Články / Aktuality Dnes je 19. 6. 2024  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Soukromé setkání maďarských jezuitů s papežem Františkem

Středa, 3.5.2023
Maďarsko. Ve dnech od 28. do 30. dubna navštívil papež František po dvou letech podruhé Maďarsko. Po několika hodinách, které strávil na Mezinárodním eucharistickém kongresu v roce 2021, přijel 28. dubna na svou první oficiální návštěvu Maďarska.


Kromě jednání se státními, vládními a církevními představiteli měl na programu setkání s kněžími, řeholníky, chudými, uprchlíky z Ukrajiny, nemocnými, mladými, představiteli vědy a kultury. Jako obvykle využil každé příležitosti, aby se co nejčastěji neformálně setkal s místními, a to i s podáním ruky nebo podobným gestem. Podle jednomyslných zpráv předčil úspěch návštěvy všechna očekávání. I když Svatého otce přeplněný program evidentně vyčerpal, zdálo se, že je neúnavný v touze potkat co nejvíce lidí a předat jim jedno ze svých hlavních poselství v Maďarsku: „Stavějte mosty, ne zdi, otevírejte dveře, a co víc, buďte sami dveřmi!“

Druhý den se v Budapešti setkal se členy Maďarské provincie Tovaryšstva Ježíšova. Jeho spolubratři jezuité ho obdarovali různými předměty, včetně brožury s obrázky jejich apoštolské práce; dále dvě alba ručně vyrobená členy a klienty Maďarské jezuitské služby uprchlíkům a romské misie; a pero s videonahrávkou loňského muzikálu o životě svatého Ignáce s písní, která byla vybrána jako oficiální píseň papežské návštěvy v Maďarsku. Setkání se vyznačovalo duchovně podnětnými i veselými momenty. Vyvstalo několik otázek, na které papež František rád odpověděl, a také se chtěl více dozvědět o maďarských jezuitech.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Hungary.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
18.6.2024 Papež František připravuje dokument o Nejsvětějším Srdci Ježíšově
10.1.2024 Chvilka nad Fiducia supplicans
25.10.2023 Směrem k církvi, která se modlí, je pokorná a naslouchá
23.10.2023 Pro naši hlubší účast na synodě ještě není pozdě
19.10.2023 Synodální církev od nejstarších křesťanských komunit až po současnostNáš tip

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za všechny, kdo jsou na útěku ze své vlasti
Modleme se, aby ti, kdo prchají před válkou nebo hladem a jsou nuceni podnikat cesty plné nebezpečí a násilí, našli v hostitelských zemích laskavé přijetí a nové životní příležitosti.

Národní úmysl
Za volby do Evropského parlamentu
Modleme se, aby poslanci zvolení do Evropského parlamentu respektovali přirozený řád vepsaný Bohem do stvoření a usilovali o opravdovou spravedlnost.

více »

Nejbližší akce

Víkend pro zájemce o jezuitský řád


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní pobyt pro seniory


Duchovní cvičení pro řeholní sestry všech řádů a kongregací


Duchovní obnova pro všechny


více »

Kalendárium

Schází se 1. generální kongregace

Památka sv. Aloise Gonzagy

Úmrtí Jana Tesánka


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil