Mladí vědci

Druhé setkání se konalo v říjnu 2022 na škole v Gdyni na téma Mladí vědci. Na programu návštěvy Gdyně byly workshopy a hry v terénu a také workshop studentů jezuitského gymnázia pod vedením Blažeje Kochanského z technické univerzity v Gdaňsku s názvem Jak vážit psa pravítkem. Dále si žáci prohlédli památky v Gdyni, Gdaňsku a Toruni. Nechyběly ani hry a kreativní práce na téma stromů: výroba dřevěných šperků, malování na sklo a podobně. Projekt byl zakončen mší svatou, hrami a společnou večeří. Taková setkání jsou intenzivním, radostným časem, plným atrakcí, zajímavých způsobů získávání znalostí a mezinárodních přátelství.

Na každém mezinárodním setkání se sejdou zástupci partnerských škol, z každé čtyři žáci a dva učitelé, celkem dvacet čtyři osob. Další setkání se bude konat v květnu v Řecku a poté začnou přípravy na mezinárodní online konferenci, kterou na podzim připravuje škola z Lotyšska.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Poland.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
4.5.2023 Henri de Lubac stále ovlivňuje církev, říká oceňovaný teolog
27.3.2023 Kaplani od západu k východu
7.12.2022 Kurz přibližuje myšlenky P. Teilharda de Chardina SJ
6.12.2022 Jezuitské školy v Portugalsku
15.11.2022 Nová budova duchovní správy manchesterských univerzitNáš tip

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za zrušení mučení
Modleme se, aby se mezinárodní společenství zavázalo ke konkrétním krokům k vymýcení mučení a zajistilo podporu obětem a jejich rodinám.

Národní úmysl
Za biřmovance
Modleme se za ty, kdo letos přijímají svátost biřmování, aby se stali šiřiteli radostné zvěsti.

více »

Nejbližší akce

Jakub Žákavec přijme kněžské svěcení


Absolventský Velehrad 2023


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní cvičení pro lékaře a zdravotníky


Duchovní obnova pro zrakově postižené a jejich příznivce


více »

Kalendárium

Úmrtí Floriana J. Bahra


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil