Články / Aktuality Dnes je 18. 6. 2024  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

V maškarním kostýmu na podporu misie

Středa, 17.5.2023
Londýn. Dne 23. dubna se P. Patrick Magro SJ a čtyři další Malťané - Sarah Meli, Andrew Meli, Lisa Muscat a Francesca Montalto - pustili do 42,2 kilometrů dlouhého londýnského maratonu, aby získali finanční prostředky pro práci Jesuit Missions United Kingdom se zaměřením na vzdělávací projekty v Jižním Súdánu.


Kaplan maltské univerzity otec Patrick proběhl celou trasu v poměrně rozměrném kostýmu Womble, který představuje maskota maratonského týmu Jesuit Missions, aby upoutal pozornost na toto dílo. „Uběhnout celou vzdálenost v šestikilogramovém kostýmu vyžaduje odvahu a vytrvalost, ale Jesuit Missions United Kingdom vždy sponzoruje velmi užitečné projekty a já jsem opravdu rád, že jsem mohl přispět při maratonu během v takovém obleku! Bylo to náročné, ale stálo to za to! Nejzajímavějším aspektem bylo povědomí, které jsme vytvořili. The Wombles je v Anglii velmi populární televizní seriál a kostým je ikonický: každý se rád nechá vyfotit s Wombles. To sice zpomaluje tempo, ale dává příležitost informovat o tom, čeho má bylo dosaženo díky práci jezuitů,“ zdůraznil P. Patrick.

Jedním z hlavních cílů letošního maratonu byla podpora vzdělávání v Jižním Súdánu, nejmladší a nejchudší zemi světa. V Jižním Súdánu pouze polovina učitelů dokončila střední školu. Školní infrastruktura je špatná a mnoho studentů se učí v nevyhovujících prostorách.

Bývalý rektor St Aloysius College po dobu deseti let, bývalý jezuitský provinciál a v současnosti kaplan na maltské univerzitě, který také provozuje jezuitskou rezidenci Dar Manwel Magri, která se v posledních letech změnila na kontaktní centrum pro univerzitní studenty a další mladé lidi, otec Patrick je opravdu vděčný všem, kteří tuto věc podpořili. „Zatím jsme vybrali 13 000 €. Ale závod pokračuje.“


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / United Kingdom.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
6.6.2024 Život jezuitů v Turecku
29.5.2024 Jezuité koupili dům v Bagdádu
14.12.2023 Jezuité pokračují ve své misi v Kyrgyzstánu
4.10.2023 Osobní svědectví scholastika Michaela Petra SJ o práci v Bejrútu
2.10.2023 Animovaný film Arrupe v JaponskuNáš tip

Úmysly Apoštolátu modlitby

Úmysl papeže
Za všechny, kdo jsou na útěku ze své vlasti
Modleme se, aby ti, kdo prchají před válkou nebo hladem a jsou nuceni podnikat cesty plné nebezpečí a násilí, našli v hostitelských zemích laskavé přijetí a nové životní příležitosti.

Národní úmysl
Za volby do Evropského parlamentu
Modleme se, aby poslanci zvolení do Evropského parlamentu respektovali přirozený řád vepsaný Bohem do stvoření a usilovali o opravdovou spravedlnost.

více »

Nejbližší akce

Víkend pro zájemce o jezuitský řád


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní pobyt pro seniory


Duchovní cvičení pro řeholní sestry všech řádů a kongregací


Duchovní obnova pro všechny


více »

Kalendárium

Schází se 1. generální kongregace

Památka sv. Aloise Gonzagy

Úmrtí Jana Tesánka


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil