Články / Aktuality Dnes je 4. 12. 2023  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Žáci jezuitských škol objevují svět stromů

Středa, 22.3.2023
Polsko. Žáci jezuitské základní školy v Gdyni se účastní mezinárodního projektu Erasmus zaměřeného na objevování tajemství světa stromů. Projekt, který začal v loňském roce, potrvá do letošního května. Účastní se ho také žáci z litevských, řeckých a lotyšských škol.


V rámci projektu organizátoři vytvářejí inspirativní aktivity na téma stromy: hry, kreativní práce, výzkum, fakta a kulturní aspekty. Práce gdyňské školy a partnerských škol jsou vyvěšeny na webu.

Tábor v Litvě

Součástí projektu byla i dvě mezinárodní setkání. Prvním setkáním byl kemp v Litvě v červenci 2022. Kemp byl věnován tématu Obklopeni lesem. Tábor byl plný aktivit souvisejících se stromy: procházky s mapou, návštěva přírodovědných muzeí se stromy charakteristickými pro Litvu, učení se rozdělávat oheň, výroba medailonů ze dřeva, hraní divadla, tanec, návštěva dřevěných památek a další.

Mladí vědci

Druhé setkání se konalo v říjnu 2022 na škole v Gdyni na téma Mladí vědci. Na programu návštěvy Gdyně byly workshopy a hry v terénu a také workshop studentů jezuitského gymnázia pod vedením Blažeje Kochanského z technické univerzity v Gdaňsku s názvem Jak vážit psa pravítkem. Dále si žáci prohlédli památky v Gdyni, Gdaňsku a Toruni. Nechyběly ani hry a kreativní práce na téma stromů: výroba dřevěných šperků, malování na sklo a podobně. Projekt byl zakončen mší svatou, hrami a společnou večeří. Taková setkání jsou intenzivním, radostným časem, plným atrakcí, zajímavých způsobů získávání znalostí a mezinárodních přátelství.

Na každém mezinárodním setkání se sejdou zástupci partnerských škol, z každé čtyři žáci a dva učitelé, celkem dvacet čtyři osob. Další setkání se bude konat v květnu v Řecku a poté začnou přípravy na mezinárodní online konferenci, kterou na podzim připravuje škola z Lotyšska.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Poland.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
16.10.2023 Dny ignaciánské pedagogiky
14.9.2023 Jezuitské týdny ve francouzských školách
1.8.2023 Centrum Teilharda de Chardina bylo slavnostně otevřeno
4.5.2023 Henri de Lubac stále ovlivňuje církev, říká oceňovaný teolog
27.3.2023 Kaplani od západu k východuNáš tip

Modlitba, která mi změnila život

Jim Manney

Pro mnoho lidí je modlitba dost obtížná záležitost. Co by se ale stalo, kdybyste objevili jednoduchou modlitbu, která to změní a přivede vás ke zdroji Boží přítomnosti ve vašem životě? Znalec spirituality Jim Manney představuje…
více »

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za osoby se zdravotním postižením
Modleme se, aby lidé se zdravotním postižením byli v centru pozornosti celé společnosti a aby instituce podporovaly programy začleňování, umožňující jejich aktivní účast.

Národní úmysl
Za lidi bez naděje
Modleme se za všechny, kdo jsou zklamaní, unavení a bez naděje, aby pro ně bylo adventní a vánoční období časem nového světla.

více »

Nejbližší akce

Adventní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Adventní duchovní obnova pro všechny


Exercicie pro všechny


Kurz Společná cesta


Duchovní cvičení pro mládež JERICHO


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil