Články / Aktuality Dnes je 27. 9. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Žáci jezuitských škol objevují svět stromů

Středa, 22.3.2023
Polsko. Žáci jezuitské základní školy v Gdyni se účastní mezinárodního projektu Erasmus zaměřeného na objevování tajemství světa stromů. Projekt, který začal v loňském roce, potrvá do letošního května. Účastní se ho také žáci z litevských, řeckých a lotyšských škol.


V rámci projektu organizátoři vytvářejí inspirativní aktivity na téma stromy: hry, kreativní práce, výzkum, fakta a kulturní aspekty. Práce gdyňské školy a partnerských škol jsou vyvěšeny na webu.

Tábor v Litvě

Součástí projektu byla i dvě mezinárodní setkání. Prvním setkáním byl kemp v Litvě v červenci 2022. Kemp byl věnován tématu Obklopeni lesem. Tábor byl plný aktivit souvisejících se stromy: procházky s mapou, návštěva přírodovědných muzeí se stromy charakteristickými pro Litvu, učení se rozdělávat oheň, výroba medailonů ze dřeva, hraní divadla, tanec, návštěva dřevěných památek a další.

Mladí vědci

Druhé setkání se konalo v říjnu 2022 na škole v Gdyni na téma Mladí vědci. Na programu návštěvy Gdyně byly workshopy a hry v terénu a také workshop studentů jezuitského gymnázia pod vedením Blažeje Kochanského z technické univerzity v Gdaňsku s názvem Jak vážit psa pravítkem. Dále si žáci prohlédli památky v Gdyni, Gdaňsku a Toruni. Nechyběly ani hry a kreativní práce na téma stromů: výroba dřevěných šperků, malování na sklo a podobně. Projekt byl zakončen mší svatou, hrami a společnou večeří. Taková setkání jsou intenzivním, radostným časem, plným atrakcí, zajímavých způsobů získávání znalostí a mezinárodních přátelství.

Na každém mezinárodním setkání se sejdou zástupci partnerských škol, z každé čtyři žáci a dva učitelé, celkem dvacet čtyři osob. Další setkání se bude konat v květnu v Řecku a poté začnou přípravy na mezinárodní online konferenci, kterou na podzim připravuje škola z Lotyšska.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Poland.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
14.9.2023 Jezuitské týdny ve francouzských školách
1.8.2023 Centrum Teilharda de Chardina bylo slavnostně otevřeno
4.5.2023 Henri de Lubac stále ovlivňuje církev, říká oceňovaný teolog
27.3.2023 Kaplani od západu k východu
7.12.2022 Kurz přibližuje myšlenky P. Teilharda de Chardina SJNáš tip

Breviář

Kompletní online verze jezuitského breviáře v češtině

Na webu breviar.cz nyní můžete najít kompletní online verzi jezuitského breviáře v češtině. Ve spodní části stránky vyberte v roletce možnost „s vlastními texty jezuitského řádu (SJ)“ a stiskněte tlačítko „Potvrdit“.

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za ty, kdo žijí na okraji společnosti
Modleme se, aby lidé, kteří žijí na okraji společnosti v nelidských životních podmínkách, nebyli institucemi zapomenuti a nikdy nebyli považováni za vyřazené.

Národní úmysl
Za pracovníky ve školství
Modleme se za učitele, vychovatele, asistenty a další pracovníky ve školství, aby nový školní rok prožili vedeni moudrostí Ducha Svatého.

více »

Nejbližší akce

Varhanní recitál


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní pobyt pro seniory


Jednodenní duchovní obnova - Proč se bojíte? Pořád ještě nemáte víru?


Duchovní obnova pro všechny


Kněžské exercicie


více »

Kalendárium

Schválení Tovaryšstva Ježíšova

Památka sv. Františka Borgiáše


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil